Sta je nama?

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

Sta je nama?

PostPostao/la malidiv » pet kol 22, 2008 7:57 pm

STA JE NAMA KOZARAC.BA ?

Sta je nama Kozarac.ba?

Sta bi bilo da jednom dodjete na net, ukucate kozarac.ba a ono under construction. I odete na spavanje u nadi da ce do jutra Aly stranicu podici. Prije posla upalite comp samo da provjerite kad ono under construction. Odete na posao i samo mislite da se docepate neta i docepate ga se kad ono opet under construction. I do noci isto tako pise. Sutradan sve isto. Nemate Svabin broj, nemat ni Alijev, zovete rodjaka u Svedskoj ni on ne zna sta se desilo. I tako danima. Utipkavate kozarac.com, kozarac.org, ali shvatate da tamo niti koga poznajete niti tamo pripadate. Ocajni ste, umorni, bezvoljni, cak vam se i ne jede kao ranije.

Sta bi bilo kad ne bi bilo kozarac.ba?

Meni je utipkati kozarac.ba obavezni prvi dio rituala svaki put kada sjednem za racunar. Prvo mi pogled preleti preko tema na forumu, zatim pogledam na poruke, pa vijesti i komentare na njima, pa zatim ko se javlja na tracari i tek onda prelazim na svoj e-mail ili na neki posao ako ga imam na racunaru. Rijetko, veoma rijetko idem na foto album osim kada se trebam podsjetiti lika kakve naocite Kozarcanke.

Iako se iz mojih recenica na forumu to ne moze uvijek primijetiti ali ja volim ovaj narod ovdje. Ovo mi je jedan mali svemir koji iznova i iznova upoznajem. I sreo sam zahvaljujuci ovoj stranici zaista divne ljude da mi se ponovo vratila vjera u moj narod i ponovo sam sretan sto sam Bosanac, Prijedorcanin a pomalo i Kozarcanin.

Da se ne lazemo, ima na internetu interesantnije zabave, ima informativnijih sadrzaja, tamo negdje ima vise virtuelne ljubavi, ali ja na ovoj stranici provodim najvise svog vremena kada sam na netu (online igrice ne racunam, jer je to kod mene na nivou poroka).

Eto ja poceh pa vi nastavite, sta vama znaci ova stranica”¦ ali samo iskreno i bez dodvoravanja Svabi i Alyu. Drugo sam ja, ja se njima moram ulizivati jer da nema ove stranice ne bi bilo ni malogdiva, virtuelnog mene”¦

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » pet kol 22, 2008 8:12 pm

Eh da, obavezno navedite da li se iko ikada zaljubio u nekog sa ove stranice, da li je zabiljezeno da su se dva srdasca spojila ovdje :oops: To je svakako zanimljivije nego da pisete kako ste usamljeni, kako vam je ovo pendzer u svijet zavicaja, kako ste ovdje da Kozarcana bude najvise na elektronskom svijetu, mozete i o tome ali prednost imaju price o simpatijama, recimo napisete nam kako ste se ovdje debelo razocarali kada ste vidjeli u sta se preobrazila ona slatka djevojcica sa kikicama iz prve klupe, u koju ste bili zatelebesani kako to samo djeca znaju.

Hajmo da vidimo mozemo li na ovoj temi prestici one rekorde koje drze vatrogasno, izvjesna Azra P. i druge...

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » pet kol 22, 2008 8:16 pm

Mali(veliki) dive, de nam sad fino priznaj: jesu li ti obecali besplatnu jednogodisnju clanarinu na kozarac.ba ili su ti zaprijetili da ce ti i ovu sada ukinuti ako ne napises ovaj tekst? Prije ce biti ovo drugo :oops:
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Mase » pet kol 22, 2008 8:32 pm

S obzirom de je Div napadac na ofucandere, one koje se prekomjerno hvale, klepetaju o politici, vezu ljulje, cine nepravdu bilo jezikom ili dijelom, ispada malo cudno kad uradi nesto sto lijepo zvuci, nikog ne napada, nekog hvali. Ipak nije ok da ga neko smatra onim sto on nije. Ja ga rijetko javno hvalim ali smatram da je 100 % ok, da je veliki radnik za zajednicki interes. Nije on ba fukara on ti je defakto umjetnik.
Ono sto vam Poslanik donese, to uzmite, a ono sto vam zabrani, ostavite!

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » pet kol 22, 2008 8:44 pm

Nije bilo nikakvog uticaja na mene osim sto mi je Svabo juce zavrnuo ruku i drzao me pola sata da visim u zraku nad Koricanskim stijenama. Eh Hase sto me moras odmah provaljivati da sam potkupljen, da sam se prodao za sitne pare, jednog zelembaca godisnjeg....
Sta ja znam, hocu da malo rasteretim ovaj forum, natovarili ovi moji Pridorci svega i svacega ovdje ko da rade u JKP.
Ja sam manipulator sirokih narodnih masa, sigurno sam ovo postavio radi vlastitih interesa, dosjeticu se ja vec kojih...
Nego Hase ne skreci sa teme nego nam ispricaj kakvu anegdotu iz skolskih klupa. Eto ja sam bio zaljubljen u nastavnicu muzickog, a prije toga u nastavnicu koja nam je pokazivala kako se strika i hekla (ne mogu se ni sjetiti u kojem je to predmetu bilo predavano). Dragi nas socijalizam u kojem su i muske ucili heklati, sjeme mu se zatrlo.
Je li se u tvoje vrijeme Hase uopste islo 8 godina u osnovnu ili samo 4? :lol:

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » pet kol 22, 2008 8:57 pm

E moj Mali Veliki Dive!Ti se bio mene i Hannasa prepao a Svabo ti ruku zavrce.Bolje bi bilo da si karate ucio nego domacinstvo,ali sta ces nastavnica bila dobra.
Bilo koji interesi da su tema mi se svidja plaho i ceraj dalje.
Respekt care.

Arman
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la Arman » pet kol 22, 2008 9:52 pm

halo Mase,ne fali diva puno,pitaj Satka.Uzo mu je po godine foruma.
Mislim, dakle postojim!

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pet kol 22, 2008 9:56 pm

Ma nije, Armane, sve je to zivotna skola, sve se broji u 'radni staz', do kabura, lijevom ili desnom stranom ceste :)

Vazno je svemu i svakom dati mjesto, a to bar nije tesko... ili jeste? :)

Nego kako nam Str.ZBiH?

Selam Prijedor
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » pet kol 22, 2008 10:35 pm

Deder prestani sa politikom, provokatori jedni, ako nemate sta dodati u skladu sa temom razgulite. To sto sam pokazao ljepsu stranu svoga lica (desnu mi unakazio 7,62) ne znaci da vam je slobodno da me samarate ovdje k'o malodijete. Ja sam malidiv, ne izazivaj.

Dakle, nekada je ovdje bilo rijeci o raznim izborima, najpametnija Kozarcanka, pardon najljepsa miss Kozarca (sve su najpametnije), zatim najbrza ruka Potkozarja na forumu (tu sam u uzoj konkurenciji), zatim najkomotniji trbuh Kozarca i okoline (tu sam u najuzoj konkurenciji), ali nemojte o tome. Hajde da se vratimo na nostalgiju i sta nam znaci ovo u sta buljimo na nasim monitorima.

Jesi li sam(a) veceras ili ti ova stranica daje osjecaj zajednistva, da li ti se ovdje cini da viris u onaj nas nekadasnji zivot, prijeratni. Zasto je ljudi tako tesko pisati o svojim emocijama, evo ja kao i Johny Stulic, mogu napisati da vas volim a da to ne bude pateticno? Moze to svako. Zasto je tesko pisati o tome koliko jedni drugima cinimo, nedostajemo, znacimo?

Rijetko se vozim autobusom, a treba i to nekada. Zapalo me juce mjesto pored efendije trnopoljskog i nase dobre majke naspremale svega i ponijele u cegerima. I tako sta god da se dijelilo, a dijelilo se svakakvih mirodjija u putu, sve to je u obilnim kolicinama stizalo do naseg efendije, pa tako i mene zapadalo. Natrpao sam svoj bojler kao da sam dosao iz dijaspore i docepao se prvih cevapa. Naravoucenije, nije vazno gdje si nego s kim si. A mi smo ovdje jedni sa drugima, ma gdje god da jesmo...
Zadnja izmjena: malidiv, dana/u pet kol 22, 2008 10:41 pm, ukupno mijenjano 1 put.

vasifmuratcehajic
Početnik
Početnik

PostPostao/la vasifmuratcehajic » pet kol 22, 2008 10:41 pm

mali dive zaljubio si se ti u neku kozarcanku

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » pet kol 22, 2008 10:42 pm

Malidive....zabrinjavas me!
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » pet kol 22, 2008 10:43 pm

Zar je to Vasife tako ocigledno :oops: Ok ako smo i to razrijesili idemo dalje, nisam ja tema, tema smo svi, a najvise ovo u sta buljimo svaki dan - kozarac.ba...

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » pet kol 22, 2008 10:48 pm

hahaha nije tema ali je interesantno...... iiii kako ide dalje???ako nije tajna :roll:

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pet kol 22, 2008 10:51 pm

Nisi sam Edine, sigurno da nisi. Mada se meni ne cini da bas virim u prijeratni, jer je rat predebeo zid da ga se tek tako svaki dan probije (a vrijeme neumoljivo tece), ali virim u neki lijep posljeratni (uprkos hasumluku, gluposti, lopovluku, naivnosti i aroganciji bosanskoj, uglavnom bosnjackoj), i nadam se da ce Kozarac.ba za 5-6 godina biti jedna od najvaznijih stranica BiH.

Virim zato u lijep zivot posljeratni, zadnjih par godina, a i sad kad tebe veceras tako citam.

I nije vazno gdje si nego s kim si, tu si u pravu, mada sam ja rado htio biti u tom autobusu za 'Knezzevo', sa ili bez cevapa ;)

Selam Veliki Patuljak (ili mali div, u cemu je razlika? ;))

ps. 7.62 znaci... cuvalo te nesto... ili neko. I neka je!
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

vasifmuratcehajic
Početnik
Početnik

PostPostao/la vasifmuratcehajic » pet kol 22, 2008 10:53 pm

vidi ga sav se istopioo samo prica o ljubavi

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.