Pitanja i komentari o SO

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

scarllet
Početnik
Početnik

-----------

PostPostao/la scarllet » ned vel 13, 2011 12:24 pm

Lijepa nam je buducnost pred nama mr."neko", sad na podrucju Kozarca po statisci imamo cc oko 2000 stanovnika ukljucujuci i ne bosnjacko stanovnistvo cak mozda i ispod ovoga ide a to nije ni 10% populacije koje je nekada cinilo ovo mjesto.
Pokazatelj su najbolja djeca jer ih je svake godine manje imanje ,pokazatelj je i velika populacija koja se odrice drzavljanstva.
Broji se vec na hiljade!!!

Do 2010 bilo je porast u birackom tjelu na podrucju opcine Prijedor,sad od 2012 godine ici ce taj negativni saldo na mirovanje a do 2014 nece te imati na ukupnom glasackom tjelu ispod 10 000 (zaboravio sam reci i buduci popis stanovnistva koji ce se odrzati) tako da nas uopce nece bit ni u kakvim semama .
Svoju sansu ste mogli da vidite kroz jednu od dvije opcije koje ste imali ,pogotovo vi iz dijaspore ste totalno zakazali (sto me i necudi)zato i nemate pravo glasa (cca 500 Kozarcana je glasolo putem poste ili doslo na glasanje)

Otvorena sam za diskusiju ali ne sa slicnim dijalogom koji ti koristis jer je neprimjenjiv u ovo doba .
Nazlost ja i mozda neki pojedinci izvrsno poznajemo statisiku jer radim na tom polju a to se ne dogadja samo u mjestu odakle vucem korjene vec i u mjestima koje su unazad 100 godina imale svoju samostalnu lokalnu upravu .(Bileca,Gacko,Sokolac,Foca,Gorazde,Sanski Most, i da ne nabrajam vise ima ih dosta)
Ma koliko se trudil na ovaj nacin nece te pomoci Kozarcu , jer ste svi do jednog puni sebe i to vam je osnovni problem.
Od egoizma i hranjenja egoizmo se ne zivi (pogledajte sta se cini u okruzenju pa i dalje) a vi idite dalje ,s0mbody223 ,ili neki nik kao sto je i moj nece vas odvesti tamo gdje trebate .
POBJEDNICI VODE GLAVNU RJEC I PISU ISTORIJU -DALI SMO MI TI POBJEDINICI ????
RAZMISLITI SE JE NA SVAKOM

Spostovanjem ,
g-dja.Tadzic

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » ned vel 13, 2011 1:16 pm

Ja negdje procita da su te pare na privatnom racunu!!!!!!!!!!??...ako je tako, a vjerovatno jeste, eto vam odgovora za sve ovo odugovlacenje i natezanje GO-a sa koordinatorima! Sto se tice majki Sehida, nazalost, one su samo paravan za sve ovo sto se dogadja oko viska para. Neko je dobro primjetio, to je samo jedan mali dio majki, uglavnom iz carsije, a sta je sa ostalim majkama iz Kamicana, Jakupovica, Kozaruse, Kevljana...Njih niko nista ne pita!? A siguran sam da ni ove majke u GO-u iz carsije nemaju nista protiv prebacivanja para. Ali ovdje izgleda glavnu rijec vode dvije osobe, a vi pogadjajte koje! Istorija i pobjednici...je li ti to podrzavas aparthejd g-djo Tadzic!?

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

Re: -----------

PostPostao/la iznogud » ned vel 13, 2011 1:25 pm

Ma koliko se trudil na ovaj nacin nece te pomoci Kozarcu , jer ste svi do jednog puni sebe i to vam je osnovni problem.
Od egoizma i hranjenja egoizmo se ne zivi (pogledajte sta se cini u okruzenju pa i dalje)

[/b]
Gospodjo Tadzic, nije mi jasno kako se mozete baviti statistikom a ovako generalizujete stvari???

Hase
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

scarllet
Početnik
Početnik

PostPostao/la scarllet » ned vel 13, 2011 2:09 pm

Ko je imalo svjestan ,tacno ce znati sta znace ove rjeci i koliko ima zbilje ovdje .
Za posljedice bice mo svi odgovrni ne samo pojedinci .

Sad sam i svjetna sto me je moj rahmetli rodjak uvjek govorio (jedno vrijeme je bio nacelnik opcine Kozarac ,za vrijeme II svjetskog rata)
"Pusti Kozaracku malodusnost i njihovu nadmenost ona im je uvjek dosla glave ."

Nikada vise se necu sebi dopustiti luksuz da nekome nesto odogvaram i ubjedjujem sta je pravo a sta je krivo neka ste mi sretni i dugo mi godina zivjeli svi vi ma gdje bili .

sombody223
Početnik
Početnik

PostPostao/la sombody223 » ned vel 13, 2011 3:26 pm

Ljudi nedajte se zavboditi prezimenom ispod nika scarllet, to je samo jos jedan doktorov marifetluk vidite da u predzadnjem postu pise u dva lica, malo u muskom malo u zenskom, u prilog tome govori i to da iole postena mati nebi toliko branila sina lopova koliko skarlet brani odbor za izgranju spomen obiljezja a znamo ko je taj odbor. Ali da nebi bilo da se plasimo reci to su Skeric Zlatko i prijatelj mu Besic Nedzad.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » ned vel 13, 2011 6:37 pm

Scarllet,,,,,,,,,,Kozarcani a cini mi se ,posebno, kozaracka dijaspora previse voli svoj Kozarac da bi se njemu nesto takvo dogoditi moglo . Jer kada ovo pisem mislim na to da me ovo sve podsjeca na borbu Davida protiv golijata , a kako to znamo i svi jer smo zadnjih nekih 15.ak godina sve u Kozarac ulozili i to bez golijatove pomoci .
Sehidsko Turbe ce biti ako Bog da, Insallah, biti i bez tih 50 000,00 KM uradjeno , a svak neka nosi svoj teret .
Da ste mi zdravi i zivi dragi moji Kozarcani .

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » ned vel 13, 2011 9:39 pm

Scarllet je Skeric to sam odmah skuzio jer barata podacima koje nemoze neko imati a da nije u odboru i politici.Scarlet o kakvom ti obracunu novca bolan pises.Pa to nije niza malu djecu.Jer si ti bio naredbodavac racunovodji tojest platio si 3 000 km za taj posao.Naravno dace on napraviti kako tebi odgovara za te novce.Jer na Balkanu se iza manje novaca moze dobiti tako nesto.Uostalom onje napravio obracun na ono sto si mu dao a nije bio u mogucnosti da kontrolise dali je to sve.Zalis se na glasanje a sam se trudis danas sve manje glasa.Bio sam prisutan kada si trazio od predsednika kozarackog udruzenja iz Amerike da animira gradjane za glasanje.A toga istog si napao kao i sve nas i nisi dozvolio reviziju kao stoje bila dogovorena.Jeli ti stvarno mislis dasmo mi idioti ili ti nemas pojma o politici.Glasaci se dobivaju na drugaciji nacin a ne sa diktaturom pojedinaca.Jer nakraju mi inemamo nista u dijaspori ako ti dobijes fotelju a bogomi ni onaj narod u Kozarcu.

doktor123
Početnik
Početnik

PostPostao/la doktor123 » ned vel 13, 2011 11:50 pm

E vala si sa ovim pretjerao i dotjerao cara do duvara.Bez suda izgleda da ne znaš prestati a ja te namjeravam zaustaviti pa makar i na taj način da razbijaš i ono malo Kozaračkog poštenog duha i volje da se ovo mjesto izdigne iz jada i čemera u kojem se našlo.Pošto si izrekao toliko uvreda na moje ime bez i jednog dokaza to ću morati potražiti zaštitu pred sudom za uvredu časti.
Moje prvo a sada i posljednje uvjerenje je ili da si na nekim halucinogenim drogama,ili si totalno nepismen ili što je najvjerovatnije ti si jedan podli egoista koji ako nije pitan želi da sve uništi.Nije tebi cilj ni Kozarac ni Kozarčani nego tvoja promiđba,a da je to tako dokazuje i to koliko boraviš u Kozarcu i šta si sve spreman učiniti da Kozarac bude na diku i ponos Kozarčanima.
I ne samo tebi nego i svim onima koji če i dalje zatvarati oči od istine i onoga što je objavljeno (a po hiljadu puta se traži to isto ponovo) upučujem vas na Arčija,Nidu ,Ekrema i sve ostale članove glavnog odbora koji su zajedno sa mojom malenkošću donosili odluke.
Tebi gospodine Nijo,učini za Kozarac onoliko koliko i ja i sve će biti u redu,proboravi bar 1/2 noći u njemu kao i ja pa će biti još i bolje,ponudi mještanima bar 100-ti dio onog što im ja pružam pa će nam svima biti još i bolje.
Mene natjerati da odustanem od pomoći ovom mjestu i narodu nećeš moći jer moja djeca rastu ovdje,a ti si ipak tamo negdje daleko,a kako vidim ni u srcu ti nije ostalo puno Kozarca a Boga mi ni poštenja.
Selam svima onima koji u srcu nose NAÅ  KOZARAC.
dr Å kerić (došlje)ili ti i ova titula možda smeta?

sombody223
Početnik
Početnik

PostPostao/la sombody223 » pon vel 14, 2011 1:26 am

E vala dr Skericu i ti ga znas zamutiti. Kome se uopce obracas s ovim postom i koga ces to tuziti jel mene ili Niju de ba reci da znamo koji mora traziti advokata. Dragi dr sve sto radis za Kozarac i kozarcane ti debelo naplatis ako nije tako tuzi me dvaput, bas bi bilo zanimljivo sudiju upitati kako to on od svog posla ne moze vozati mercedesa. Dijaspora se trudi na sve moguce nacine da pridonese boljitku svog kraja i neznam odakle ti pravo da nas svrstavas u manje vrijednu vrstu gradjana. Neznam ali mi ovo tvoje ponasanje lici na stari stos triput ponovi laz pa ce postati poluistina, ono sto si objavio ti kao navodno izvijesce nije nista drugo nego zbir cifara i uopce ne mora biti tocno niti kompletno, ako sam neznas kako se pravi revizija, a ocito neznas, zasto si zabranio reviziju od strane donatora i na kraju da dodam ta revizija je trebala biti provedena upravo zato da se vidi dali je odbor ispravno raspolagao sa sredstvima i ni po kom pravilu nisi niti mogao niti smio zabraniti takvu provjeru , a pogotovo bi ti to bilo u interesu da si radio kako treba , ovako nam svima ostaje za pravo da mislimo da je sakupljeno puno vise novaca nego sto si ti prikazao .

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » pon vel 14, 2011 7:38 am

Postovani Skericu dasimislio o postenju nebi nikada sprijecio dogovorenu reviziju.Jer tako rade oni koji hoce da iza njih ostane sve cisto i posteno.Tako rade oni koji trose sve ijednu marku zasto je i namjenjeno.Pa jesili ti toliko lud dasi mislio dace sve biti u redu ako ti kordinatore napadas vrijedzes medju njima i mene licno.E pa despoto to tako nije moglo proci olako.Ako me tuzis toce biti super jerces konacno morati dokazati da nisam u pravu.Ja netvrdim dase kralo ali tvrdim dase novac trosio tamo gdje nije smio i nije bio namjenjen.A skupljano je za SO i svaka marka za nesto drugo je nelegalno potrosena.Ako nisi dozvolio reviziju samsi se doveo u sumnju da nesto nije u redu barbi ti to trebalo biti jasno kao doktoru.A stose tice tvoje dobrote i rada za Kozarac
napusti politiku pacuti vjerovati da radis za narod.A ovako doksi u politici sve radis radi sebe i svoje koristi.A koliko si fin dovoljno govore o tebi tvoje stranacke kolege kao i iz drugih stranaka.A gospodine Skericu stose tice mene i mog pogleda na Kozarac i BiH jasam to dokazao kada je trebalo.Iako sam bio u dijaspori 22 godine kada je poceo rat jasam se stavio naraspolaganje .Uradio sam za BiH i 5 i 7 korpus i 17 Vitesku sto je vrlo malo kozarcana i krajisnika uradilo.Znaju to mnogi koji trebaju da znaju.A stose tice kozarca i sada sam spreman da pomognem iz srca ali samo posteno.Dase zna za svaku marku gdje ide.Ako dodje do formiranja dijaspore tocu i dokazati ali moji novci nece nikada vise ici odborima i despotima takvima kao ti.

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » pon vel 14, 2011 8:02 am

Jos nesto Skericu kako kazes da radis za Kozarac evo ti prilike dase dokazes.Prebaci sav visak novaca za Turbe i hajmo zajedno daga izgradimo.Timeces dokazati dasi za Kozarac i bice sve uredu.Nece se vise spominjati novac za SO i svi nesporazumi dosadasnji,To su ti nudili kordinator vec vise puta.Nije nikom do svadze i prepirki pa ni menei.Hajmo ponovo zajedno pacemo imi ponovo da radimo za Kozarac i narod.Formiracemo dijaspor raditi na animiranju gradjana da glasa da pomaze svoj kraj.Mozes puno pomoci izvoli ukljucise i bice sve zaboravljeno.

MrCookie
Trudbenik
Trudbenik

Re: -----------

PostPostao/la MrCookie » pon vel 14, 2011 7:21 pm

Lijepa nam je buducnost pred nama mr."neko", sad na podrucju Kozarca po statisci imamo cc oko 2000 stanovnika ukljucujuci i ne bosnjacko stanovnistvo cak mozda i ispod ovoga ide a to nije ni 10% populacije koje je nekada cinilo ovo mjesto.
Pokazatelj su najbolja djeca jer ih je svake godine manje imanje ,pokazatelj je i velika populacija koja se odrice drzavljanstva.
Broji se vec na hiljade!!!

Do 2010 bilo je porast u birackom tjelu na podrucju opcine Prijedor,sad od 2012 godine ici ce taj negativni saldo na mirovanje a do 2014 nece te imati na ukupnom glasackom tjelu ispod 10 000 (zaboravio sam reci i buduci popis stanovnistva koji ce se odrzati) tako da nas uopce nece bit ni u kakvim semama .
Svoju sansu ste mogli da vidite kroz jednu od dvije opcije koje ste imali ,pogotovo vi iz dijaspore ste totalno zakazali (sto me i necudi)zato i nemate pravo glasa (cca 500 Kozarcana je glasolo putem poste ili doslo na glasanje)

Otvorena sam za diskusiju ali ne sa slicnim dijalogom koji ti koristis jer je neprimjenjiv u ovo doba .
Nazlost ja i mozda neki pojedinci izvrsno poznajemo statisiku jer radim na tom polju a to se ne dogadja samo u mjestu odakle vucem korjene vec i u mjestima koje su unazad 100 godina imale svoju samostalnu lokalnu upravu .(Bileca,Gacko,Sokolac,Foca,Gorazde,Sanski Most, i da ne nabrajam vise ima ih dosta)
Od egoizma i hranjenja egoizmo se ne zivi (pogledajte sta se cini u okruzenju pa i dalje) a vi idite dalje ,s0mbody223 ,ili neki nik kao sto je i moj nece vas odvesti tamo gdje trebate .
POBJEDNICI VODE GLAVNU RJEC I PISU ISTORIJU -DALI SMO MI TI POBJEDINICI ????
RAZMISLITI SE JE NA SVAKOM

Spostovanjem ,
g-dja.Tadzic
vama treba doktor za ljecenje, pukliste totalno

Fahrudin
Početnik
Početnik

PostPostao/la Fahrudin » pon vel 14, 2011 11:15 pm

Vi škartel nemate pojma o zivotu mislim da i neznate gdje se Kozarac nalazi potrazite pod hitno psihijatra :roll:

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » sri vel 16, 2011 11:34 am

SELAM
Kako vas vise nije sramota vas pojedinaca sto pisete svasta
Pitam vas jeli par ljudi cini KOZARAC i jeli vase misljenje misljenje Kozarcana koliko vidim da nije jer se pojavljuju samo par imena koji su uzeli sebi za pravo da blate ljude koji rade za dobrobit i ljepsi Kozarac. Da sam na vasem mjestu sam bi sebe zapitao sta ja to pisem a niko me ne podrzava znaci da se samo kaze da je problem u vama. A ti Nijo nemozes ti DR.SKERICU da kazes prebaci sve pare na racun Turbe pa necinis ti sam dijasporu i nemozes tako ni pisati. Odbor zna sta radi . Odbor zna dali je ovaj projekat zavrsen ili nije ocigledno je da nije ima tu spomen soba i jos sta treba. Ostavimo odbor za izgradnju spomenika neka zvarse ovaj projekat neka rade u miru jer oni najbolje znaju koliko im novaca treba da se zavrsi komplet projekat. kad se sav projekat zavrsi nesumljam da ce doniti odbor odluku o viska para ako ih bude usmjeriti na pravi nacin.
Ovdje nisam a tamo me nema

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » sri vel 16, 2011 12:38 pm

Beka selam nesto bih te zamolio ubuduce kada nesto pises da prvo razmislis sta pises.Ili bolje receno dase dobro informises.Ti imas pravo na svpje misljenje kao i svi ali nemora da znaci dasi upravu ili bilo ko drugi.Dasi procitao zahtjev kordinatora za prebacivanje viska novca na racun za Turbe.Zahtjev je poslan 28 01 2011 i jos nema odgovora.Procitaj zahtjev etotiga dole ispod foruma paces vidjeti da nije to samo moj zahtjev nego svih kordinatora.Jos bih nesto za Skerica koji kaze daja nevolim svoj Kozarac.Jasam napravio kucu u kozarcu i dolazim kada mogu.Ja i dijaspora smo doprinjeli nasim ulaganjma uveliko izgledu nasig mjesta.Isto tako svake godine nesto radimo trosimo time pomazemo da radi odredjen broj gradjana.A tisi napustio svoje Livno i dosao u oazu gdje ima para i zivis.E koliki si ti patriot za svoje rodno mjesto i sta doprinosis za njega.Bas takav bi trebao da suti.

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.