Kako vidimo Kozarac za 15 godina ?

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

Kako vidimo Kozarac za 15 godina ?

PostPostao/la hannas » sri lis 22, 2008 5:47 pm

Vrijeme lokalnih izbora je iza nas. Prave se dogovori, analizira se stanje, svi nesto planiraju i nadaju se u bolju buducnost. Ako gledamo poslednjih 16 godina, nevjerovatne stvari su se dogodile. Rat, opsta kataklizma, pa onda "Dejton" i kakav-takav mir, povratak, razvojni bum kakav je nezabiljezen u istoriji, izgradnja, itd,itd,....Sad se vec osjeca zastoj u izgradnji jer vecina je vec napravila sta je planirala, ali isto tako se osjeca jedan novi nacin razmisljanja kod ljudi. Nove ideje, novi planovi razvoja i mnogo toga novog se sluti u zraku mada ona stara uhodana oligarhija nije spremna na novo vrijeme koje neizbjezno dolazi. Gdje smo mi pojedinacno u svemu tome? Kakve su nam vizije i snovi? Sta smo spremni uciniti i koliko daleko ici da doprinesemo ostvarenju tih vizija? Kakav Kozarac vidimo za 15 godina? Politicki, ekonomski, strateski ili kako vec hocete. Hajde da podijelimo snove i zelje kroz ovu temu, bez da se svadzamo, vec da kroz jedan lagan razgovor pokusamo doprinijeti zblizavanju i slozi medzu nama.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » sri lis 22, 2008 8:15 pm

Dragi moj prijatelju ja kad bi znao odgovor na ovo dobro pitanje ja bi bio najbogatiji covjek jer bi onda bio vidovnjak.
Ali jedno sugurno znam,i vjerujem da se je kroz zadnje glasanje dosta toga u pozitivnm smjeru okrenulo,i za to vjerujem da ce biti mnogo bolje nego sad sto jest.
U svakom slucaju interesantna tema i vrijedna diskusije.

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » sri lis 22, 2008 9:49 pm

Ne bude li Bosnjacki narod glasao, ne samo u Kozarcu, nego i u citavoj BiH ja vidim Kozarac u nekoj drugoj zemlji i to ne za 15 nego za par godina. Budu li se jos nasi vodeci politicari ponasali kao do sada onda je ''festa'' kompletna.
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

fila
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la fila » sri lis 22, 2008 10:09 pm

Kozarac za 15 godina? Kako sad stoje stvari pa za 15 godina bice jedn Dom starac ? ako bi i to bio dobro bi bilo.Moje vidzenje.A daj boze da fulam.
Allahu, oprosti mi, smiluj mi se, uputi me, sačuvaj me, opskrbi me.

http://dl7.glitter-graphics.net/pub/709 ... lrwztk.jpg

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » čet lis 23, 2008 8:06 am

Pjesma koju je Izetbegović napisao u bolničkom krevetu

Papir na kojem su bile ispisane riječi Bakir pronašao u fioci očevog bolničkog kreveta...

Alija Izetbegović 10. oktobra 2001. godine, dok je bio hospitaliziran u KCUS-u, napisao je pjesmu "Poruka sebi".

Papir na kojem su bile ispisane riječi, na dan Izetbegovićeve smrti, 19. oktobra 2003. godine, Bakir je pronašao u fioci očevog bolničkog kreveta.

Ostani uspravan

Kako ćeš pognute glave ispod zvijezda

Kojim god putem da kreneš

Na kraju čeka smrt

I sve se završava propašću

I ti ćeš umrijeti

I ovaj svijet će umrijeti

Zato ostani uspravan

izvor: avaz

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » čet lis 23, 2008 1:03 pm

Negra hvala ti za ovu objavu. Vrlo jaka poruka "ostani uspravan", a koliko smo mi uspravni ili sagnute glave i zasto?? Opet mi na um pade da "Bog nece promijeniti jedan narod dok taj narod ne promijeni sam sebe". Moja vizija je i naravno moja zelja da na sljedecim lokalim izborima u Kozarcu bude odaziv biraca bar 90%, da se ostvari puno jace politicko jedinstvo. Mogao bih puno vise pustiti masti na volju ali me u tome sprecava realnost. Neophodan nam je cvrst zajednicki cilj razvoja Kozarca bilo u ekonomskom ili politickom smislu, dakle potrebne su nam vodze koje imaju jasnu viziju i koji su dovoljno karizmaticni da budu prihvaceni od vecine. Sa ovako pesimisticnim razmisljanjima koja se kod vecine mogu uociti, nemozemo ni sanjati o opstini, cak niti o jakoj mjesnoj zajednici. Dakle morali bi prvo mijenjati sebe i samim tim i druge tako da stvorimo pozitivniju opstu klimu i ojacamo zajednistvo.

Isa
Početnik
Početnik

PostPostao/la Isa » čet lis 23, 2008 2:55 pm

Tema, lijepa i vrijedna da se o njoj razmislja i masta zajedno s nasim zemljacima koji se spremaju u skoroj buducnosti, (ili kasnije ako ih zdravlje posluzi pa se penzionisu) vratiti se u svoj rodni kraj. Ja sam jedna od njih koja sanja i s nestrpljenjem jedva cekam prvu i sigurnu mogucnost povratka. Ovdje nam je lijepo nego sta, ali, ovo ali uvjek je prisutno. Kozarac !!! kako ga ja vidim za nekih petnaestak godina. Kozarac Opstina bogata i puna mladosti. Tuga i oziljak koji imamo nece nazalost nestati. Ja sam sigurna s nasim povratkom , da cemo obogatiti i uljepsati nase mjesto i da s nasim mladjim potomcima sve mozemo postici pa i da se bolje osjecamo nakon svega. Rana svaka zaraste ako je dobro njegujemo i pazimo. Svi vidimo svake godine da se sve vise napreduje u svakom pogledu. Ja se jos dobro sjecam moje prve poslijeratne posjete nasim selima gdje ni ptica nije bilo. A sad s ponosom prodjem kroz svako mjesto. Ako zelimo da nam se zelje ostvare i nasa djeca i unucad budu ponosna na nas znate sta vam je ciniti.

Gradite, ulazite budimo ponosni i cuvajmo ono sto imamo. Sto je najvaznije obilazite svoja rodna mjesta i vodite svoju djecu da nasu ljubav prenesemo na njih. Jedan moze puno ali dvoje ili vise mogu cuda ciniti”¦”¦”¦”¦”¦”¦”¦”¦. :wink:

ibrahim_d
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la ibrahim_d » čet lis 23, 2008 7:12 pm

Svi cemo se vratiti kad budemo u Penziji pa onda kakv Kozarac ocekivati.Bice to onda DOM PENZIONERA.Kako ocekivati nesto bolje a radimo pogresno.Djeca nam sve manje i manje pricaju maternji jezik.I zar ce nekom za 15 godina biti interesantan Kozarac a nezna da prica Bosanski.

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » pet lis 24, 2008 11:18 am

Tito nas je zauvijek obiljezio i upisano nam je u genetski kod da kroz generacije prenosimo divljenje laznim drzavnicima i beznacajnim pjesnicima. Bezrezervno divljenje drzavniku, lideru, ''ocu nacije'' i kada taj upokojeni ''predsjednik'' pise i govori plagijate kod mene iznova izaziva gadjenje naspram vlastitih korijena i okruzenja. Vjecita pjesnicka tema o potrebi da se bude Covjek je u ovom banalnom spletu rijeci umiruceg covjeka toliko bezvrijedna da se ja zaista pitam sa kim to zivim i dijelim ove virtuelne prostore. O Cojstvu je pisao jedan komsijski drzavnik, Njegos, koji je za svoje vrijeme bio i knjizevna i filozofska i politicka gromada. Kad uporedim Gorski vijenac i ovaj plagijat Izetbegovica starijeg (ili mladjeg, jer otkud bas sada da se to iscacka) dodje mi da placem, i to ne nad ocajnim talentom bivseg predsjednika vec zbog orgazmickog divljenja ovdje i sada.

''Covječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!'' pjevao je Antun Branko Simic u ona bezbrizna vremena kad cojstvo uopste nije bilo stavljano pod lupu. Sada ga svaka pjesnicka susa krade gdje god stigne.

Ne znam za vas ali meni pred ocima titraju slike skeleta u Sejkovaci i pognute glave onih Srebrenicana dok im Skorpioni sasipaju rafale u ledja. Lako je bilo dizati glavu dok si okruzen tjelohraniteljima i ruljom koja u tebe slijepo vjeruje. Sta takvi uopste znaju o pognutim glavama?

melkic_ad
Početnik
Početnik

PostPostao/la melkic_ad » pet lis 24, 2008 11:26 am

Edo, a da se ti malo odeš liječiti ili je za to prekasno?

Isa
Početnik
Početnik

PostPostao/la Isa » pet lis 24, 2008 12:22 pm

Dragi moji nemojte temu da zaboravite, ali ovdje je skoro sve dozvoljeno, nesmijemo ni to zaboraviti. Koliko ljudi toliko cudi. Samo vrijedjanje nesmijemo tolerisati.
Kako vidim Ibrahim_d isto ima svoje vidjenje. Lijepo je to ali nazalost nimalo ohrabrujuce za nas, one koji se zele vratiti sada a ne za nekih petnaestak godina.
Ranije smo slusali nase roditelje, a i ucili su nas kako da se borimo za bolju ljepsu buducnost. Zar smo to vec svi zaboravili. Kako da nas nasa djeca kopiraju i dive se nama, kako se mi svojim roditeljima divimo i ponosimo. Mene su moji roditelji ucili da budem ponosna na ono sto jesam. Nasa je sramota (roditelja) da nasa djeca bosanski jezik nepoznaju. Koji je to hendikep za dijete da nemoze svojom majkom i dedom komunicirati. Nije do djeteta sigurno. Ovdje kod nas hvala bogu sva djeca pricaju vise nego odlicno bosanski i jedva cekaju odmor i polazak u Prijedor-Kozarac. A znate da u svakom zitu ima i kukolja. :wink: Roditelji :!: :!: :!: od vas zavisi buducnost Kozarca -Prijedora.

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » pet lis 24, 2008 1:54 pm

Preporuci mi neku ustanovu kroz koju si prosao Melkicu, da ne lutam dzaba :roll: Bolje biti lud neko zaludjen i zatupljen :D

baja63
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la baja63 » pet lis 24, 2008 2:49 pm

Ko se kuci ne vrati prije nego sto mu djeca podju u skolu onda se vraca u mrtvackim kolima ili ako mu doticna drzava otkaze gostoprimstvo.

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » pet lis 24, 2008 3:32 pm

Molim vas nemojte se vrijedzati. Melkicu sudeci po tvom postu ti bi trebao da ustanes prije nego se obratis ili spomenes malog diva. Nekima je dovoljno da jednom procitaju njegov post i shvate, a neki da ga nauce napamet nece shvatiti. Mnogi postovi su bar ja tako mislim vrlo pametni i duboki, ali ako se vratimo pa procitamo jos jednom pitanja u postu kojim otvaram temu, onda ce nadam se i rezonovanje biti konkretnije.
Hvala i Sellam.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pet lis 24, 2008 4:30 pm

Ne bi me cudilo da Kozarac za 15 godina bude jedina opstina u Srpskoj Federaciji (izmedju Republike Srbije i Republike Srpske) sa nesrpskom vecinom.

Turisticka ponuda Srpske Federacije ce se, te 2023., pred ulazak u Evropsku Uniju, maksuz osvrtati i upucivati sav iba dullah, na ovaj netaknuti dragulj islamske kulture, oazu mira i suzivota u pravoslavnom okruzenju na njenim najzapadnijim granicama i na primjeru slobodarskog Kozarca dokazivati da njen zapadni dio (RS) nije nastao na etnickom ciscenju, a kamoli - nedaj Boze - na genocidu, kao sto se nekoc tvrdilo, a nikad eto dokazalo. U Kozarcu te 2023. bice jos 1 bazen, novi stadion, veliki sopingcentar (ispod njega parking garaza), sportska dvorana, KRTV (Kozaracki Radio i Televizija), ali nece biti muzeja 'Kozarac 1992' da ikom, pa i kozarackim skolarcima, dokaze suprotno.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 14 gostiju.