Obnovimo Dom Mladosti

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

Obnovimo Dom Mladosti

PostPostao/la Aaly » čet vel 07, 2008 5:03 pm

Danas nam je dosao inzinjer Mladen Popovic iz Banja Luke u posjetu da bi procjenio mogucnost renoviranja starog doma u Deri. Nakon kraceg pregleda utvrdio je da se objekat moze bez veci poteskoca renovirati iako stara gradnja nije rađena po nekim standardima gradnje.

Ovo će mo naravno dobiti napismeno kao i prvi predraćun troškova renoviranja doma tako da će Mladen to sve završiti za neka 4 dana i dostaviti u našu kancelariju.

Drugovi i Drugarice nemamo šta čekati ja bi službeno zapoćeo sa akcijom izgradimo DOM, troškovi su već prvi dan nastali u iznosu od 300 KM za izradu statičke procjene i predraćuna. Kao što sam već naveo udruženje se jedva drži preko vode i kako će mo plačati raćune ni sami neznamo.

Nakon što dobijemo statičnu procjenu i predraćun možemo završiti projekat obnove i započeti tražiti veće donatore.

Još jednom napominjem da je potrebno da se što veći broj mladih učlani kako bi imali kritićnu masu pred donatorima. Ako imate namjeru pomoći nemojte čekati sutra ili prekosutra, sada je vrjeme da se krene sa radom.

Ja ću vas ovdje obavještavati o svakom pomaku i svakoj radnji udruženja tako da će te uvjek biti u toku. Ako neko ima pitanja može nam se naravno ovdje obratiti ili direktno preko maila [email protected]

Uplate mozete vrsiti preko naseg paypal racuna [email protected] , (bankovni racun ce biti jos dostavljen) racuna optimista, jetima ili preko paypala na nasoj stranici sa naznakom za omladinski dom
Zadnja izmjena: Aaly, dana/u čet vel 07, 2008 6:58 pm, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » čet vel 07, 2008 5:18 pm

Aaly lijepo za cuti,samo jedno pitanje oko katastarskih stvari tj.dali je kompletna zgrada i zemljiste oko zgrade vlasnistvo omladine.Razlog zasto ovo pitam,a vjerujem interesuje i mnoge druge, je taj sto je tu prije bila i jedna trgovina,E sad to ako mozes malo razjasniti bilo bi dobro a inace uvijek se odazivam i opet cu ako bog da .
Selam sa najljepsim zeljama.

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » čet vel 07, 2008 5:30 pm

U katasterskom izvodu stoji da od 650m2 koliki je dom 150m2 ostaje u vlasnistvu omladinskog udruzenja mladost dok je ostatak vlasnistvo opstine. I nas interesuje dali ce mo dobiti cjeli objekt jer i mi nismo znali tacno cinjenicno stanje stoga ce mo opet ici u opstinu da i to rjesimo.
slika

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » čet vel 07, 2008 7:00 pm

OPTIMISTI 2004 ce pokriti prve navedene troskove od 300 KM i ovom prilikom pozivam sve Kozarcane i clanove ove stranice da svojim (eventualno skromnim) doprinosima podrze ovu akciju.

Udruzenju Mladost bih preporucio da sto prije napravi projekat obnove na bosanskom i engleskom jeziku (ukoliko je potrebno, mogu pomoci), tako da mozemo traziti i jace donatore (kao za igraliste, KORA 2006 i salu).

Osim toga, jako je vazno da se rijesi pitanje sta je cije i ko sta renovira da nam se ne desi da nakon renovacije opstina ili neko treci preuzme dio lokacije.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » čet vel 07, 2008 7:10 pm

Hvala Satko, bilo bi dobro da se te pare sto prije prebace na nas racun, Zilha ce sutra u banci traziti IBAN i SWIFT za nas bankovni racun. Icemo opstini sa zahtjevom da nam izdaju rjesenje sa kojim se nama ustupa dom na koristenje. Njihov zadnji odgovor koji cu prvom prilikom scanirati i postaviti ovdje je malo nejasan ako se tako smjem izraziti.
slika

zilha
Početnik
Početnik

PostPostao/la zilha » čet vel 07, 2008 7:45 pm

Sellam Satko
Iskreno da priznam,jos se nisam snasla niti uspjela sve procitati na ovoj temi foruma.Skoro sam dosla sa posla,pa procitala poruku od Aalya,tako da sam tek saznala za taj dogovor sa staticarom.Nisam ni uspjela da mu odgovorim,kad sam procitala na forumu temu,i rjesenje....
Neznam sta da kazem,nemogu reci da sam iznenadjena,jer znam za podrsku koju Optimisti daju svim nasim i udruzenjima,i pojedincima,ali sam stvarno odusevljena,jer nisam mogla ni pomisliti da bi se ova blic akcija mogla zavrsiti za 2 sata...
Dalje neznam sta da napisem,osim da definitivno mozete racunati na mlade, i da cemo se iz petnih zila truditi da opravdamo vase povjerenje.
Jos jednom bih se zahvalila ispred Udruzenja Mladost,te i ispred svih njegovih clanova.
Takodje ne smijem i ne zelim izostaviti ni ostale clanove kozarac.ba,koji nas podrzavaju,i vjeruju u bolje sutra i bolju buducnost mladih u Kozarcu.

Predsjednik Udruzenja Mladost Zilha Besic

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » čet vel 07, 2008 7:45 pm

Mozda malo preuranjena ideja ,ali evo da je postavim na razmatranje...

Kozarac ima tradicijonalne dane diaspore ili KORA-BORA,prosla godina je prosla u malim zatezanjima oko razni organizacija za koje mi je naj zalije koncerta HO-JETIMI nadam se da ove godine toga nece biti,e sad da objasnim sta sam nanijetio ako je izvodljivo sa strane organizatora .

Sve sto se bude desavalo u Kozarcu da Omladina preuzme na sebe ,da te dane prati sa standom za pice i samo da se Omladini da dozvola za rad Npr...Kosarkaski Turnir,koncert HO-JETIMI i sve ostalo sto bi se desavalo u tim danima(mislim na stand o prodaji pica)...tako bi omladina direkt kontaktirala organizatore razni manifestacija o prodaji alkohola ili bez,samim tim bi sredili mnoge ne jasnoce koje su bile u ljetu 2007

Financiski bi ozivjeli nas racun za MLADOST !!!
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

sitka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la sitka » čet vel 07, 2008 8:02 pm

sellam svima...na mladima svijet ostaje omladina krasi kozarac...neznam sta mislite prvi 50. po 5€,a zadnjih rest po 2,5€ i onda smo vec nesto uradili hajte narode svi pomalo za kozarac za omladinu samo 5€...sa velikim znacenjem...sellam

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » čet vel 07, 2008 9:47 pm

Mislim da je Hutkov prijedlog dobar i da bi omladina trebala polako da preuzima Dane Kozarca. (Sa Savjetom MZ je vjecita borba - hoce li se ovdje oglasiti ili ne, da li je ovo ofcijelna stranica ili ne.....ne vjerujem da bi tako bilo sa Udruzenjem Mladost, vjerujem da bi oni daleko bolje saradjivali sa nama).

Ako je kasno za ovu godinu i ako je vec odluceno ko ce biti glavni organizator, mozda bi ove godine, pored KORE, trebali organizaovati i jednu manifestaciju na kojoj bi zaradili pare.

ja cu vas podrzati sa clanarinom.

Selam

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Mase » čet vel 07, 2008 11:06 pm

Moja mala familija broji cetiri insana od tog dva starija i dvoje djece sto znaci nema omladinaca ali smo bez obzira na to uclanjeni vec drugu godinu u omladinu Kozarac sa tri clana. Ovo sam spomenuo da bi objasnio da smo aktivni u podrsci nasoj omladini ali kako vidim ipak postoji granica u tome. Hutkina ideja je mozda ok za neke od dana Kozarca ali u nasem slucaju je to neizvodljivo sto se tice sankova. Odrzavanje jednog koncerta zahtjeva odredzene troskove kao npr. struja koja se placa skoli, ozvucenje i neki od instrumenata pa cak i neki od muzicara, plakate i nekoliko sitnica koje su na kraju ipak veliki. Prvi koncert Jetima sam snosio sve troskove sam privatno jer nisam imao u organizaciji doniran novac za troskove organizacije, struju i razglas je platio Svabo od nekog novca vezanog za tadasnje dane Kozarca. N a kraju da objasnim sta sam htio da kazem: Sank na koncertu je jedini izvor financija za odrzavanje koncerta i iz tog razloga ga nije ni bilo 2007-me. (jer je bio pogresno dogovoren) zao mi je ali u ovoj zamisljenoj akciji sankova za omladinu nemogu vas podrzati. Idemo dalje, postoji jos veliki broj nacina da se omladini pomogne.Mase
Ono sto vam Poslanik donese, to uzmite, a ono sto vam zabrani, ostavite!

necko
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la necko » pet vel 08, 2008 12:23 am

Podrska naravno tu smo da pomognemo.
Sto se tice vlasnistva zgrade doma to sto su oni rekli ostatak pripada opstini naravno ali taj dom pripada Deri pod koje spadaju i Besici koji su prije rata sagradili taj dom materijalno i financijski.Prije rata postojalo je sigurno neko udruzenje omladine u Deri,jer se tu omladina uvjek okupljala to znaju ovi malo stariji.Sigurno ovi iz opstine na to idu da i dalje ostaje udruzenju omladine koje je postojalo prije rata.Ako je Trgoprodaja vlasnik dijela doma samo ga je mogla dobiti na poklon od Slavka Babica,jer je on bio glavni oko izgradnje doma i upravljanja domom.Vazno je da mi taj dom obnovimo.
SELAM

zilha
Početnik
Početnik

PostPostao/la zilha » pet vel 08, 2008 11:34 am

Evo da vam citiram kompletan odgovor iz opstine koji smo dobili na nase pitanje o koristenju doma,ili eventualnom vlasnistvu:

''Drustveni Dom u Kozarcu u naselju Dera koji je devastiran,nalazi se na k. c. br. 822/4 povrsine 511 m2 i dijelu k. c. broj 821 i ukupne povrsine 650 m2.
Zemljiste u povrsini od 500 m2 (na kojem se nalazi dom) upisano je na opstinu Prijedor a ranije na MZ Kozarac,a 150 m2 ostalo je u posjedu omladinskog udruzenja Mladost iz Kozarca.
Prenos na opstinu izvrsen je u skladu sa odredbama Zakona o utvrdjivanju i prenosu prava raspolaganja imovinom na jedinice lokalne zajednice i Odlukom o ukidanju MZ svojstva pravnog lica. ''

Isto tako dobili smo dva prepisa posjedovnog lista, opstiniski udio,tj zemljiste od ukupne kvadrature 650 m2,i udio udruzenja,tj objekat (dom) od ukupne kvadrature 150 m2 koji se nalazi na tom zemljistu. Po meni,logicno je da je ta zemlja drzavna,znaci mi imamo samo objekat, tj da nam nebi palo na pamet da prodajemo tu drzavnu zemlju :)

Eh sad,ako bi bilo kakvih pitanja,sutra cemo razgovarati sa nadleznima iz opstine. Uostalom,kad covjek malo bolje pogleda,meni se cini ovo logicno za podjelu vlasnistva,i s tim mislim da imamo zeleno svjetlo za obnovu. Naravno,smatram da cemo tu cijelu proceduru proci pazljivo i korektno,jer vjerujem u svoj tim,te da ce ovo insallah biti odrađeno bez nekih trzavica... svi smo ukljuceni u to,i mi i vi,ali znate,gdje ima stresa,znaci da se covjek brine i zeli to odraditi savjesno...
Toliko za ovaj put,bujrum sa pitanjima,i pomoći
nadamo se vasoj podrsci,i sto vecem broju clanova...

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pet vel 08, 2008 2:43 pm

Hutko , potpuno se slazem s tobom , omladina treba poceti uciti kako do novaca i zadovoljstva ,na kraju moraju negdje i ubiti vrijeme a ne da postaju drogerasi iz dosade .
Sto se tice pomoci nece izostati , medjutim velim upravo omladina mora pokazati inicijativute dokazati da se radi o ozbiljnim i odgovornim osobama koje znaju sta i kako hoce napraviti , druga stvar koju zelim reci je to da nikako ne treba kretati ni u kakve troskove sve dok apsolutno niste sigurni da ono sto stvorite nece sutra uzeti netko drugi . Selam od mene .

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » uto vel 12, 2008 9:54 pm

Za sve one koji zele pomoci udruzenju mladih Kozarca uplate mozete izvrsiti i preko naseg bankovnog racuna.

Udruzenje Omladine Kozarca "Mladost"
Broj Racuna : 544300-11307591
IBAN : BA395620078048369512
SWIFT : RAZBBA22

Elektronske donacije mozete slati preko nase paypal adrese [email protected] koja je ujedno i nasa kontakt adresa za bilo kakva pitanja i sugestije. Svi donatori ce biti izlistani kako ovdje tako i na nasoj stranici kozarac-x.com i kozarac.ba

Hvala
slika

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sri vel 13, 2008 11:45 pm

Mila i Lejla Mujagic 20 KM, na racunu Optimista.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 44 gosta.