Obnovimo Dom Mladosti

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » čet vel 14, 2008 11:50 am

A sta mislite dali bi se lovci mogli tu negdje integrirati,koji nazalost jos uvijek nemaju svoju adekvatnu prostoriju za odrzavanje sastanaka.Naravno oni bi isto finansijski mogli dobro pogurati.
Razmislite pa se cujemo,a ja bi odgovor mogao do rukovodstva sekcije Kozarac proslijediti.

PAS
Početnik
Početnik

PostPostao/la PAS » pet vel 15, 2008 2:48 pm

U vezi sa rehabilitacijom doma mislim da treba obratiti paznju na sljedece:
1. Procjena o strukturalnoj nosivost sadasnje konstrukcije je zasnovana na osmatranju postojece bez ikakkve procjene ugradjenih mateijala ispitivanjem.
2. Graditi 6 cm debelu plocu preko postojece je veoma riskantno. Ukoliko se odlucite da prepustite tom Popovicu (ili kako se zove) da projektuje onda svakako trazite od njega osiguranje da ukoliko se sta desi on ce biti odgovoran. Onog trenutka kada 400 - 500 omladinaca "nagrne" u prostorije on je odgovoran za sigurnost i nosivost konstrukcije.
3. Trebalo bi u vazem ugovoru sa njim ugrditi klauzula da ce on i nadzirati radove tako da poslije ne moze reci "Ja sam projektovao".
4. Posto nisam razumio (slabo poznajem zgradu) ko sta posjeduje, ali ako je bar vama to jasno, ne ulazite ni-ukakvu gradnje dok se imovinsko-pravni odnosi ne rijese.
5. Zgrada koja 15 godina je kisnula (bez obzira sa krovom ili bez njega) je bila u smznutom-odmrznutom stanju/ciklusu hiljadama puta. Postojeci zidovi su kompromitovane nosivosti...VRLO RIZICNO...
6. Pogledati(iskopati oko temelja) temelji..VRLO VAZNO...Ako temeli nisu zadovoljavaju ne graditi.
......ITD>>>
Nadam se da sam vam pomogao sa ovim...
(Posaljite privatnu poruku [email protected] ako imate nekih pitanja)...ILI DISKUSIJA NA FORUMU...

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » sub vel 16, 2008 6:37 pm

Svaka ćast, tvoj komentar je na mjestu. Mi će mo naravno tražiti i tražili smo strućno mišljenje od strane gospodina Popovića koji radi za projektni biro "Kuća". Njihova firma stoji iza toga da se objekat može renovirati.

Sljedeći korak je da se napravi kompletni plan rekonstrukcije sa svim detaljima iza čega će opet stojati neki projektni biro na čelom sa nezavisnim stručnim licem koji će nadgledati radove.

Obavezno će mo napraviti ugovore ako se šta nedaj bože desi da se zna ko je odgovoran.

Veće probleme imamo sa donacijama za ove radove jer se izgleda niko ne smatra odgovornim za omladinu u Kozarcu.
slika

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Mase » ned vel 17, 2008 6:34 pm

Donacija na racunu HO Jetimi - BURGHARTZ SEIDA - 30 €
Ono sto vam Poslanik donese, to uzmite, a ono sto vam zabrani, ostavite!

swity
Početnik
Početnik

PostPostao/la swity » ned vel 17, 2008 9:32 pm

Masanla malo po malo i bice Dom :D

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Mase » pon vel 18, 2008 10:23 pm

Donacija na racunu HO Jetimi
BURGHARTZ SEIDA - 30 €
Denijal Kahrimanovic - 10 € Jetimi
Jakupovic Mahmut - 50 km
Ono sto vam Poslanik donese, to uzmite, a ono sto vam zabrani, ostavite!

zilha
Početnik
Početnik

PostPostao/la zilha » uto vel 19, 2008 7:31 pm

Selam svima
samo da javim da su juce poslijepodne legla sredstva uplacena na nas racun od Optimista, stvar je u tome da potraje nekoliko dana da prebace novac. Uplatila sam danas izradu projekta koju nam je uradio gospodin Popovic.

Jos jednom bih se zahvalila svima koji poddrzavate ovo nase udruzenje,i nastavljamo, markica po markica dom, mislim da nasi mladi pokazuju interes i ucestvuju u nasim akcijama... ako mladi mogu pruziti Kozarcu nesto, moze i Kozarac nesto mladima...

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.