Sta je nama?

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sri ruj 03, 2008 8:39 pm

Ima Bosne, beglerbeze..., rece davne 1831. Zmaj od Bosne, Turcinu...
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

nac
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nac » sri ruj 03, 2008 9:28 pm

Haj kad niko nece,

Tipkam nema se sta raditi solidna treba na chatu,
-reko sta ima vidim da si plavusa,
*kaze kako si pogodio?? (a slika u albumu),
u pet minuta sve znamo i sta nam je smijesno i sta ozbiljno.
naravno na pitanje kakvo je stanje
-kazem lijepo ozenjen cerkica sve ponajbolje.
tipka se tako 20 minuta vidim razgovjetna cura,
*kaze daj sliku
-reko moze ako cu dobiti jednu nazad u bikiniju.
*Moze kaze.
ja ko spika slika ja zena i cerka medju nama, reko evo daj sad ti.
*PSINO PA TI SI OZENJEN,
-pa reko sam ti prije pola sata, samo chatam.
*ja sam mislila da si ti jedan sto mi se nabacivao.
-da nisi plavusa?!?!
*Jesam kako si pogodio!?
:?
-Hoce biti sta od tog bikinija (ja se jos nadam)
*eto svi ste vi isti :evil: :evil:

Mak
Početnik
Početnik

PostPostao/la Mak » sri ruj 03, 2008 10:29 pm

Sta ces?Ne moze se covijek nasaliti na catu a da ga ne uvrijede,nego znate li onaj vic:Idu dva krompira ulicom i jednog zgazi auto a drugi kaze CAO PIRE!

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » sri ruj 03, 2008 10:32 pm

Ispravka: ima Bosne naravno i uvijek ce je biti kao geografskog podrucja. Ima je jos uvijek i kao drzave dok god je vazeci nas Ustav RBiH iz 1974 i 1992 ali ako se Dejton usvoji bojim se da ce nestati Bosne kao drzavne tvorevine a ostat ce samo geografska odrednica a nakon toga mozde ne ni to.

Satko, svaka cast sad si citirao pravog Bosanca za razliku od nasih politicara. Husein-beg Gradascevic je Turke protjerao do Sandzaka i Kosova dok mu nisu glave dosli banjalucki i hercegovacki begovi u sprezi sa cetnicima ali necemo u ovoj temi o tome ali pogledaj na forum sad cu otvoriti zanimljivu temu zbog koje cu opet biti napadnut.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sri ruj 03, 2008 10:44 pm

Prijedorcani, zamolio bih te da malo sjases s ovog foruma, kako ne bi bili prisiljeni na radikalne mjere i baniranja pola Amerike...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » sri ruj 03, 2008 10:51 pm

Sta sam sad rekao? Rekao sam da cu otvoriti drugu temu a ako ti pricinjava zadovoljstvo da sjasem nema problema.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sri ruj 03, 2008 10:55 pm

Bice mi zadovoljstvo, trpio sam da proglasavas sve i svasta izdajnicima, a sad si poceo i u vjeru zadirati, kjafirskim izjavama protiv hadisa Poslanika s.a.w.s., halali ali to ti necu dozvoliti, pogotovo u ovome mjesecu, a vjeruj ni poslije njega, niti cu se raspravljati s tobom, tako da brate, mirne duse mozes prestati javljati se na ovome forumu, necu ti ni sekunde uhatoriti na tome, niti mislim da ce ova stranica nesto izgubiti s tim...

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » čet ruj 04, 2008 5:05 pm

Mores koliko hoces ,ali nemeres dokle hoces.

hjakupo1
Početnik
Početnik

PostPostao/la hjakupo1 » čet ruj 04, 2008 8:00 pm

Molim svog pravog brata Kozarćanina da pod hitno obriše sve komentare ovog Prijedorčana, prije se dugo progurivao sa svojim idejama, nemoj te sat dozvoliti da nam opet kvari ovaj forum. unaprijed hvala.

Perorez
Početnik
Početnik

PostPostao/la Perorez » čet ruj 04, 2008 8:54 pm

Ova stranica hitno treba KGB , dosta je bilo misliti svojom glavom !!!!
Nedaj boze goreg zla!!

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » čet ruj 04, 2008 9:04 pm

Jesi to ti Ademe??

cercek
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la cercek » čet ruj 04, 2008 9:16 pm

stvarno sam bio odlucio da se ne javljam na ovu temu jer krenulo je ka eskalaciji,ali evo posto ne mogu ostati ravnodusan na jedan clanak koji je upravo objavljen na jednoj od prijedorskih stranica a koji se toliko uklapa u naslov ove teme "sta je to sa nama",da kazem koju.Gospodin,autor tog clanka je tipican primjer Bosnjackog politicara koji personalnim napadima pokusava da osvoji nekoliko glasova,a usput da toga nije svjestan doljeva ulje na vatru nasih podjela,volja ti po mahalskom principu ili je lakse da se dijelimo po tome ko je veci izdajnik ili ko je sa vecega brda i to opet sve po njegovim mjerilima koja ce izgleda uskoro kod nas biti obavezna za sertifikaciju zajedno sa ISO standardom.
Koliko je duboko to politicko more kad se toliko moze potonuti za par politickih poena,i uzgred pogaziti sve one moralne vrijednosti u koje se zaklinjes.
Najvaznija informacija iz njegova teksta za nas citaoce foruma,i potencijalne birace je da je doticni gospodin studirao(bolje bi bilo da to nije spominjao),i da sebe smatra dobrim poznavaocem nasega mentaliteta,a ono sto je dokazao a da toga nije svjestan je da je Bosnjak
Bosnjaku vuk.

Ramazan mubarek

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » čet ruj 04, 2008 9:36 pm

Cercek malo si fulao temu, ovdje se ne raspravlja o tmurnim, teskim temama i clancima desetih autora, vec o ovoj stranici, o nasoj ljubavi prema minulim vremenima, o tome kako smo svi povezani ovom stranicom, i geografski i historijski (prosla vremena sa sadasnjim i akobogda buducim zajednistvom rasutih dusa po svijetu i okolici).
Dakle, tema je Sta je nama OVA STRANICA, a ne STA JE NAMA BOSNJACIMA, BUSMANIMA, CRVENIM KMERIMA ili kako se vec ko nacionalno osjeca.
To sto su neki likovi i od ove teme pravili poligon za nadmudrivanje o politici i ostalim tricama i kucinama, ne daje ti za pravo da nastavljas sa tim. Procitaj pocetak ove teme pa ce ti se samo kazati. Ne zamjeri mi, ali eto samo ne zelim da se bas na svakoj temi raspreda o necemu od cega nikakve fajde necemo imati, o necemu na sta ne mozemo uticati i o necemu u cemu cemo samo pronalaziti ono najgore u nama. Ramazan je i hajde da se volimo na kvadrat...

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » čet ruj 04, 2008 9:44 pm

Nije svaki, zemljace. Cini vam se... Cini vam se jer se cijeli zivot za nesto i protiv nekoga borite. A u borbi svi postaju neprijatelji, a ljudi vuci.

Ja sam covjek, bicu i ostajem, a i Bosnjak sam i Bosanac :) i znam ih jos par. I zato nedam...

A ako se tekst o kojem pises, odnosi na Nedima Kadirica (ne znam na koga drugog bi mogao), na njegov osvrt na clanak o Murselu na stranici www.mojprijedor.net (i od veceras na ovoj stranici), onda cu i tebi i svima reci sljedece.

Prvo, Nedim nije covjek da se nadmece svojim obrazovanjem (mada je jedno vece mene 'ujeo' na tu temu, ali o tome necu veceras). Prema tome tu svoju bijednu 'analizu' clanka i taj 'glavni' zakljucak posalji na stranicu na kojoj se zna ko pise, na ovoj se jos ne zna.

Drugo, Nedim nije prototip bosnjackog politicara, mada je 2. augusta u Kozarcu uradio nesto sto ja ne bih, ali halalio sam. Nije, iako danas brani one sto djelimicno jesu.

Trece, Mursela, kojeg Nedim u clanku brani i za kojeg sam jedared glasao, ne smekam plaho od kako sam shvatio da mu je moj Kozarac vazan samo onda kad njemu treba i da sam mu kao ja (a ne poznaje me) ispao krivac za 'razvaljivanje inicijative za MC Omarska', a to se ovog ljeta ispostavilo (i tu inicijativu Nedim spominje u svom tekstu o Pavicu).

Znaci, ni Mursel ni Nedim nisu razlog da branim Nedima i njegov tekst. Razlog sto o ovome pisem je sto je upravo tvoj tekst, Cercek, dokaz da je covjek covjeku vuk, ne Nedimov. On se mozda i zanio, braneci Mursela, mozda mu je Fatmirov tekst jos u glavi (i meni je), mozda se brine da nam opet Pavic ne jase na glavi 4 godine, mozda iskreno zeli da njegova stranka, pa i on u njoj osvoji dovoljno glasova... sve je to ljudski jarane.

Ja za tu stranku necu glasati (jeli i ovo osvajanje glasova i potapanje u politicko more), ali nemoj mi anonimni zemljace ni zemljake blatiti.
Ako se svaki tekst bude gledao kroz prizmu stranke kojoj pripadas, onda je bolje da nikako ne pisemo. Bolje receno, bolje da svi postanemo anonimni kao ti, pa da se igramo macke i misa po ovom forumu...

Najvaznija informacija iz njegovog teksta (kad si se vec dotakao najvaznije informacije), je da Nedim razmislja i da hoce da pomogne Prijedor i Bosnu (pa valjda i Kozarac), a ne da je studirao, kao sto ti rece. To da je studirao nije ni bitno, a ako se to vidi cim covjek zine, pa neka se vidi. I ja sam studirao... hajd sad malo po meni! :)

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

prijedorcani
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la prijedorcani » čet ruj 04, 2008 9:56 pm

Svabo sto ne ukines druge kad skrecu sa teme? Nedim napise u sustini isto sto i ja, Fatmir napise isto sto i ja ali samo ja sam tu crna ovca? Ili se radi o tome da mozda svi govorimo istu stvar? Sto se glasanja tice briga me je li Mursel govno ili ne, ako ima realne sanse da skine Pavica, glasacu za njega iako znam da mu je stranacki sef Silajdzic izdajnik. To ne znaci da je i on takav. Dakle iako ja kako kazete "sve kritikujem" nisam bas tolika luda da ne znam sta je ciniti.

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.