PRIJAVA ZA IZBORE

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PRIJAVA ZA IZBORE

PostPostao/la beka » ned ožu 16, 2008 12:46 pm

MOLIM SVE GRADJANE KOZARCA DA SE REGISTRUJU ILI PRIJAVE ZA IZBORE.
MISLIM DA BI BILO DOBRO KAD SE PRIJAVIMO ILI REGISTRUJEMO DA OVDJE UPISEMO SVOJE IME I PREZIME JER NA TAJ NACIN BI MOGLI IMATI EVIDENCIJU KOLIKO KOZARCANA SE REGISTROVALO U DIJASPORI. AKO KOMSIJA ILI POZNANIK NEMA PC ZAMOLITE GA I DA VI NJEGA UPISETE OVDJE. EVO JA CU POCETI SA UPISOM.

1. Turkanovic Besim
2. Turkanovic VILDANA
3. Turkanovic Admir

Za sve one koji nisu prijavljeni za lokalne izbore:
[email protected]
1. puno ime i prezime
2. adresa gdje sad zivite
3. mjesto prebivalista prije rata
4. kontakt telefon (po zelji)
Prijave trebaju stici do 25. MARTA
PS. Ovo se odnosi na dijasporu.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned ožu 16, 2008 12:52 pm

Beka,
mislim da je odlicna ideja sto si postavio ovu temu (hvala i Abazu) i nadam se da ce se i NGI oglasiti po ovom pitanju. Jako je vazno da se registruju kao glasaci svi oni koji to dosad nisu uradili (bez obzira za koga ce na izborima glasati).

Jedino se ne slazem da se ovdje ili bilo gdje pojavljuje lista glasaca. Kao prvo, nece biti potpuna, jer mnogi ne dolaze na ovaj forum ili se nece htjeti upisati ovdje, a prijavice se kao glasac. Drugo, radi se o demokratskim izborima i cak i kad upises 5000 buducih glasaca, njihovi glasovi ce se podijeliti na vise stranaka. Znaci nema potrebe upisivati imena na javni portal na internetu. Ono sto jeste vazno je da se ljudi registruju.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

suhi-brod
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la suhi-brod » pon ožu 17, 2008 6:58 pm

E moj Satko mozda ih bude 500 a ne 5000.

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » pon ožu 17, 2008 7:49 pm

suhi-brod mozda i vise

ilma
Početnik
Početnik

PostPostao/la ilma » uto ožu 18, 2008 9:48 pm

Ako kozarcani budu glasali za NGI,mi iz Prijedora i Brdo za neke druge stranke,opet nista necemo postici,a muka nam je ista i problemi.Opet ce biti malo zastupnika iz svih za nas mogucih stranaka koji nece imati nikakvog uticaja na za nas vitalna pitanja.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » uto ožu 18, 2008 10:11 pm

Zato je bitno da se NGI prosiri i na Prijedor i na Brdo. I prosirice se ako se bude radilo pametno i smisleno.

A ako NGI jos nije pruzio ruku Brdu, neka Brdo pruzi ruku NGI...
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

bubee
Početnik
Početnik

PostPostao/la bubee » sri ožu 19, 2008 11:44 pm

Mi nemamo vremena da ispunimo glasacke listice, nemamao volje da se prijavimo, mi tek onako kazemo..ma sta cu glasati kad se nista ne mijenja?!!

Prosle godine vecina mojih komsija Kozarcana nije htjelo glasati..ma briga njih za to i unatoc sto sam neke prijavila i pokazala da je to tako jednostavno..Ne, nemaju oni vremena da naprave par fotokopija osobnih dokumenata koji su potrebni za prijavu!

ilma
Početnik
Početnik

PostPostao/la ilma » sub ožu 22, 2008 10:46 am

ima istine i u tome,ali mnogo u neupucenosti biraca kako da
se registruju.ja sam vec odavno registrovana,ali mnogi
se pitaju kako doci do formulara za registraciju jer na
www.izbori.ba nema tog formulara koji sam ja
koristila prije par godina.Ne znam kako to sada ide da se
prvi put prijavis.

suhi-brod
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la suhi-brod » sub ožu 22, 2008 12:23 pm

Tek kad bosnjaci shvate da neglasnjem automatski daju glas srbima, onda ce nesto biti od nas. A mozda su i shvatili ali im odgovara republika srpska i ovaj sistem vlasti pe nece da mijenjaju.Trece nepostoji sa moje strane gledista .

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » pon ožu 24, 2008 11:19 am

Emailovi i potrebni podaci u njima za predregistraciju birača su poslani, ja se nadam. Znate da rok ističe sutra, 25.03.2008. godine............ARCI.....

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sri ožu 26, 2008 6:43 pm

Postovani gradjani BiH u dijaspori,
Upravo smo primili vijest iz Sarajeva da ocekivane izmjene u Izbornom zakonu jos nisu zavrsene, te samim tim i mi mozemo produziti nas rok za prijavu, na spisak osoba koje zele da prime formulare za registraciju za izbore.
Novi rok za prijavu je 16 april 2008. godine.
MOLIMO Vas ako to vec niste uradili, posaljite slijedece podatke:
1) Ime i prezime svih punoljetnih osoba u vasoj porodici
2) Adresa gdje sada zivite
3) Maticni broj (ako ga imate ovo nam pomaze u radu)
4) Adresa u BiH, prije agresije na BiH na email adresu:

[email protected] do 16 aprila 2008. godine

Nemojte biti nijemi posmatraci situacije u BiH, budite aktivisti za bolje sutra, nista vas ne kosta a vas "glas" vrijedi zlata.

S postovanjem

osim
Početnik
Početnik

PostPostao/la osim » čet ožu 27, 2008 3:31 pm

Postovani posjetioci stranice Kozarac.ba
Prije svega zelim da Vas pozdravim i cestitam na Vasem interesovanju za desavanja u Vasem rodnom mjestu. I ja sam redovan ali se do sada nisam javljai niti bilo sta komentarisao. Sada posto vidim da je veoma uspjesno konstituisana NGI Kozarac i koliko vidim puno se prica o prijavi za glasanje a ima i dosta lutanja nadam se da ovaj moj komentar nece nikoga iritirati jer je dobronamjeran i upravo ide u pravcu postizanja sto boljeg rezultata kada je u pitanju prijava nasih gradjana za glasanje putem poste ili kako mi to imamo obicaj reci glasanje iz dijaspore.
Ono sto je vrlo vazno mi svi skupa bez obyira kojoj partiji pripadali moramo uciniti maksimalne napore da orazac za prijavu za glasanje van BiH dobije sto veci broj gradjana u Dijaspori i da ga popunjenog posalju Izbornoj komisiji BiH u Sarajevu.
Zaovaj posao cemo imati vrlo malo vremena i to od 10. maja do 22.juna 2008. godine.
Naime Izborna komisija ce ovogodisnje ibore objaviti 8 ili 9. maja a odmah sljedeceg dana ce taj nas famozni obrazac biti ojavljen na stranici www.Izbori.ba
Od tog dana pa do 22.06.2008. moci ce se nasi gradjani prijavljivati ya glasanje van BiH. Dragi moji sugradjani u Dijaspori yelim jos jedanput iskreno pozdraviti, cestitati Vam na Vasem interesovanju za rodnu grudu ali Vas takodje pozivam ucinite jedan dodatni napor registrujte se za iybore i svoj glas povjerite onoj opciji za koju smatrate da ce uraditi najvise za Vas kraj.
Mozda sam bio malo opsiran ali osjetio sam potrebu da se oglasim sa ovim informacijama a svako ce kada za tododje vrijeme ovakvih kotakata biti i vise.
Puno srece uz iskrene pozdrave
Sead Jakupovic

Saud_ch
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Saud_ch » sub ožu 29, 2008 8:02 am

Ja dosad nisam nikako glasao. Zivim vani. Imam CIPS Licnu Kartu i koliko znam moram se prvo registrovati prije nego sto bi mogao glasati, kako to ide i dali to mogu van bih odradit. Hvala na odgovorima.

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sub ožu 29, 2008 5:32 pm

Selam zemljace

Evo kako da se prijavis za glasanje otvori ovu stranicu;
[email protected] i ispuni obrazac gdje se traze ovi podaci

1) Ime i prezime svih punoljetnih osoba u vasoj porodici (moze tobiti i samo tvoje ime i prezime)
2) Adresa gdje sada zivite
3) Maticni broj (ako ga imate ovo nam pomaze u radu)
4) Adresa u BiH, prije agresije na BiH

i to posalji

selam

BoSaNaC
Početnik
Početnik

PostPostao/la BoSaNaC » sub ožu 29, 2008 8:42 pm

Sellam svima.... Svi koji imaju CIPS-ovu kartu ili JMBG mogu unosenjem tih podataka na www.izbori.ba/Pretraga%20biraca.asp da provjere da li su registrovani ili ne! Sellam......

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.