OBNOVA DOMA ZDRAVLJA U KOZARCU --OBEZBJEDJENE PARE

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

ZELENKAPICA
V.I.P
V.I.P

OBNOVA DOMA ZDRAVLJA U KOZARCU --OBEZBJEDJENE PARE

PostPostao/la ZELENKAPICA » uto ruj 11, 2007 8:32 pm

Opština Prijedor obezbijedila je 90.000 KM za sanaciju krova zdravstvene stanice u Kozarcu, a radovi ce poceti polovinom septembra nakon potpisivanja ugovora sa izvodjacem, rekla je zamjenik nacelnika opštine Prijedor Ljiljana Babic.

"Obnova objekta bivšeg doma zdravlja u Kozarcu dio je programa implementacije projekta porodicne medicine u opštini koji provodi Dom zdravlja Prijedor", dodala je Babiceva prilikom sastanka sa predstavnicima ministarstava zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske i raseljenih osoba i izbjeglica Federacije BiH, te Mjesne zajednice Kozarac. Predstavnik federalnog Ministarstva za izbjeglice Džemail Cibo najavio je da je ovo ministarstvo spremno da izdvoji 120.000 KM za rekonstrukciju objekta u kojem ce se nalaziti tri ambulante porodicne medicine. Pomocnik ministra zdravlja i socijalne zaštite RS Milan Latinovic najavio je da ce resorno ministarstvu u septembru potpisati ugovor o implementaciji modela porodicne medicine sa domovima zdravlja u Kozarskoj Dubici, Novom Gradu i Prijedoru. "U okviru tih aktivnosti bice obuhvacena i zdravstvena zaštita stanovništva u Kozarcu", rekao je Latinovic. Latinovic nije mogao precizirati koliki ce biti udio Vlade RS u adaptaciji i opremanju ambulanti porodicne medicine u ovom povratnickom naselju prije nego što prijedorski Dom zdravlja ne završi projektnu dokumentaciju.

Predsjednik savjeta Mjesne zajednice Kozarac Ekrem Hadžic rekao je da predracun radova na rekonstrukciji objekta bivšeg Doma zdravlja iznosi oko 600.000 KM. U Kozarcu se 8.000 građana registrovalo za porodicnog doktora, a sadašnja ambulanta ni izbliza ne može pružiti kvalitetnu zdavstvenu zaštitu stanovnicima ovog najveceg prijedorskog povratnickog naselja. Prije posljednjeg rata u zdravstvenoj stanici u Kozarcu bilo je zaposleno pedesetak medicinara koji su lokalnom stanovništvu pružali visok nivo primarne zdravstvene zaštite.

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » uto ruj 11, 2007 9:47 pm

fina vjest

Secko_K
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Secko_K » uto ruj 11, 2007 10:55 pm

Fala bogu dragom da nam je ito pocelo da se budi ljudski duh kozarca aferim za vjest
K1l2cS3f1k

debl
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la debl » uto ruj 11, 2007 11:04 pm

Ipak se krece!! :D :D
SELLAM KOZARAC !!

79202
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la 79202 » uto ruj 11, 2007 11:58 pm

Hvala ti Zelena, cuo sam sinoc za ovu divnu vijest,hvala ti sto si je objavila na ovom nasem forumu kad vec nije stigla na naslovnu stranu.... :!:

MrCookie
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la MrCookie » sri ruj 12, 2007 4:59 am

Kad vidim svojim ocima taj krov tek onda cu im vjerovati.

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » sri ruj 12, 2007 8:11 am

Hvala Zelenkapice na infomacijama,
Prosle godine u razgovoru sa gospodinom Am Hof iz Caritas Bern u Sarajevu (kojeg vise nema u SA), rekao mi je da, nakon sto je Projekt obnove Doma Zdravlja od Caritasa Svicarske odbijen, da je Caritas dao cijeloj opstini Prijedor km 200 000 za obnovu, a za Donju Ljubiju je izdvojeno km 90 000. Nije moguce da smo mi od tih km 200 000 dobili 45%...uh al to sve smrdi.....al haj' bolje ista nego nista.... Ranije se pricalo o projktu od km 800 000 a sad je km 600 000? Sta je sa dokumentacijom koju je Hakija Pidic posjedovao? Jeli ona "nadjena"?
Zna li neko da li je Donja LJubija dobila ista od obecanog?
Steta sto se nije radilo malo ranije sa Caritasom Svicarske, ustvari jeste se radilo - ali je pogresan covjek radio sa njima, a to je Hakija Pidic...
Znaci Dom Zdravlja Prijedor ce nam opet biti za ledjima...da nas cuva..

Selam Kozarac ma gdje god da si

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sri ruj 12, 2007 11:37 am

Drago mi je sto smo se uhvatili prave teme,neke osnovne podatke ce dati Savjet MZ Kozarac naknadno a ovo su podaci kojima sigurno raspolazemo prema rasporedu aktivnosti koja su odradjena do sad.
Ove aktivnosti su u toku tako da radove mozemo ocekivati sedmice(opcine je izabrala na tenederu firmu koji su vec juce bili na objektu da se priprema teren za radnike i materijale.)Iz razgovora sam dosao do podataka da ce izvodjacu radova trebati 15-tak radnih dana da se krov odradi onako kako treba(uracunati su i oluci i gromobranska instalacija).U toku vikenda ce ekipa strucnjaka iz Invest-projekta rezimirati situaciju za utrosak sredstava od 120 000 koje smo dobili od Vlade Federacije BiH a ona se zasniva na kompletno zatvaranje objekta sa stolarijom(prednost dajemo aluminijskoj stolariji)i zavrsavanje I faze elektricne struje i vodoovd-kanalizacija u citavom objektu.U jutrasnjem razgovoru dogovoreno je da ovaj projekat bice operativan do kraja iduce sedmice sto nam stvara pretpostavku da do Nove godine bude gore navedeno i ispostovano.Posto se radi o Javnim nabavkama tu se mora postovati jedna odredjena procedura tako da je samo za tender treba 30 dana a po izabiranju najpovoljnjijeg izvodjaca treba jos 15 dana zalbenog roka,ali zakon je zakon i moramo ga postovati.
Ovom prilikom zelim da istaknem i da se zahvalim Ministarstvu za izbjegla i rasljena lica FBiH,ministru g,Edinu Musicu i njegovom Sefu Kabineta g,Dzemailu Cibi na iskrenoj podrsci koju su dali Savjetu MZ Kozarac i gradjanima Kozarca.Posebno zelimo da naglasimo da u ovom projektu dali su ogroman doprinos nasi Kozaracani u Sarajevu mr.g Enes Dzihic,general Sakib Mahmuljin i Zlatka Mahmuljin te im se iskreno zahvaljivamo za sve sto cine za i u ime Kozaraca.

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » sri ruj 12, 2007 11:56 am

Komso hvala za informacije.

S-V
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la S-V » sri ruj 12, 2007 12:32 pm

Dragi Nas Nedjade!
Ovo je konkretni odgovor, pocev od : vozila Hitne pomoci , Vatrogasnih vozila i sad obnove bolnice na sve kritike upucene SMZ . I "samozvanom sekretaru" MZ ,kako se to radi za Kozarac i Kozarcane i to bez HONORARA! Gospodo iz Diaspore ako imate konkretnih primjedbi na ovakav rad udostoite se pa otidjite u Kozarac ili posaljite svoju djecu da ovakve i slicne poslove odradjuju djabe , a sve ZA DOBRO KOZARCA I GRADJANA KOZARCA! Uz duzno postovanje par komentara koji zaista imaju svoje mjesto , nemogu a da se ne pozovem na vulgarnosti sefa internet stranice da je neko nekoga "UJEO ZA GUZICU". zalosno i mizerno. Jos jednom , ovom prilikom se zelimo zahvaliti za uporan i zilav rad pojedincima iz MZ i da istraju u svojim nastojanjima da nam naprave urbaniji i ljepsi grad. Svim Kozarcanima sirom svijeta RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN ............Vasko i Senada

hutko
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la hutko » sri ruj 12, 2007 2:08 pm

Hvala na informacijama,ljepo iznenadjenje pred ramazan,puno srece u buducem radu!
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sri ruj 12, 2007 4:37 pm

Gospodo iz Diaspore ako imate konkretnih primjedbi na ovakav rad udostoite se pa otidjite u Kozarac ili posaljite svoju djecu da ovakve i slicne poslove odradjuju djabe , a sve ZA DOBRO KOZARCA I GRADJANA KOZARCA! Uz duzno postovanje par komentara koji zaista imaju svoje mjesto , nemogu a da se ne pozovem na vulgarnosti sefa internet stranice da je neko nekoga "UJEO ZA GUZICU". zalosno i mizerno. Jos jednom , ovom prilikom se zelimo zahvaliti za uporan i zilav rad pojedincima iz MZ i da istraju u svojim nastojanjima da nam naprave urbaniji i ljepsi grad. Svim Kozarcanima sirom svijeta RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN ............Vasko i Senada
Posto ste se ovdje u mnozini potpisali, ne znam ko me to od vas sada ujeda, ali ne bitno, gospodo, ja znam zasto sam to rekao a isto tako i Nedzad, a na kraju ja isto tako zivim u ovome Kozarcu s kojim se vi tako lijepo dicite i ako cete po tome suditi onda imam puno pravo da nekome kazem da me prestane "ujedati"....

Sad iza aksama nastupa ramazan i zaista se nadam da cemo prestati loziti vatru... sve najbolje...

Ramazan serif mubarek olsun....
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sri ruj 12, 2007 5:14 pm

g. Besicu, aferim. :)
Hvala za sav trud i tebi i svima koji su se angazovali za ovako vaznu akciju.

"Nije covjek ono sto misli, vec ono sto cini" - M. Selimovic

Selam Kozarac

mr. pr. dr. ing. dj. fj. g. Mujagic :) :)

ps (malo sale da ubijemo negativne vibracije od proslih dana, ono za aferim je naravno najozbiljnije)

Ramazan Serif Mubarek Olsun
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » sri ruj 12, 2007 5:38 pm

Svaka cast i puno hvala svakome ko ze zrtvuje za nas Kozarac bio to Necko ili Svabo za mene ste svi moji,i vi se volite ali to necete priznati ,znam ja to.Lijepa vijest uvec Ramazana .
Selam Kozarac

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sri ruj 12, 2007 5:46 pm

Mi kozarcani treba da budemo ko jedan a ne da se prepucavamo ili da se svadjamo. Svi znamo koliko se Necko trudi i bori za Kozarac ali ne smijemo zaboraviti ni Svabu koji se isto trudi i bori za nas Kozarac. Htio bi da kazem da mi sa strane bas ne trebamo puno dobacivati ili ubacivati kosti izmedju njih dvojice jer su oni obojica nama potrebni a doce vrijeme kad ce oni sjesti popiti kahvu naci zajednicku rijec. Mi moramo znati da su oni puno vremena proveli zajedno na ratistu i mislim da to netrebamo zaboraviti. Zato molim sve ljude Kozarca da ne stavljamo komentare koji ce samo pogorsati odnose a braco i ramazan je okrenimo se ljepsim stvarima , pisimo kako cemo nasu bolnicu sto bolje opremiti , potrazimo u zemljama boravka kakve pomoci za nasu ambulantu , samo da znate i deset zavoja je super pomoc jer nasa sadasnja ambulanta i sa tim oskudijeva.
Svim mojim kozarcanima kozarcankama, bosancima i bosankama RAMAZAN SERIF MUBAREK OLSUN Ferid-leka
Naljepse je tamo gdje se covjek rodio.

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.