Pitanja i komentari o SO

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » sri vel 16, 2011 1:36 pm

SELAM
Nijo ma ja nisam ni pomislio da ti nevolis Kozarac i da nisi sudjelovao u obnovi i prije pomaganju armije BIH to nije upitno. Nijo nemoj me pogresno svatiti ali ovo pisanje nije ipak ok. Uvazavam kordinatore ili bilo koga ko doprinosi ljepsoj i pesperktivnijoj bivsoj opcini Kozarac bez obzira u kojem dijelu se bivse opstine pokrecu projekti ovo je neupitno.
Ali sam znas na koji nacin su izabrani kordinatori nije bas ok ali ja ih podrzavam zato sto rade za dobro bivse opcine . Nijo znas sam da u dijaspori ima dosta ljudi sa naseg podrucja i nisu ni 1/10obuhvacena izborom niti znaju kako se to desavalo i iz tog ugla gledajuci rekao sam ti da nemozes reci prebacite sve pare za turbe.
Vidis vodim se tvojom logikom legalno ili nelegalno . nisam kordinator ali da jesam 1000puta bi sebi postavio pitanje evo radim nesto za kozarac ali ja neznam koliko ljudi ja zastupam ovdje gdje zivim i imamli moralno pravo da zastupam raju koja se u ogromnom broju niti daje svoje misljenje niti se izjasnjava.

Ipak vjerujem u odbor na celu sa DR.SKERICEM
Privatne stvari trebaju se rijesavati bez prisustva javnosti
selam
Ovdje nisam a tamo me nema

sombody223
Početnik
Početnik

PostPostao/la sombody223 » sri vel 16, 2011 6:48 pm

beka hajd molim te ne laprdaj bezveze, provo procitaj teme vezane za izgradnju SO na stranicama pa onda barataj s brojkama, to sto velis par ljudi je 40 % donatora trazi da se podnese izvjestaj koji je obecan kad je novac iskupljan .
Velis da pustimo Skerica da radi i zavrsava spomen obiljezje, pa isti se sam busa u prsa da je zavrsio spomen obiljezje, ako je tako neka visak novaca preusmjeri prema zelji donatora i kordinatora i sve u redu.
Usput budi receno ja na tvom mjestu bar iz postovanja starijeg ( to bi trebao biti kucni odgoj ) nebih napadao jedne a branio druge , prije nego bih apsolutno bio siguran da ne branim krive!

zuja
Početnik
Početnik

PostPostao/la zuja » čet vel 17, 2011 8:57 pm

Sto bi bilo lijepo kada bi neke osobe na ovoj stranici prestale pisati negativne i tendeciozne komentare koji omalovazavaju ili napadaju osobe koje pisu razumne i pozitivne komentare.

Sve to podsjeca na jednu staru izreku: "kada se neko ponasa pretjerano i nezasito u svojim ispadima, onda nesto sa tom osobom nije dobro. Ta osoba ili ima vlastitih problema il se nesto kod nje dogadja, a posebno se to odnosi ako to istice kroz postenje ili eventualnu veliku pamet-znanje". Treba biti umjeren u svemu pa i kad vodu pijes.

Mislim da se sa tendecioznim komentarima samo nanosi steta ovoj stranici i odvraca ljude da citaju ovu stranicu koja je jako vazna za nasu dijasporu.

Nemam namjeru da bilo kom daje pridike ili nedaj boze da vrijedjam, samo skrecem paznju jer cujem ljude sta pricaju nakon procitanih komentara. Prema tome komentari ne postizu cilj autora (izdizu onog ko pise), vec naprotiv, samo ga degradira i umanjuje njegovu vaznost.
Sretni i zdravi bili gdje god bili

sombody223
Početnik
Početnik

PostPostao/la sombody223 » čet vel 17, 2011 11:39 pm

zuja , u kom rodu da ti se obracam ?

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » pet vel 18, 2011 10:36 am

Zuja, slazem se i potpisujem tvoj post.

Hase
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

seno
Trudbenik
Trudbenik
Kontakt:

PostPostao/la seno » pet vel 18, 2011 11:43 am

slika

seno
Trudbenik
Trudbenik
Kontakt:

PostPostao/la seno » pet vel 18, 2011 11:50 am

slika

seno
Trudbenik
Trudbenik
Kontakt:

PostPostao/la seno » pet vel 18, 2011 11:57 am

slika

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » pet vel 18, 2011 2:54 pm

Hajde da se svi ukljucimo u pozitivno i produktivno razmisljanje i komentarisanje, i sigurno ce biti bolje. Ova odluka GO o prebacivanju novca je svakako vrlo pozitivna i ocekivana, mada bi da je dosla ranije ustedila puno blacenja, svadze i kritike ovdje na forumu. Moje licno misljenje je da treba (kao sto Sade kaze) stati na loptu i ici dalje. Dakle fokusirati se maximalno sada na skupljanje novce i zavrsetak Sehidskog turbeta i mezarluka, a ujedno intezivirati rad na osnivanju saveza Kozaracke dijaspore, i kad to ako Bog da zazivi , a hoce, onda mozemo pojacati pomoc za socijalno ugrozene kategorije stanovnistva i mnogo sta drugo, Bratstvo, folklor,idt..a dotle dragi moji hajde da budemo jedinstveni i slozni. Primjera radi samo jedno pitanje. Sta mislite koliko dusmana dolazi na ovu stranicu i cita nase medzusobno blacenje i prepucavanje i smije nam se? Sellam svima ma gdje bili i sjetite se da slozna braca kucu grade, a neslozna razvaljuju i onu sto imaju.

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » sub vel 19, 2011 9:13 am

Beka stose tice tvog pisanja o izboru jase satobom slazemTacno je dase oni cijene koji su od naroda izabrani.Medjutim svak je mogao da bude kordinator tu nisu postojali problemi jer smo bili svi isti.Niko nikom nije pametnjarijo a cilj je bilo napraviti SO .Ove stvari su vrlo osjetljive i zato treba dase predstavnici i biraju jer inace nece imati podrsku.Najbolje bi bilo kada bi mogli svi dase uvazavamo i danam bude glavni cilj Kozarac.U projektu za izgradnju SO bila je dogovoreno dase i dijaspora ukljuci kao kontrolni organ.Nije nam se to dozvolilo jer nismo bili glavni tojest u Glavnom Odboru.Tusam ja licno osjetio na svojoj kozi koliko se do nas i naseg misljenja drzi.Jer u svim normalnim uslovima treba da postoji kontrolni organ.Ne radi pojedinaca nego radi svih donatora dase kaze sve je oke.Ja nesumnjam dase novac krao jer poznajem stvari kako se radi da to nije moguce.Ovo pisem opcenito u svim organizacijama jednostavno zato sto drugi to nece dozvoliti.Mene je samo interesovalo stavka po stavka gdje se novac trosio i to je to.Beka poznajem prilicno problematiku oko motivacije i skupljanja novca.Uvijek treba sto vise dase donator motivise kao i kordinator dabi se uspjelo u akciji.Znaci treba pokusati dase stvore svi preduslovi da donator da doprinos.Najbolji tije primjer sama akcija za izgradnju SO.Medjutim doslo je do bespotrebnog sukoba koji je uveliko uzdrmao moral donatora i kordinatora.Ovo pisem kao moje licno misljenje i misljenje pojedinih kordinatora.Mi u dijaspori smo trebali da imamo sluha za nase donatore i da radimo kako oni zele.Trebaloje dase nastavi sa istim sistemom da radi kao i za SO.Da svi kordinatori budu isti jedino novac dase kupi na vlastita konta i uplacuje direktno izvodjacima.Naravno da svi koji zele mogu biti kordinatori.Stase od svega desilo ?Tri cetiri kordinatora jedni druge predlazu i biraju a ovi ostali ostaju po strani.Niti su birali niti bili biran.Koliko ce ovo sve biti uspjesno ostaje dase vidi.Jase iskreno nadam da cese na skupstini dijaspore ljetos stvarno omoguciti svima da biraju i budu birani.Jer samo natakav nacin ce izabrani imati autorititet kod dijaspore a nikako drugacije.Slazem se sa onima koji zagovaraju dase vise paznje posveti socijalnim problemima nasih sugradjana.

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » sub vel 19, 2011 12:26 pm

Svi ovi komentari, kao dase pisu iz nekakvog hira ili inata ponekad se pitam dalisam ja to medzu Kozarcanima ili...? Nekadasu ovdije na ovoj stranici vodjene akcije u kojima nije bilo gdje ,sto zasto znalose dase mora ili bolje receno treba odraditi i toje bilo tako.Neka nova moderna vremena ,novi ljudi ,nikovi i sta ne jos ,skidanje mnogi ideji sa Foruma od strane admina I to bez objasnjenja ,kao naprimjer ideja o akciji JEDAN EURO(zasto)nekome je zasmetala... Nemojtese izmedjuse vrijedzati ,odradite akciju ako mozeti i hocete ili dajte za akciju i halalite...svi oni koji su dole na terenu odradili bilo sta, ja licno nesumljam ni u jednu rijec kojusu rekli ili napisali ,hvala i zelim da nastave ovako i dalje .
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sub vel 19, 2011 10:16 pm

hutko, ne znam zasto pises "nekada su ovdje na ovoj stranici vodjene akcije..."

Akcije se vode i dalje na kozarac.ba. Ova tema na kojoj pisemo je otvorena prosle godine da bi se pomogla i pratila akcija za SO i kozarc.ba je dosta koriscen u toku same akcije.

Sto se tice pisanja pojedinaca, ja stvari vidim malo drugacije. Npr. sastanak pred Novu godinu je predlozen na ovom Forumu (Nijo je predlozio taj sastanak) i to je tek kasnije podrzano od strane kordinatora i kasnije je ugovoren datum, dnevni red... Vecina ljudi koji su prisustvovali sastanku su rekli da je dobro sto je taj sastanak zakazan ali cini mi se da malo ko misli da je Nijo tu nesto zasluzan.

Drugo, u Odboru za izgradnju Turbeta sad imamo ljude iz dijaspore ali te promjene su nastale tek poslije diskusija na ovoj stranici. Pogledajte i datume i vidjecete da se tek poslije diskusije na ovoj stranici pocelo ponovo sa dopisivanjima preko emailova koje Sade vodi ....

Ja se ne slazem apsolutno sa svim stvarima koje Nijo iznese, ali iskreno mislim da je njegovo javljanje pomoglo da se organizuje sastanak i da se dodje do ove odluke o prebacivanju para za Turbe i da se dijaspora ukljuci u Odbor za Turbe. Ova odluka za prebacivanje para nam je bitna ne samo zbog para, vec i da se konacno pocne zajednicki (dijaspora i ljudi u Kozarcu) odlucivati o nekim stvarima....

Ja mislim da Forum i diskusije dosta pomazu da se stvari usmjere na pravu stranu ali cini mi se da vecina ljudi vidi samo krajnje rezulatate i ne vide nacin na koji se do tog doslo i koliko je pisanja potrebno da se do toga dodje.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » čet ožu 10, 2011 9:19 pm

Da li mozete na sledecem sastanku UO da postavite pitanje zamjene zastava na SO?

Prosle godine je napravljena greska sa zastavama, nije bitno na kraju sto je napravljena ta greska jer nije bilo ni puno vremena da se sve odradi i provjeri...ali problem je ako se to ne ispravi.

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.