Vatrogasno!!!

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

ElvisM
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la ElvisM » ned ožu 11, 2007 10:13 pm

Selam forumasi!

Akcija za vatrogasno pokrenuta je i u norveskom gradicu Horten, do sada imamo 18 donacija a nadamo se da ce ih jos biti. Pare planiramo predati vatrogasnom u toku uskrsnjih praznika kada neko od nas bude dolazio u Kozarac. Prvo pare pa onda kartice! :)
Akcija je jos u toku zato svi oni iz Norveske koji imaju zelju pomoci nasem drustvu mogu se javiti ovde na forumu, samo pozurite praznici se blize.
Kompletna lista sa imenima donatora bice objavljena kad se akcija zavrsi...Zato dragi nasi bujrum!
:lol: :lol:

Frutina
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Frutina » pon ožu 12, 2007 3:11 pm

Selam,
Nakon par pokusaja da stupim sa Svabom u kontakt a i sa clanovima upravnog odbora pokusacu preko ovog naseg foruma mozda uspijem brze.
Naime jutros sam razgovarala sa gospodinom David Kay predsjednika Ifre koji me je zamolio da mu prevedem email koji je dobio od vatrogasnog drustva Bos. Krupa.

Kao sto je poznato barem onima koji prate ovu temu na forumu Ifra je trebala dovesti kamion sa opremom za njihovo vatrogasno drustvo sad 23 Marta medjutim sad kada su vec i trajekt i karte rezervisane Vatrogasno drustvo Krupa je odustalo.

Gospodin David me je zamolio da pitam odbor naseg vatrogasnog drustva dali bi oni htjeli primiti donaciju za koju je vec sve placeno tako da mi nebi morali skupljati sredstva za prevoz a cak su se ponudili da bi platili i registraciju.
Kamion bi dosao sa kompletnom pratecom opremom.
U razgovoru sa gospodinom Davidom koji je predlozio ukoliko vatrogasno drustvo odluci moze pokloniti to isto vozilo nekom od drugih vatrogasnih drustava
Zato molim clanove odbora da odluce ako je moguce sto prije dali bi oni ovo vozilo prihvatili jer trajekt je vec rezervisan za 23 Mart.
Ja znam da nama netrebaju kamioni imamo ih i previse ali ako cemo dobiti opremu sto da ne pa i ako odlucimo pokloniti nekom drugom to vozilo mi opet nista ne gubimo.

Neznam kakvo je vase misljenje o svemu ovome nadam se da ce biti razlicitih misljenja ali ipak ih podjelite ovde da znamo dali da pristanemo ili ne.
selam jos jednom od
familije Mujkanovic
iz Skotske

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » pon ožu 12, 2007 3:39 pm

Selam, ja sam upravo malo razgovarao s Predjsednikom Upravnog odbora, on je dao neformalno, svoje misljenje, a sutra bi mogli okupiti i kompletan Odbor kako mi mogli dati konacnu odluku...

Drustvo je, kao sto znate, u zavrsetku kursa, nakon kojega slijedi organizovanje polaganja ispita i dodjela diploma, ove aktivnosti zahtijevaju i odredjena financijska sredstva, koja drustvo i nema dovoljno, nakon polaganja ispita, drustvo ce morati agilnije krenuti u nabavku neophodne licne i zajednicke opreme, sto ce takodjer iziskivati dosta sredstava, iz ovoga proizliazi, da drustvo nema sredstava za druge aktivnosti, ako je drustvo oslobodjeno bilo kakvih obaveza, putnih troskova, carine, poreza, PDV-a, itd. onda ne bi bilo ni razloga da se ovakva donacja odbije i vjerovatno bi je i mogli prihvatiti, iz razloga opreme koju bi dobili...

Ako postoje obaveze na drustvu, ono trenutno nije u mogucnosti prihvatiti donaciju...

Pitanje bi bilo vezano za registraciju kamiona i placanje carine i PDV-a, ako je ostalo placeno...

Znaci, mi imamo interes ako to od nas ne zahtijeva novcane izdatke drustva, i stoga bi nam trebala informacija oko registracije kamiona (sta se podrazumjeva pod tim)

S tim informacijama sutra bi izasli pred odbor da donesemo konacnu odluku...

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » uto ožu 13, 2007 8:08 pm

Dobili smo e-mail od IFRE gdje nas obavjestavaju da ce vozilo ipak ici za B. Krupu. Mi smo vec uspostavili kontakte i sa Krupskim vatrogascima i drago nam je da ce oni dobiti ovu donaciju. Nase drustvo planira posjetiti vatrogasce u Krupoj i uspostaviti saradnju kako s njima tako i sa predstavnicima ifre...

Mail koji smo dobili:

Postovani

Samo da javim sve je ipak sredjeno za vozilo iz Skotske koje treba da ide za Krupu.

Znam da malo zvuci smjesno jedan dan vas pitam dali bi primili vozilo a drugi dan da ipak vozilo ide za Krupu.

Problem je bio sa odborom VD Krupa jer im je bilo receno da vozilo koje je starije od 20 godina nemoze biti uvezeno.

Medjutim nakon kontakta preko Ambasade BIH u Londonu koja je dala brojeve telefona i gdje sam direktno kontaktirao sa ministarstvom odgovor je dosao drugaciji da na vatrogasna vozila nema odredjene starosne dobi za uvoz tako da mi ipak mozemo to vozilo odpremiti za Krupu 23 Marta.

Ispred clanova Ifre a naravno i u svoje licno ime vam se zelim izvinuti a ujedno i zahvaliti sto ste pristali razmatrati na sljedecem sastanku upravnog odbora oko primanja vozila koje vise nije problem za uvoz u Krupu.

Ja vas pozivam da prisustvujete jednoj od obuka koje planiramo izvesti u Bosni tacnije ja vas pozivam da prisustvujete treningu u Bosanskoj Krupi nakon 25. Marta, tacan datum jos nije utvrdjen iz razloga sto se tacno nezna kad ce konvoj stici u Krupu.

Dok se odredi datum bicete obavjesteni gdje i kada tacno ce nasi clanovi Ifre sa prevodiocem odrzati trening ne samo za clanove VD Krupa nego i svih okolnih vatrogasnih drustava gdje bi se ujedno i uspostavili kontakti sa ostalim vatrogasnim drustvima a i sa clanovima Ifre.

Jos jednom se izvinjavam a ujedno i zahvaljujem

David Kay
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Secko_K
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Secko_K » čet ožu 15, 2007 11:12 pm

Novi potpomazuci Clan VD. Kozarac

Mehmedagic Raif

Samo clanstvom u VDK. Mozemo biti sigurni dacemo imati sigurnu pomoc u bilokojim prilikama
pozivam sve kozarcane u ZENEVI i okolici dase uclane kod mene u Zenevi, svaki clan ce dobiti clansku karticu koja vrijedi 6,godina ovjrena od VDKozarac i ing.Fazlic

Kilic Sefik
25,rue de la Fontenette
1227 CAROUGE- GE

Tel:022 3436175
Mob:076 394 17 40

PS. Postovani kozarcani mislim na kompletnu regiju kozarca i okolicu smatrajte ovo obavezom jer svaka kuca treba biti clan visina clanarine u Bosni 5 KM. u Svicarskoj je minimum 5,CHfr. a moze i vise zavisi od duse pojedinca hvala unaprije Esselamu-aleikum
K1l2cS3f1k

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » uto ožu 20, 2007 9:50 pm

Dali ima jos oni koji bi zeljeli da postanu Potpomazuci clanovi ,ili cemo stati na ovih 200 sto nas ima...

Ima li kakvih noviteta iz Njemacke,dali je tamo pocelo clanstvo,sigurno bjeli ima vise informacija ???
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

bijeli_de
Početnik
Početnik

PostPostao/la bijeli_de » sri ožu 21, 2007 11:29 pm

Hallo Hutko,

svakako - mi smo u Njemackoj poceli sa clanstvom i Akcija ide za sada sasvim solidno. Ja cu u ovaj koji dan jos jedanput putem Foruma pozavti sve nase gradjne - koji trenutno zive u Njemackoj - da se odazovu ovoj nasoj Akciji.

Svako dobro i lijep pozdrav
Bijeli

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » ned ožu 25, 2007 1:35 am

Bjeli hvala na odzivu ,ali daj nesto konkretno :?: :?: :?:
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

bijeli_de
Početnik
Početnik

PostPostao/la bijeli_de » ned ožu 25, 2007 9:34 pm

Svakako,

evo nasih prvih "Potpomazucih Clanova" Vatrogasnog Drustva Kozarac iz Njemacke.

1. Zumra Sahurc
2. Ismet Sahurc
3. Mirsad Kahrimanovic
4. Amira Hrnic
5. Senad Hrnic
6. Alma Pjanic
7. Jasim Pjanic
8. Murat Velic
9. Evelina Kapetanovic
10. Djana Kapetanovic
11. Mirzet Kapetanovic
12. Kenan Kapetanovic
13. I.K.P. ”Kapetanovic"
14. Alija Haskic
15. Ifeta Haskic

Svabo je prije nekoliko dana ”na jutarnjem “ napisao, da je uspijesno zavrsen kurs i da su svi polaznici Kursa za Vatrogasce uspijesno plozili ispite.

Ja cu iskoristiti ovu priliku da cestitam svim (kako novim tako i starim) polaznicima kursa uspijesno polozen ispit za Vatrogasce i da im od srca pozelim puno uspijeha i savko dobro u daljem radu.

Znaci da mi od sada u Kozarcu imamo jednu kvalitetnu obucenu vatrogasnu jedinicu koja moze da se bori sa raznim vremenskim prilikama i neprilikama. Ali kako je vec u nekoliko navrata ovdje na Stranici pisano ”“ jedna obuka je svakako prvi (korak) preduslov za uspijesno djelovanje jedne vatrogasne jedinice a drugi uslov bi bio kvalitetna vatrogasna oprema. A kao sto Vam je svima poznato nase ”Vatrogasno Drustvo - Kozarac “ jos uvijek oskudijeva u jednom velikom dijelu (kvalitetne) opreme.

Zbog toga zamoljavam sve zainteresavane - a koji imaju trenutni boravak u Njemackoj - da se odazovu nasoj Akciji ”Pomoc za Vatrogasno Drustvo Kozarac iz Njemacke “.

Mi smo vec napravili prve korake sa organizovanjem ”8. Marta ”“ Medjunarodnog Dana Zena “ gdje smo sav prihod uputili za Vatrogasno Drustvo u Kozarcu. Svakako - druga Akcija koja je upravo u toku - je Akcija ”Potpomazuci Clan “.

Ukratko bih zelio objasniti (za sve one koji to nezanju) princip ove nase (zajednicke) Akcije.

Naime svi zainteresovani koji zele sa podrucja Njemacke da pomognu “Vatrogasno Drustvo ”“ Kozarac” imaju od sada mogucnost da kod mene (vidi dole Tel. br. i e-Mail Adresu) postanu potpomazuci clanovi naseg vatrogasnog drustva. Princip je vrlo jednostavan. Za sve one koji zive u Frankfurtu (ili u okolici 50-100 KM) ja cu licno donijeti/uruciti gore pomenutu clansku Karticu. Za sve one koji zive ne vecoj udaljenosti rado cu poslati clanske kartice na Vasu Adresu - posto sam primio putem Ziro Racuna (Konta) novac od Vas. Cijena jedne Clasnke Karice iznosi 30,- €.

Sa Vasim odzivom pomazete jednu veliku i vrlo korisnu Akciju!!!
Vatrogasno Drustvo je jedna NUZNA POTREBA (a ne Luksuz) za svako mjesto pa tako i nase.

Zbog lakseg kontaktiranja evo mog broja telefona i e-Mail Adrese:

Ismet Sahuric
Tel. 0170/4877189
e-Mail: [email protected]

Hvala unaprijed svima koji su se vec odazvali i koji ce se odazavti ovoj nasoj Akciji.

Bijeli

Frutina
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Frutina » čet ožu 29, 2007 12:42 am

Selam,

Evo prvo da iskoristim priliku i da sa malim zakasnjenjem cestitam nasim vatrogascima polozeni ispit i da im pozelim sto manje rada.

Kao sto je poznato nasim vatrogascima nakon polozenog ispita je ostalo da organizuju nabavku opreme koja im je potrebna prvenstveno licnu opremu

Evo jedno obavjestenje za Upravni odbor a ujedno i vama dragi clanovi koji pratite ovu temu.

Nabavila sam 5 uniformi koje poklanjam nasem Vatrogasnom drustvu.

Uniforme su vec stigle u Bosnu i u ovih par dana ce biti dostavljene na adresu Vatrogasnog drustva Kozarac.

Elvira

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » pet ožu 30, 2007 3:00 pm

Novi potpomazuci clan;

Patriota Kozarca

:arrow: :arrow: :arrow:

bijeli_de
Početnik
Početnik

PostPostao/la bijeli_de » sri tra 04, 2007 5:11 pm

..i jos jedan novi potpomazuci clan:

Zulic Sabahudin

Pozdrav od Bijelog

sitka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la sitka » sri tra 04, 2007 6:03 pm

i, ja se pridruzujem kako i ,gdje uplatiti itka.

z komentara.

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » pon tra 16, 2007 10:05 pm

Novi potpomazuci clan;

Custic Sakib

Sta bi sa groznicom Mozeli se to odraditi u Sali ispod MZ ili...???

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » pet svi 18, 2007 10:02 am

Neznam zasto se ova tema, tako bitna zabaci ?

Dali je nas dvjestotinjak dovoljno da budnemo potpomazuci clanovi ili nas nema vise...mozda nase kuce i netreba gasiti kad pocnu goriti ,ima se para napravi ce se druga,sta cekaju oni koji nisu clanovi???

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 27 gostiju.