Plavi i Zeleni

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub sij 03, 2009 11:53 am

"Ti si Kahro jedan obicni papak!", sta mislis kada bih ja ostavio ovako jedan komentar, to je naravno moje misljenje i imam demokratsko pravo da ga napisem, je li?

Ko sto se tvoj jaran aran ovdje isfurao sa prvom svojom porukom, ko fol on se istom prijavio, a u biti to mu je vec 4 nick na ovoj stranici?

Kakvo je njegovo misljenje? Kakvi su njegovi argumenti? O tome se ne govori vec se pokusava reci kako se ovdje brisu komentari, kako ovdje nema demokratije itd.

Nikada na ovoj stranici nije obrisan normalan, konstruktivan ili argumenotvan komentar, vec komentari koji su zasluzili brisanje, i nije problem kad se neko obrise vec je problem sto se neki poput civasregala, sokak ili ti tvog jarana arana ne izbrisu na vrieme, tako da ja, umjesto da radim svoj posao, moram razmisljati sta da odgovorim vama kojima ocigledno nije dobro ovdje...

Postavljam sebi pitanje, pa sta onda vi radite ovdje, zasto se aran po treci put registruje da bi dosao ovdje provocirati, kome se ne svidja kozarac.ba, ko nije zadovoljan nasim radom, pa pobogu zasto je onda ovdje?

Zbog demokratije? Da kaze svoje misljenje koje ne bi ni pas s maslom polizao...

E zbog toga Kahro sam se i odlucio na ovakve mjere na stranici, smjesno mi je kad kazes da sad trebam zasukati rukave, jer su moji rukavi ovdje zasukani vec cetiri godine, i za koga se ja trebam zrtvovati? Za tebe koji cijenis svoj rad a ne cjenis tudji...

Mogao sam ostaviti aranov komentar i pisati mu odgovor, davati mu argumente da nije u pravu, ali cemu to kad on svakako ne zeli da to gleda iz drugog ugla...

Na kraju, dragi moj Kahro, oprosti za ono papak na pocetku ovoga posta, jer ne mislim tako, samo sam ti zelio pokazati primjer kako demokratija nekada nema moralnih i ljudskih granica, tako da je gumica neophodna...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » sub sij 03, 2009 2:28 pm

Evo poslije razmisljanja i Canijovom prijedlogu ipak bi mijenjao podijelu novca koji se prikupi.
1.Prvo prikupljeni novac usmjeriti za place i financiranje stranice.
pojasnjenje;
Treba unaprijed za jednu godinu da se ostavi novac na stranu za place i stranicu a ostali novac koji bude pristizao od clanova usmijeriti ga tamo gdje se usaglasimo.U ovom slucaju place i stranica je osnova za rad.Znaci podmirimo ono sto trebamo da bi funkcioniralo a onda ostalo.Ispocetka nebi se usmijeravo novac nigdje osim gore navedenog a kasnije ce sve doci na red.
Znaci u svakom momentu cemo znati da po isteku godine imamo na strani novac za place i stranicu za unaprijed godinu dana.

Ovo je moje razmisljanje i moj prijedlog necu vas vise gnjaviti.
Ovdje nisam a tamo me nema

kahro74
Početnik
Početnik

PostPostao/la kahro74 » sub sij 03, 2009 3:30 pm

Kao prvo morao sam se malo nasmijati zbog onog "papak",ne pamtim kad sam dobio takav nadimak,al nema veze ne ljutim se.
Drugo, nemam nista protiv ove stranice,cak na protiv mislim da ima buducnost ako budes imao sluha i za druga misljenja,mislim za druge prijedloge.
Taj"aran"nije moj nikakav jaran,poznajem ga isto koliko i tebe,al nekako me je puno iznenadila brzina kojom je njegov komentar izbrisan.Al to je nesto izmedju vas,valjda cemo cuti i njegov odgovor.
Bilo je i gorih i uvrijedljivijih komentara ali nisu brisani,al necu vise o tome.
Evo ja predlazem da ako vec generalno mijenjate ovu stranicu,da svake sedmice bude po jedna tema sa slikama npr.iz kozaruse,Kamicana,dere itd. i obavezno sa slikama,narod to hoce i trazi.
Pa nesto u vezi sporta,narocito kad je uzivo utakmica itd...zbog omladine,raja voli nasu repku,narocito kad je fudbal u pitanju.
A sto se tice udruzenja tu sam tanak,imo sam losa iskustva,tesko je sa narodom izaci na kraj.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub sij 03, 2009 3:57 pm

Ja Kahro, ponovo od tebe trazim halala, ja nisam zelio da te uvrijedim, vec da ti pokazem kako neki dusebriznici ulijecu ovdje klizecim po nogama i onda kada budu iskljuceni neko drugi dodje da pita zasto su izbrisani...

Druga stvar, dosta vas ima utisak da mi ovdje lomimo pare, ko da nam padaju s neba dok mi samo lezimo, kada bi zaista bacili na papir sve nase troskove i vrijeme koliko "radimo" na ovome virtualu, vidio bi da mi haman nemamo ni za kifle, i da nije pekare pod kucom, bili bi i toga zeljni...

I vjeruj mi, taj novac nije jedini cilj ovoga, vec da se ucini nesto sa ovom stranicom, vi svi nekako vec ocekujete da ja radim, navikli ste na to, ako me nema par dana odmah se pita gdje je jutarnji, cak se ne vidi ni trud oko tih agencijskih vijesti i svega ostalog sto se objavi na kozarac.ba, prema tome ako mi ovo treba biti posao, a volim ovaj posao, trebaju neke stvari da se postave na svoje mjesto...

Nemam nista protiv tudjih misljenja i pokusavam da ih uvazavam, ali evo po prvi put, drzim i do svoga misljenja...

Pogledajte zadnji Jutarnji prije dvije godine, ista se tema vodila, skoro isti problemi da su nas pogadjali, mislim da ovaj put zaista trebaju neke stvari da krenu ispocetka, jer mnogi olako zaboravljaju proslost i ne vide sav trud koji se ovdje uradio, koliki doprinos je ova stranica ucinila Kozarcu...

Imam sliku kako dalje, da li cu je uspijeti ostvariti vidjecu, vjeruj da nemam sta izgubiti, sto se tice rada na stranici, evo sve cekam da ova carolija zavrsi pa da pocnem raditi, da li cu biti dobar u poslu ocijenice oni za koje cu raditi...

kahro74
Početnik
Početnik

PostPostao/la kahro74 » sub sij 03, 2009 4:25 pm

Dobro,zivi bili pa vidjeli.Moj blagoslov imas.U julu,a mozda i u proljece dolazim u Kozarac,pa mozda se budemo i vidjeli,i dogovorili u vezi placanja unapred za godinu itd...
Selam i puno srece i uspjeha u novoj godini.
Kocka je bacena,vidjecemo kako ce se okretati....

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » sub sij 03, 2009 4:46 pm

Vec odavno se nakanjivam Svabo da ti odgovorim na ovu temu ali mi se nesto neda.Vidim sada da se diskusija otvorila evo i ja da se javim.Kada sam pisao o poslu i novcu mislio sam na vrijeme poslije formiranja udruzenja.Jer formiranjem udruzenja ce se sve trebati regulisati.Tako daces ti imati prava ali i obaveze koje ce trebati da budu tacno definisane.Naravno da ti treba i ayli da budete u upravi ali necete moci sami o svemu odlucivati.Tako i brisanje ce se trebati regulisati ko i kako treba da odlucuje sta i kada ce se brisati.Jer je ovdje ocigledno da neko ima pravo da sve oko sebe vrijedza ispod svakog nivoa i nebrisese jer nedira tebe.Ako stranica treba da ima jedan nivo onda to treba za svakog da vazi.Ja nekazem da nisi u pravu sto si brisao ali i drugi vidi da ti gumica nebrise svakuda gdje treba.A to je vrlo osjetljivo i treba biti oprezan.To je moje misljenje i nemora da sam u pravu ali niko nemoze za sebe tvrditi da je uvijek u pravu.Po meni treba prvo da se rijesi financiranje stranice odnosno placanja rada vama dvojici.Kako ce se to sve rijesiti ja neznam jer tu ima puno posla koji treba odraditi.Treba statut napisati bez toga je tesko bilo sta raditi.A prije nego sto se statut podze pisati treba incijativni odbor formirati.Njegova bi bila duznost da radi na prikupljanju prijedloga pisanja statuta i pripreme za skupstinu.Ako doze do formiranja udruzenja svakako da treba na drugi nacin da se pristupi humanitarnim akcijama kao i uredzenje foruma.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub sij 03, 2009 6:09 pm

formiranjem udruzenja ce se sve trebati regulisati.Tako daces ti imati prava ali i obaveze koje ce trebati da budu tacno definisane. Naravno da ti treba i ayli da budete u upravi ali necete moci sami o svemu odlucivati.Tako i brisanje ce se trebati regulisati ko i kako treba da odlucuje sta i kada ce se brisati.Jer je ovdje ocigledno da neko ima pravo da sve oko sebe vrijedza ispod svakog nivoa i nebrisese jer nedira tebe.

Kako ce se to sve rijesiti ja neznam jer tu ima puno posla koji treba odraditi.Treba statut napisati bez toga je tesko bilo sta raditi.A prije nego sto se statut podze pisati treba incijativni odbor formirati.Njegova bi bila duznost da radi na prikupljanju prijedloga pisanja statuta i pripreme za skupstinu.Ako doze do formiranja udruzenja svakako da treba na drugi nacin da se pristupi humanitarnim akcijama kao i uredzenje foruma.
Evo ja cu se odmah nakaniti da ti odgovorim, ujedno i upitam, koga ja to ne brisem na forumu? Ako sam ja trenutno gl. urednik na ovoj stranici, logicno je da ja imam obavezu da odlucim kada cu nekoga brisati, bilo ko da radi ovaj posao, docice u istu dilemu, kada posegnuti za gumicom, sto svakako ne veseli nijednog administratora...

Sto se tice prava i obaveza, mislim da se ja sad upravo borim za svoja prava, pored obaveza koje, svakodnevno ocekujete od mene...

Sto se tice posla, koji treba da se uradi, tu se slazem s tobom, ali ne u redosljedu koji ti navodis, da bi dosao do statuta, za koji si zapeo, prvo bi trebala biti inicijativa, a to je upravo ovo sad, ta inicijativa ce trajati sve dok se ne dostigne dovoljan broj za neki konkretniji posao, odnosno, od 1. aprila, a sve mi se cini da bi ovo trebao ubrzati, imacemo tacan broj zelenih koji ce se izjasniti u vezi svoje pretplate, ako se odlucimo za udruzenje, to su vec clanovi neke skupstine koja ce izabrati inicijativni odbor koji ce preuzeti daljnje obaveze, do formiranja udruzenja...

Mozda sam ja nejasan, ali treba odvojiti kozarac.ba od njegovog udruzenja, posto kozarac.ba vec postoji a nema udruzenja, mi cemo svakako u daljnjem periodu nastaviti sa radom, ujedno imacemo aktuelnu temu u ove zimske noci...

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » sub sij 03, 2009 7:11 pm

U ovome tvom pisanju Svabo izgleda da ni sam neznas sta hoces.Po ovome je to sve nesto izmedzu ni Kozarac ba ni udruzenje.Prvo mi nije jasno kako se treba nesto napraviti bez statuta.Jer si naveo klub i visinu clanarine a tim se i automaski smatra da se treba utvrditi na koji nacin ce se prikupljeni novac koristiti(trositi).Jer ako nema kluba na koji nacin ce se clanarina prikupljati i za koga.Za Kozarac.ba ili udruzenje i koja je to visina clanarine.Kazes dasi odlucio da od prvog Aprila nema vise plavi sta se onda jos ima cekati?Sta nastupa poslije prvog aprila?A sto se tice brisanja samo ti neznas na koga mislim a svi ostali znaju.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub sij 03, 2009 8:06 pm

Nijo molim te navedi konkretno na koga mislis u vezi brisanja i navedi konkretan primjer, ako zelis da diskutujemo o brisanju, nemoj pisati rekla-kazala, vec reci ko i sta? Jednostavno...

joldicmirjana
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la joldicmirjana » sub sij 03, 2009 10:11 pm

Hajde da i ja kako kazu napisem svoje "misljenje"zasto se bunite jednostavno ako ce te platiti clanarinu platite ako necete nemojte i tacka.Nemojte iznositi glupave stavove i onda vam krivo sto se izbrise pa neko i to mora raditi sta mislite da niko nebrise sta bi sve pisalo,zato kad se plati onda cemo moci reci zasto je svabo ili aly tako a za sada samo mozemo da citamo i ako se kome nesvida nek ide na kako rekose ostalih pet kozaracih stranica.ali ja dajem podrsku svabi i alyju
SRETNO
mira

StariGrad
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la StariGrad » sub sij 03, 2009 11:12 pm

..de ba ljudi, pustite sada tu temu brisanja itd ---- lijepo pise tema naslov, tema je zeleni plavi! ..posto sam prvi bio koji je ovdje trazio prijedloge za cuti za daljnje finaciranje kozarca.ba i adminstratora, niko osim cania i svabe nije nista iznijo konkretno, osim uobicajnih vrijedjanja i prebacivanja koje su mogu 24h live na kozarac.ba vidjeti.

..nebi bilo lose, da jos neko od stalnih forumasa iznese koju inteligentnu u vezi ovog finciranja pa da znamo svi za buducnost; gdje se nalazi kozarac ba od kozarackih nekoliko stranica sto imaju po net-u, kome onda 'pripada' i sta 'ocekujemo' onda od kozarca.ba

..pozzdrav
Bosna Bosancima!

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » sub sij 03, 2009 11:13 pm

Svabo procitaj koga je sve vrijedzao tvoj ratni i niske udarce zadavao ne birajuci dali je to zena ili muskarac.Isprdava se svakom da se malo ko smije vise i javljati na forumu da nebude ismijan.Ako zelic stranicu dici na jedan nivo onda se treba prema svakom jednako odnositi.A ne sa dva arsina raditi .Do sada su se jos neki zalili ali nije bilo reakcije.Ne tvrdim da nisi u pravu kada brises nesto od mene ali treba reda uspostaviti za svakoga.Jer ima ipak bljuvotina i izraza koji nemaju sta traziti na ovoj stranici.Nekazem da netreba malo da tenzija ima na stranici ali si ti zaduzen da svakom stavis granicu ili.Ako se na forumu nebudu ljudi javljali to ce dovesti do malog interesovanja za stranicu.Uostalom radi kako hoces ti si gazda.selam

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » sub sij 03, 2009 11:46 pm

8O :evil: :twisted: :lol: :wink:

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » sub sij 03, 2009 11:48 pm

Nijo, ne skreci sa teme kao sto rece Stari Grad. Pusti sad te tvoje ''privatne ratove'' ili otvori drugu temu.
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

cokan
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la cokan » ned sij 04, 2009 1:04 am

Vrlo dobar predlog je napisao Cani i u potpunosti se slazem sa tim. Ali ima jedna stvar hoce li se iskupiti 500 clanova!?Moje misljenje je da se treba raditi na tome da se adminima napravi jedna sigurna plata hajde recimo 1000 maraka mjesecno.a samim tim da i oni odrade posao kako treba.Ako se skupi a daj boze da se skupi tih 500 clanova pa da se onda odradjivaju akcije,znaci prvo adminima sigurna plata pa ostalo sta bude.
Daj otvorimo oci pogledajte da ljudi rade za nas pa hajmo malo i mi raditi za njih.Nemojte sta zamjeriti ali ja admine podrzavam 100%.Plati pa se klati :lol:

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.