Plavi i Zeleni

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Cani
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Cani » ned sij 04, 2009 10:01 pm

Iskreno me ovaj podatak razocarao zar NAS nije sramota da od ovolikih clanova samo 159 CIJENI rad admina ,
Objavi(o,la) aaly na �etvrtak, Januar 01 @ 18:07:27 CET (1720 pročitano)
Objavi(o,la) svabo na Srijeda, Decembar 31 @ 18:48:26 CET (1626 pročitano)
svi volimo da citamo i da"zavirimo" u nasu carsiju kroz ovaj prozor ali nam je zao odvojiti Å teku cigara
i pomognemo ovoj stranici.
Sellam

Silda2_Suad
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Silda2_Suad » ned sij 04, 2009 10:09 pm

Clanarina je za placanje admina,za server,za tehniku i za sve ostale pratece troskove...udruzenje bi organizovalo dane Kozarca,groznicu,turnire u kosarci,bajramske paketice itd...ja mislim da je bolje kad se ima par desetina hiljada na banci sve to organizovati,a ne zicati za turnir,za paketice i ostalo...Ovako se samo dogovorimo koliko para za sta treba i idemo.I naravno mozemo pratiti i druge akcije za pomoc nasem narodu,kad se neka nesreca desi ili slicno.ja isto mislim da bi kozarac.ba kao udruzenje pomogao Kozarcu i Kozarcanima u svim segmentima i ne bih se ogranicavao na fudbal i vatrogasce.I na kraju krajeva Svabo bi onda imao zaledjinu kad se dole svadja za nas i nas grad,jer mislim da bi puno drugacija jacina bila kad on nesto trazi za nas,a ima par stotina ljudi iza ledja i par hiljada na kontu udruzenja,zasto mi nebi napravili vatrogasni dom onda?ja mislim da u zivotu treba biti skroman i pogotovo na pocetku necega ne previse optimista,ali nije zabranjeno ni sanjariti o nekom udruzenju kozarac.ba sa kojim bi se o svemu sta se radi ili planira u Kozarcu MORALO razgovarati.
WHERE WE EVER BEEN!!

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » ned sij 04, 2009 11:10 pm

Meni je drago da su se neki ukljucili na ovu temu, nazalost vise snagu trosim objasnjavajuci onima koji svakako nista ne zele, nego onima koji su za, zbog toga i nisam komentarisao Canijev komentar...

Prvo cu gledati iz ugla vezanog za stranicu, odnosno trenutno stanje, tesko je sravniti clanarine iz razloga sto su one razlicite duzine, nadam se da bi kroz ovu godinu dana to uspio, tako da bi vec narednu krenuli vise nas sa istog datuma... Ja bih napravio i kartoteku clanova tako da imamo i podatke u kojim se sve zemljama nalazimo, i mislim da bi na kraju ljeta imao skoro tacan pregled clanova... Posto su neki vec uplatili proslog ljeta i posto smo skoro uvijek na pozitivnoj nuli, sto se tice sredstava, mi smo prinudjeni raditi i trositi sredstva...

Sto se tice udruzenja, moj je prijedlog donekle slican canijevom, a to je da odmah u startu svi buduci clanovi udruzenja daju 100 KM za bilo kakve potrebe ili akcije, tako se vise ne bi vodile akcije da se nekome pomogne vec bi se u slucaju potrebe vec imala sredstva za pomoc... Bilo da pomazemo Bratstvo, vatrogasce ili dijelimo paketice...

Za mene su kozarac.ba i iznogud i groznica subotnje veceri, i leka i utakmica dijaspora-bratstvo, nas aaly i zilha K.O.R.A. , turniri itd. i ovo sve bi moglo preuzeti buduce udruzenje, da zajedno uz saradnju s drugim odradjuje ovakve manifestacije, pored humaniternih akcija.

Moje misljenje je da bi udruzenje dalo drugi fon ovoj stranici i samim tim smisao naseg virtualnog okupljanja, ono u biti i nije neophodno da bi se stranica u neku ruku komercializovala, ali meni licno samom ne treba ova stranica, i to i jeste poenta ove price, ako zaista nema potrebe za ovim virtualom onda su stvari takodjer monogo jasnije...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

prule
Početnik
Početnik

PostPostao/la prule » pon sij 05, 2009 5:15 pm

U potpunosti razumijem svabine razloge za novu organizaciju sajta i podrzavam sve ideje potekle od njega ali zbog tekstova kao sto je npr. "Ako docekam sutra" i slicnih koji govore istinu o dogadjanjima u blizoj i daljoj proslosti, a zbog ljudi koji nisu iz carsije a koji bi to htjeli procitati, sajt bi trebao imati i dio koji ce svima biti dostupan!
Zadnja izmjena: prule, dana/u sri sij 07, 2009 10:30 am, ukupno mijenjano 1 put.
Prule

stelica73
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la stelica73 » pon sij 05, 2009 7:46 pm

Imate i moju podrsku svakako.

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » pon sij 05, 2009 7:46 pm

Konacno sam shvatio sta Svabo misli sa udruzenjem.Ja sam mislio da se stranica ukida i prelazi u udruzenje zato me sve to iritiralo.A sada vidim da bi udruzenje bilo satavljeno od clanova stranice.Ja se slazem sa Svabinim prijedlogom i ja cu ga aktivno odnosno financiski podrzati.Ali pod jednim uslovom a toje da se na ovoj stranici uvede red i da niko nemoze da vodi bilo kakvu akciju mimo udruzenja.Treba imati malo sluha i netreba niucemu pretjeravati.Dakle 100 km za humanitarne svrhe 50 km za clanarinu i eventualno jos par akcija u toku godine to bi trebalo da bude to.Jer se dosada previse trazilo i akcija vodilo da je mnogima i dosadilo.Pa i kada su se vodile stvarno potrebne akcije nije imala uspjeha radi prezasicenosti i stalnih trazenja.Nebih se slozio da se sredstva koriste za bilo kakve manifestacije radi zloupotrebe tih srestava.Sta hocu time reci evo vidite kako malo ima zeleni a svi koriste rad Svabe i Aylija vole zaviriti ali platiti jok.Ako bi se sredstva koristila to bi samo trebalo da koristi onima koji uplate a ne onima koji samo koriste.Primjera radi ako bi clanovi udruzenja pravili festu prikupiti sredstva u blic akciji i pristup dozvoliti samo njima.Naravno dasu ovo samo moja razmisljanja i predlozi a o tome se treba dogovoriti i u statut staviti.

eminsusic
Početnik
Početnik

Plavi i Zeleni!

PostPostao/la eminsusic » uto sij 06, 2009 4:37 pm

Ja sam za udruzenje i ostajem uz admine sa punom podrskom u daljem kreiranju Kozarac.ba! Selam, Emin Susic.

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » pon sij 12, 2009 2:22 pm

DOKLE SMO STIGLI :D
JELI OVO STOJI I DO KADA SE TREBA JAVITI ? NAMA NEKIMA ZELJENIMA ISTICE "MANDAT" :D
"Da ne idem u sirinu, konkretno, ovaj ce se period iskoristiti da se napravi lista svih zelenih clanova za ovu 2009 godinu, svi oni plavi koji zele biti dio ovoga, dovoljno je da se jave na [email protected] , nije bitno kada ce i kako izvrsiti uplatu, bitnije je da se deklarisu da zele ostati clanovi ove stranice."

prule
Početnik
Početnik

PostPostao/la prule » pon sij 12, 2009 7:09 pm

Zdrav covjek ima 1000 zelja a bolestan samo jednu...
Tako smo i svi mi dok je bjesnio rat imali samo jednu zelju, da dodje mir...
Pa smo u izgnanstvu imali samo jednu zelju, da se sto prije vratimo u carsiju...
Onda smo u carsiji imali zelju da nam vrate oteto...
I sve to dodje i mi postadosmo plemenitiji i razumniji pa su komsije po povratku u rodni kraj hallalili jedan drugome po neki metar zemlje koji je prije rata bio sporan i zbog kog su se svadjali i najrodjeniji...
Vrlo brzo poslije toga dobi zemlja trzisnu vrijednost i opet se komsije posvadjase i zasutise pa i na sudu zavrsise...
Tako je i ovaj nas kozarac.ba bio svijetla tacka rodne grude, prozor iz svijeta u carsiju i, hvala Bogu, to je i dalje a ako ga svi podrzimo, to ce i ostati a sva ova polemika se vodi samo zato sto su se i drugi sjetili da rade nesto slicno kao i svabo pa im sad smeta onaj pedalj zemlje koji misle da im je svabo uzeo.
Kad smo se vratili svi smo bili samo Bosnjaci i clanovi ili simpatizeri jedne politicke stranke a sad kad se formiraju nove stranke opet komsije misle da im se uzima onaj pedalj birackog tijela. Ne zaboravimo da je jednoumlje i dovelo do svih nedaca koje su nas snasle!
Zato svabo glavu gore, radi kako ti savjest nalaze, ko je uz tebe to ce i ostati, a kome se ne svidja moze malo kod konkurencije pa brzo nazad na kozarac.ba!
Prule

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » sri sij 14, 2009 7:21 pm

Mislim Svabo da treba biti oprezan kad je u pitanju stranica i udruzenje.
Zamisljeno je dobro ali ipak izvazi radi ove stranice.
Mislim da dosta raje zeli da bude clan stranice ali ne zeli da bude clan udruzenja iz njima poznati razloga i tu nije nista lose.
Jedan primjer; neko ko nije iz KOZARCA jednostavno mu se svidja ova nasa stranica i zeli samo da bude njen clan i nista vise.
Drugima je dosadilo da budu clanovi neki partija i udruzenja i zele samo da budu clanovi ove nase stranice.

SVABO dali si predvidio i ovu mogucnost.

SELAM
Ovdje nisam a tamo me nema

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » pet vel 13, 2009 7:20 pm

Gdje smo stali sta je bojimo se postati clan najbolje stranice u BiH, Kozarcu, Prijedoru ma i u svijetu.

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » sub vel 14, 2009 6:47 pm

Ne sikiraj se Leka, ide proljece, ima sve da se zazeleni. :)

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.