Vatrogasno!!!

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

hutko
V.I.P
V.I.P

Vatrogasno!!!

PostPostao/la hutko » čet stu 17, 2005 7:52 pm

Ova ideja mi je vec odavno na umu ,ali nisam znao ni sam, kako da je zapocnem...
Dolazkom iz Kozarca prije 2 dana Odlucijo sam da je napisem i iznesem pa sta nam bog da. Kada sam razgovarao sa nekim ljudima o ovome rekao sam da se daje 300.-km do sada nas je 14X300=4.200.-(obeceno)

Kontaktirao sam i neke nase gradzevinske firme koje su mi obecale podrsku.
Razgovarao sam i sa nekim nasim starim vatrogascima,prije ratnim komandirom,mogu reci da sam se iznenadijo njihovom podrskom.

Evo ovo je samo da cujem vasa misljenja hocemoli,mozemoli nemora se odma poceti sa radom, samo treba da se stoji iza ako se neko odluci na obecanje od 300.-km nema odustajanja kad gradnja pocne!!!

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » čet stu 17, 2005 9:15 pm

Evo hutko je rekao da nas ima 14 jer mislim da sam i ja tu ako nisam onda sam petnesti. Hutko kazes da si razgovarao sa Safetom i da je on za aktiviranje vatrogasnog (kako u jutarnjem komentaru rece Mujagic aktivirati sto ja mislim da je ispravno a ne osnivati)mozes li stupiti u kontakt da se to uradi sto prije a ovih nas 14 ili petnest koliko nas je obecalo a mislim javice se jos da to odmah iskupimo i posaljemo jer prilikom aktiviranja trba se uvjek platiti neke dadjbine ili takse a ako se to rjesi bez ikakvih placanja onda odmah da se udari fodament i jos sta moze da se pripremi. Eto to je moje misljenje. selam pa se cujemo

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » čet stu 17, 2005 10:25 pm

Hutko,
ja bih samo da pitam: koliko otrpilike para treba za izgrdanju Vatrogasnog, koliko treba za pocetak (registracija, takse...) Ko skuplja pare i ko bi vodio akciju ako se pokrene...
Da li se nesto vise i konkretno zna oko ove akcije ili je za sad samo prijavljivanje donatora a jos uvjek se ne zna ni ko ce da radi na tome ni da li ce se stvarno poceti.

Ako bi se dale donacije bar za pocetak da li bi neko iz Kozarca nesto i pokrenuo u opstini?

I posto svi racunaju (1x 300 = 10 x 30, tj 300 je mozda previse za mnoge, sto se vidi i sa reakcijom na tvoj post, ali 30 mozda i nije. Mozda je lakse naci 10 ljudi koji ce dati po 30 nego jos jednog ko ce dati 300)
Selam

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » pet stu 18, 2005 9:54 am

Neznam koliko bi para trebalo za izgradnju,ali za sigurno znam da u Kozarcu nase vile, kostaju zavidne cifre ima jih u koje se ulozilo i po 300.000.-km...

Moje grube procjene za neki 12-15.000.-km moglo bih se dovesti u neki funkcijonalni rad,samo objekat onda bih se mogla ganjati donacija za vozilo.
Mislim na cisternu,20 vatrogasni kompleta(vatrogasci znaju sta znaci komplet) imao sam ovdje sansu da jih nabavim besplatno.

Sto se tice opcine i trazenja da se ponovo aktiviramo, imam i za to covjeka koji mi je obeco da bih se prihvatjo tog posla...

300.-km jeste puno, ali da mi niko ne uhatori za ovo>>> nejede meso ko ima nego ko je naucjo<<<

stelica73
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la stelica73 » pet stu 18, 2005 1:00 pm

Ideja je odlicna,ja mislim samo da na ovaj nacin kao sto Hutko kaze mozemo spasiti Vatrogasni Dom. Sve ostalo je uzaludno, samo konkretnim i brzim reagovanjem mozemo nesto i ostvariti.Sto se 300 KM tice mozes da racunas i namene STELICA!!!

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pet stu 18, 2005 1:07 pm

Nemam nista protiv Hutkine ideje, sve je to ok, nemam rijeci, ali sa zadnjom recenicom Hutko, malo si zeznuo stvar.

Moglo se to i na neki drugi nacin reci ili pokusati objasniti....

Drago mi je da ovo oni koju su prozvani na kraju ipak ne mogu procitati, jer nemaju ni kompjuter, a da ne govorimo o internetu.

selam

Daal
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni

PostPostao/la Daal » pet stu 18, 2005 4:55 pm

Da li sam u ovih četrnaest ili ne nije ni bitno, ja sam za. Pristajem i podržavam ovu ideju i rado ću donitati za vatrogasno. Na ovu temu se već dugo, možda i predugo polemiše u krugu nekoliko ljudi. Vrijeme je da se nešto konkretno i uradi.

Fazlic_S
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Fazlic_S » pet stu 18, 2005 6:33 pm

Ja sam za i dajem $300 za pocetak! Ukoliko odlucimo da sa punom parom uradimo ovo mogu vidjeti sa jos nekoliko ljudi da pomognu!

Secko_K
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Secko_K » pon stu 21, 2005 12:52 am

Sveje to na mjestu ali potrebnoje dase pod hitno osnuje vodstvo
DVD.KOZARAC i izvrsi povrat imovine DVD.Kozarac ja bar smatram da ide tako ako nije vime ispravite i uradite onako kakoje najbolje samo morate znati da je potrebna prvo dokumentacija da se okupilo staro
D. VATROGASNO DRUSTVO KOZARAC te uradilo svoj pravilnik i STATUT rada. Naprimjer kao da Vatrogasno vec radi ali neima svoje prostorije jer su im ih porusili za vrijeme progona svih Kozarcana iz Kozarca mora postojati koliko ja znam otome a nisam bas upucen puno u takva drustva KOMANDIR sa ekipom od recimo pet ljudi koji su spremni u svakom casu poletjeti u pomoc. jer sta hocu da kazem jasam ZA 300.KM. i dacu ih ako bogda ali ima jos ljudi kojibi dali ali se mora imati crno na bijelom da mozes sakupljati pare od onih koji ovo ne citaju ijos jaedna stvar. Pogresnoje ici sa odredzenom donacijom kazimo hajmo svi dati po 300-ali oni koji nemogu neka daju koliko mogu bez obzira gdje je jeli u egzilu ilije udomovini neka ucestvuje koliko moze i koliko smatra daje potrebno da dadne ja vjerujem dabi ovdje kod mene moglo dase nadze najmanje 10 donatora po 300.- st nemora biti istina ali ja smatram i pokusacu jos vise samo uredite daje sve OKE ESELAMUNALEIKUM

AdsBot [Google]

Re: Vatrogasno!!!

PostPostao/la AdsBot [Google] » pon stu 21, 2005 6:42 pm

8) ZELIM SAMO DA KAZEM DA SAM I JA PROTIV TOGA DA SE GRADI PRAONICA NA MJESTU GDJE JE NEKAD BILO VATROGASNO.JER I JA SAM NEKAD BIO VATROGASAC,I OSVAJAO NAJVECA PRIZNANJA SA SVOJIM KOLEGAMA, KOJA SU SE TADA MOGLA OSVOJITI,STO NA TAKMICENJIMA,STO OD NESRETNIH LJUDI KOJIMA SMO PRIJE POMAGALI.JA CU HALALOM DATI 300kM ALI TREBA SVIMA BITI JASNO DA NAM SPOMENUTA CIFRA OD 15.000kM NIJE DOVOLJNA NI ZA CRIJEVA I NAPRTNJACE,A TO CE POTVRDITI I OSTALI VATROGASCI.MI BI TREBALI VIDJETI SA NASIM KOMANDIROM STA NAM JE SVE POTREBNO DA SE OPET POKRENE RAD DVD I ONDA DATI SVAKI SVOJ DOPRINOS NEBITNO KO KOLIKO.SVIMA POZDRAV OD HARIA.[/i]

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » uto sij 17, 2006 7:08 pm

Malo me je obradovala vjest o ponovnom ozivljavanju DVD,ali nazalost nista i nikakvih daljnih informacija nema.

Bilo bi lipo da se cuje sta planiraju, kako dalje,imaju li vec neke ideje, mozda bi trebali da se oglase.Nadam se da cemo biti informisani u skorije vrjeme ipak imamo i mi nekakvi mali ideji, pa sad bujrom javite nam se sta i kako dalje!?

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sri sij 18, 2006 1:44 pm

Hutko, bremz malo... sve ide svojim tokom i dinamikom i bićeš informisan o svemu kada budeš trebao biti informisan, a na kraju i sam si ovdje dosta često i sam si dobro informisan o detaljima...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » sri sij 18, 2006 2:08 pm

Ma jasno mi je da moram bremzati ali bojim se da cemo izgubiti i pravo zemljiste,gdje je i pripadalo po katasteru DVD-u. To je kod zute skole u vrh carsije...Ali ston ti reko sabur eto i ja se drzim toga,znam da prije zore ne svanjiva.

Nada ti se boljem!!!

mena
Po&#269;etnik
Po&#269;etnik

PostPostao/la mena » čet sij 19, 2006 9:19 am

Ime mi je Mensur zovu me Mena ima te i od mene 300 km samo kazite ili obavjestite gdje i kada da saljem.I to vise nije DVD zadnji godina prije rata mi smo radili i bili spremni kao profesionalno vatrogasno drustvo naravno sastavljeno od ljudi sa dobrim srcem prema ovom drustvu .Esselamu alejkum verahmetulah.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri vel 22, 2006 9:51 am

Iz Jutarnjeg traca:
"Prije nekoliko dana javila nam se porodica Mujkanović iz Å kotske, Jasmin i Elvira naši Kozarčani tamo poznaju izvjesne ljude koji su članovi Ifre a koja u svome radu ima i pružanje pomoći i podršku Vatrogasnim društvima......Konkretno, pomoć će se sastojati od vatrogasnog vozila sa kompletnom opremom, merdavine, crijeva, aparat za disanje, prskalica i pumpa. Ovo je ujedno prvi dio pomoći a posada koja bi došla s vozilom osim obuke koju bi pružili ujedno bi i snimili stanje i vidjeli koju ostalu pomoć bi nam mogli pružiti. Jedini problem jesu sredstva oko £ 2000 (6000 KM) koja su potrebna da se pomoć preveze do Kozarca. Zamoljeni smo od strane donatora ako možemo da im pomognemo u prikupljanju neophodinih sredstava. Mujkanovići su već krenuli i pokušavaju preko raznih udruženja i ustanova da namaknu ova sredstva ..."

Elvira i Jasmin su stvarno dosta uradili i ovo je velika pomoc buducem Vatrogasnom drustvu. Posto smo mi do sada jako puno pricali i o samodoprinosima i o izdvajanju donacija za Vatrogasno, mozda bi sad mogli i konkretno da se dogovorimo kako da obezbjedimo 6000KM potrebnih za pomoc prevoza. Da li imate neke ideje kako da se organizuje prikupljanje sredstava?

Svabo je spomenuo: "Nadam se da nas ima dovoljno koji ćemo podržati ovu akciju i da ćemo do kraja aprila imati vatrogasno vozilo u čaršiji..."
Da li je kraj aprila rok do kad treba da se skupe sredstva?

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.