Bosna (ne)ce sap'tom pasti

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

apo-kevljani
Početnik
Početnik

PostPostao/la apo-kevljani » pet vel 22, 2008 1:54 am

Beny,imas dobar scenario za ove dogadjaje u srbiji i u genocidnoj.Ali da bi se nasao u zizi,ti si se sjetio nasih Kozarcana koji su ,,lafo,,uhapseni zbog neki navodni saslusanja.Ne mora covjek uvjek biti,,krvav,,da bi ga ljudi primjetili.Ako nisi imao prilike u svom zivotu da ,,skrenes paznju na sebe,, na neki drugi nacin,ostavi se pisanja,i svoje ..scenarije,,ostavi za sebe.A i ako si mislio da je sala,onda si toliko glup,da se niko nikad nece nasmijati.Mnoge si sa svojom maloumnom pricom,,uzdrmao,,i neki su stvarno pomislili.Jer sad je vrijeme srbovanja,i oni su ko psi ljuti.A ti ako nemas druga posla,ostavio se pisanja,,lazni scenarija,,..I jedi govna za svaku takvu pomisao.I nisam s krio iza lazni imena-Zna me Svabo Arci ostali.Ne zelim ti se izviniti ni za jednu rijec.

beny
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la beny » pet vel 22, 2008 7:53 am

[quote="apo-kevljani"]Mnoge si sa svojom maloumnom pricom,,uzdrmao,,i neki su stvarno pomislili. [quote]

Ako ima imalo istine u ovome sto ti kazes, onda je moj 'scenario', postigao zeljeni efekat..........

Ukoliko dodje do problema prilikom prenosenja 'scenaria' u stvarni zivot i svega onoga sto moze proizaci iz toga, obratite se reziseru Kostunici, majstoru slike Tadicu i majstoru tona Dodiku.
Sufinancijer filma je Srpska Akademija Nauka i Ruska Federacija......

Prve kopije filma je narucila Medjunarodna zajednica i moci cete ih uskoro gledati u vasim domovima diljem bijelog svijeta....

Sto se tice ostatka tvoje poruke, to je stvar tvoje licne kulture i tvoga obraza, tvoje mi izvinjenje i tako ne treba.........

Uzdravlje i da Bog da pa ovo sve ostalo na mojem brbljanju, niko sretniji od mene...................
Rijec sjece glavu brze od najostrijeg maca........

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » pet vel 22, 2008 8:37 am

Ovo sto Beny navodi nazalost je totalno u pravu.
Ko se malo vise krece u tim vodama zna ali u nasem mjestu moras cutati jer postanes zanimljiv.

Neki dan sam razgovarao sa covjekom koji ima neki rasprostranjen biznis i na Kosovu.(vezan je za medjunarodne snage na Kosovu)

Citiram njega "medjunarodna zajednica na Kosovu djeluje poprilicno razjedinjeno kad su u pitanju problemi.Svi funkcionisu kako im njihove vlade nalazu i to je osnovni problem."

Pa prema ovom scenariju koji se desava mnogi blago djeluju a to ce im se odbiti o glavu.

Sta ce biti ovdje to trebamo da pazimo i da slusamo kako stvari stoje.

Rjesice se i ova sitacija ako bog da a bice vremana i za analizu.

Beni nemoj se ljutiti na nase ljude oni otprilike tako djeluju pa se ni ja vise neljutim na njih.

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » pet vel 22, 2008 9:43 am

Mislim da se ovo nece desiti iz vise razloga.Amerika to nece nikada dozvoliti ne sto nas voli nego sto bi se formirala jedna mala Muslimanska drzava.Ta mala muslimanska drzava nebi bila sposobna da prezivi i bilabi centar terorista.Takvo je njihovo misljenje bilo za vrijeme rata takvo je i sada.Takvo misljenje djeli jos i veliki broj Evropskih zemalja.Druga stvar srbi su isprepadani od silnih poraza i trauma koju su dozivili.Umjesto velike srbije kako je krenulo ide sve prema beogradskom pasaluku.Naravno da je njihov san napustanje Bosne oni ce osluskivati politicke prilike u svijetu i cekati na znak njihove brace rusa.Nasi politicari to znaju i vode o tome racuna.Nema vise ni ratni rezervi a ni novaca za daljnja ratovanja.Njima netreba nikada vjerovati i mora se biti spremno na sve.Kako je pokojni Tito rekao raditi kao da rata nece biti nikada a biti spreman kao dace sutra poceti.Selam Kozarac

Secko_K
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Secko_K » pet vel 22, 2008 10:40 am

Beni sta plasis narod neka narod spava pa sta bude tako smo naucili nece komsija nama nista jedino ako nam glavu odsjece i toje sve a oni su nato spremni samo cekaju svoj trenutak da zatvorimo oci E moj NIJO dok amerika dojde date brani odose i ja.a i m..a kakva amerika moramo se samo uzdati use i u svoje kljuse inace nema pomoci niotklen zasad je mir a dalje vidjecemo bice akobogda mir
K1l2cS3f1k

beny
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la beny » pet vel 22, 2008 12:25 pm

preneseno iz Oslobodjenja ............citiram:

Nedostatak reakcija za sve što se u ovoj pokvarenoj državi događa, nešto je što me sve više i više plaši. Mrtvilo, rat, poraće, sapunice, bogaćenje ološa, ratni profiteri... sve nas je to bacilo na dno s kojeg se teško ustaje.

Moji sunarodnjaci (Bosanci, Hercegovci, Bošnjaci, ini...) podsjećaju me na ćurke u kontejneru koji se puni vodom. Čurke mirno stoje dok voda ne dođe do grla, a tek kad se i kljun smoči, uzaludno počnu borbu za život.

Rijec sjece glavu brze od najostrijeg maca........

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » pet vel 22, 2008 3:17 pm

Beny tema je dobra i potrebna,mada sam uvod podsjeca na Orson Velsovu invaziju iz svemira, stim sto si ti puno realniji u pretpostavci. Mnogi komentari su dobri i treba ih vise puta procitati, ali se ipak kroz sve provlaci doza straha i nesigurnosti sto je i razumljivo s obzirom na aktuelne politicke okolnosti. U poslednje vrijeme se stice dojam da se opsti, drzavni patriotizam utapa i nestaje, a da jaca jedan lokalni patriotizam koji ipak ne moze popuniti potrebu. Gledano globalnije jasno se vidi sta je interes USA na Kosovu i Balkanu opcenito. Prvo geo strateski polozaj u odnosu prema Rusiji i nekim drugim zemljama. Sve je biznis. Ja kao da osjecam ponovo vjetrove hladnog rata. Mi Kozarcani imamo priliku da se sami pokusamo izboriti za svoj status i za svoj grad kroz nasu novoosnovanu stranku koja je sad u fazi registracije. Sta uciniti? Zaboraviti sitne interese i sagledati znacaj stranke, te se ujediniti kao nikad do sad. GLASATI. Natjerati ako treba svoje clanove porodica, komsije, prijatelje itd. da se registruju i glasaju. Rascistiti sam sa sobom i Konacno poceti vjerovati u nas i u sebe. Iskoristimo i ovu temu da nas ujedini, zblizi, pokaze koliko smo slabi i ranjivi mada to nemoramo biti.
Volimo svoga i u gori hajduka.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » pet vel 22, 2008 3:46 pm

Hannas potpisujem tekst, samo tako i nikako drugacije.

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » pet vel 22, 2008 7:23 pm

i ja pratim

NIJO
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la NIJO » pet vel 22, 2008 7:28 pm

Secko-K Nato je na Balkanu u Bosni Kosovu Makedoni oni su tu netrebaju dolaziti.Oni su od kraja rata gospodari nasi koji vedre i oblace.A nasi politicari su marionete koji izvrsavaju naredzenja.A ako nece da slusaju zna im se odlazak sa politicke scene.Jedno je sigurno mi mrzimo iznad svega tvorevinu koja je nastala natopljena naso krvlju.Mi je necemo nikada prihvatiti radicemo na njenom nestanku.A oni ce gledati da nas napuste sve se tako vrtiti u krug.A narod ce cekati na bolje sutra koje nece naskoro doci.Nestabilna situacija odgovara velikim strankam na osnovu straha dobivaju glasove.U strahu narod zaboravi da trazi reforme i poboljsavanje zivutnih uvjeta.Selam Kozarac

Saud_ch
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Saud_ch » pet vel 22, 2008 7:50 pm

Sta kazete na revoluciju? Da obican narod preuzme vlast?

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pet vel 22, 2008 10:45 pm

Eh , Aba znam ja sta pise u udjbenicima , sto jos uvijek ne znaci da je tocno , drugo sto zelim upitati mislis li da zidovi i nakon 1500 godina ne postojanja na tom teritoriju imaju pravo pobiti i rastjerati stanovnistvo i vlasnike s njihovih imanja , ako je tako onda i turci mogu u Evropu oni su drzali do Beca pa sto nebi opet .

Hanasa bi upito jel to ti vjerujes u naucnu fantastiku jarane , moje misljenje je da srbi kao prvo nece dozvoliti niti jednoj stranci ni da postane ako nije pod njihiovom kontrolom i ingerencijom , a i ako dozvole nekim slucajem da se oformi te i ako pocne djelovati za nas interes , (citaj protiv srba) e u tom slucaju mozemo se samo nadati da ce nam priskrbiti malo veci i ostriji noz koji ce skinuti vise glava u kracem roku tako da ne moraju na popravni.

APO KEVLJNI lijepo ti je beni odgovorio vjeruj mi od takve osobe i meni bi se izvinjenje gadilo , neznam samo odakle ti pravo na takav nacin razgovora na ovakvom mjestu , sve i da se radi o provociranju i te mogucnosti su po zakonu dozvoljene zivimno u demokraciji pa stoga imamo prava bar reci sta mislimo a ti ako mislis da nemamo prvi bi trebao zacepiti .
I na kraju tice se sviju vas dosta nas pamti maj 92 kad ste morali ostaviti sve sto ste stvarali cijeli zivot , kad ste morali ostaviti djecu u neizvijesnosti Trnopola oprostiti se snjima i otici u omarsku ili sjesti u vlak te otici iz jedine zemlje koju ste imali u trece zemlje , (kako je to fino sroceno) da budete necije sluge umjesto svoji gospodari e pa ako jos pamtite , mislim da vam ovaj benijev scenarij nikako nebi smio liciti na nesto sto je nemoguce na sve to ide i argument da je rusija veceras zaprijetila Evropskoj uniji i medjunarodnoj zajednici ni manje ni vise nego ratom upravo zbog srba i kosova , pa vi na volju vam , nek vam bog pomogne dok ne stignu ameri ,selam.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » pet vel 22, 2008 10:49 pm

Dydy, sta nam onda prostaje? Ruksak na ledja, puska u ruke ili vjera u Boga???
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pet vel 22, 2008 11:01 pm

Svabo prijatelju, najpametnije bi bilo pusku u ruke pa vratiti milo za drago i naplatiti stetu , , da nas je bog htio zastititi nebi bilo toliko sehida stoga se ja vise nebih u njega uzdao nego u se i u svoje kljuse to su nasi stari govorili a vjeruj da su znali sta je sta!

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » pet vel 22, 2008 11:03 pm

Estagfirullah...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.