Memorijalni centar u logoru Omarska, nekoliko pitanja

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sub ožu 10, 2012 11:24 pm

Halo, bolan, Dobrice Ramulicu, ja sam ovaj dokument (koji je tebi kao nov) gledao zajedno s tvojim Kemom i Lee-em jos 2007. u Rotterdamu na tom sastanku. Ne kazem ja da on ne postoji, nego da su decki malo profulali glavne kocnicare, pa umjesto tebe upisali mene da popune tim.

Sjeti se ti ljudino kako je Rezak Hukanovic javno, a s njim i Muharem Murselovic (Javna tribina, ja i ti lijepili plakate, ti bio moderator) skocio na sastanku u Prijedoru napadajuci Optimiste 2004 i mene da su razvalili inicijativu, a ti k'o p... sutio i pustio mene da se branim i istovremeno stedim tebe i ovaj forum i ispravljam krive Drine.

Kako te nije stid?

Ti si napao prvu inicijativu za obiljezje u Kevljanima ('marifetluk dokonih ljudi'), razvalio spomenik na Koricanima ('prave kao asfalt'), uzrok si kraha MC Omarska (jer da ne bi tebe, ne bi skocili ni Kemo ni Lee), a imas peh da ostavljas tragove, iako brises gdje stignes (kao bas ovdje) i zato je bolje da naucis iz vlastitih gresaka i krenes naprijed.

Evo i ja cu.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » sub ožu 10, 2012 11:30 pm

''2.Dio neupućene i destruktivne bošnjačke dijaspore, predvodjen sa g. Kemalom Pervanicem, g.Lee Bryantom i gospodinom Satkom Mujagićem, podržavaju ideju zatvaranja cijelog kompleksa rudnika u Omarskoj i pretvarajući ga u memorijalni centar. Oni su organizirali peticiju (bez pravne valjanosti) i imaju oko 1.200 potpisa.'' - Ovo je iz zvanicnog i najmjerodavnijeg dokumenta koji postoji o tom propalom projektu...

Tu pise da si TI RUSITELJ A NE JA

Kao pravnik trebao bi znati koliku snagu ima ovaj dokument cije postojanje ne osporavas u odnosu na sve ono sto u ocaju i bijesu pokusavas na mene svaliti...

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sub ožu 10, 2012 11:35 pm

Ovaj dokument je 5 godina u mom kompjuteru, kao i Keminom i Lee-evom i Mittalovom i dio je citiran u medijima, a pravno je HAVDIKA kao i tvoji bijedni napori da se operes.

A sto se tice peticije, da podrzao sam je na kraju i ja, potpisao, i nasao hiljade potpisnika, kad sam shvatio da Mittal staje, februara 2005.

A da sad ja ne pisem tebi pod kojim to uslovima, neces razumjeti engleski.

U stvari, nek'se nadje koga zanima... kad se vec igramo (prekrajanja) cinjenica

Last weekend I have warned the editor of this site about the following: This site and this petition will be seen - and it is already becoming - as a kind of protest against the developments so far. By saying "too important to be rushed through by a handful of people without consultation" (and this is just an example) the hard work of a small group of people to put Omarska on the agenda of Mittal Steel Company and after the pressconference on December 1st 2005 making it worldnews, is beeing minimalised and even making negative. When this group started all this, there was no petition, there was nobody 'to be consulted'. After a year of working on the solution for a Memorial wich is presented just 2 months ago, it is just not fair to create a picture of these efforts the way it is done here. I personally signed this petition because I agree with the principles of the petition it self. But before this goes on, it would be good to hear what is going to happen with this petition. Is somebody else going to take it over from now on? If yes, you should say it right now. If not, you should give clear support to the people who succeded in their request to Mittal Steel to keep the White House the way it looked like since 1992 and to make a official and public decision to create Memorial Centre Omarska, despite the protests of local politicians and without any support. Insted of beening and creating support and becoming a first 'consulting body' (beacuse there is no organisation behind this, I call it body), this petition seems to create a 'deferent voice' without providing any alternative. I am not sure if the people who are signing this petition actually know what is it all about. One thing you at least should say is that you ar not against the people who are involved so far, beacuse this is the conclusion one will take after visiting this site. I am sure it is not your goal to create confusion. One other thing is missing here is the contact we all have with each other. I am not sure the visitor of this site will get the impression that Optimisti 2004 or NGO Srcem do Mira has any contact with you, but the oposite is the case. As I told you last week, I was free to give your e-mail to Mittal Steel representitives to contact you. As you see I decided to give you this suggestion publicly because I am getting the feeling that there is no intention from your side to clarify your position (yet). You dont have to do it now nether. Its up to you. I felt a need to say this so it will not disapear in the air after our phonecall. Omarska is to important (to me too) to lose the control of the proces which allready started, just beacuse we dont communicate enough (or at all) and just beacuse we 'seem' to want the same, but dont there to say it. Best regards and good luck. Satko Mujagic
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » sub ožu 10, 2012 11:50 pm

U tome i jeste poenta da TI SVIH OVIH GODINA ZNAS DA SI TI RUSITELJ PROJEKTA a ovdje na stranici i na sastancima po Kozarcu i Prijedoru mene optuzujes za ''rusenje''.

Trebao si ti postaviti ovaj Anelov i Zoranov koncept na stranicu prije pet godina, da svako zna koji su razlozi suspenzije projekta...

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned ožu 11, 2012 12:00 am

Jel' to po tebi rustielj projekta onaj koga (po ko zna cijoj komandi) 'opisu' Donaldovi puleni kao anel i zoran? ;)

A kako si nekad 'prao' te likove...sjecas se? Nema vise teksta, obrisao si sam, al' sjecas li se?

I, kad si se vec obrusio (otkud odjednom, ovaj 'znacajni dokument iz 2006.'?:)) na mene (kao i 2005. kad si napadao Emsudu, a stedio Nusretu i ostale za istim stolom), sto malo ne trznes i na Kemala? Nisam ja pokrenuo peticiju nego on i Lee.

Znas otkud moje ime na tom dokumentu? Zato jer sam ono vece prije 1. decembra 2005, poslao pismo u kojem pise da cijeli logor treba postati MC, a ne samo Bijela Kuca! Zato. Pitaj Emsudu, sjetice se hajke kad je pismo stiglo u Banja Luku. A koliko se sjecam i ti si to htio.

Ne ispadaj glup, ako si vec bezobrazan i neces da priznas dokle te dovela tvoja hajka i zavist. Pitaj Kemu otkud termin 'Spoiler' i ko je to spojler, nemoj se praviti lud, pametniji si ti od ove djetinjaste igre. Ne bi me cudilo da su Anel i Zoran, nakon jula 2004. kad si bio jedini kocnicar, ispustili tvoje ime jer si se pojavljivao samo na ovom forumu. A i to poslije izbrisao...

Za razliku od tebe, ja svoje korake (i one pogresne), pratim i pamtim, a greske priznajem. Prodji ovaj forum koji si sam vratio na vrh, pogledaj moje prve tekstove gdje te opominjem da ces srusiti prevelike stvari.

Rezak je nedavno napravio emisiju o ovoj temi i tebe proglasio glavnim krivcem. Ja je nisam narucio (kako neko rece, jer nisam ja ti), ali je blizu, 80% od istine, fali par detalja da bude potpuna prica.

Ovo tvoje je zakrzljalo, jadno, pretresanje proslosti i pranje imena.

Toliko

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » ned ožu 11, 2012 12:37 am

Nemam namjeru da se ponovo bavim sporednim stvarima za koje se ti hvatas kako bi izbjegao pricu o ovom jedinom valjanom dokumentu koji je ostao iz citavog projekta.

Meni je bitno da si ti priznao njegovu autenticnost jer bi mi bilo tesko to dokazivati posto ne mogu pozvati za svjedoke autore Alisica i Djukica.

Tajio si ga svih ovih godina na kozarac.ba jer te taj dokument jasno imenovao da si jedan od rusitelja projekta.

Ne nudis niti jedan dokument relevantan za projekat memorijala u Omarskoj u kojem se moje ime pojavljuje i umjesto toga citiras ovdje svoje mailove. Sam sebi si svjedok.

Ko prizna pola mu se prasta...

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned ožu 11, 2012 12:43 am

Jesi gled'o Top Gun?
U jednom momentu, onaj ledeni napravi (bljak) fintu kao ti sada, a Tom Kruz mu se priblizi, pa kaze:
"Smrdis!"

ps. jedini valjani dokument o MC Omarska, onaj koji si ti rusio i srusio imas na youtube; samo klikni Omarska Memorial 1.12.2005.

A taj Anelov i Zoranov dokument (koji je sad tebi odjednom jako, vazan... sic) je bio izgovor Donaldu i Dusi Evrope da zadrze posao i lovu koju su dobijali; pitaj Kemu ;)

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » ned ožu 11, 2012 1:02 am

Ovaj dokument je vazan zbog toga sto jasno pokazuje zbog cega je Mittal zaustavio projekat.

Tri su razloga navedena.

U drugom razlogu si imenovan ti a ne ja:

''2.Dio neupućene i destruktivne bošnjačke dijaspore, predvodjen sa g. Kemalom Pervanicem, g.Lee Bryantom i gospodinom Satkom Mujagićem, podržavaju ideju zatvaranja cijelog kompleksa rudnika u Omarskoj i pretvarajući ga u memorijalni centar. Oni su organizirali peticiju (bez pravne valjanosti) i imaju oko 1.200 potpisa.''

Ako je neko sa bosnjacke strane rusitelj onda si to TI a ne JA.

Meni drugi svjedoci i dokazi nisu potrebni osim ovog dokumenta ciju si autenticnost potvrdio. Pogotovo se ne pozivam na press konferencije na youtube, kakvi su to dokumenti. Svasta.
Zadnja izmjena: malidiv, dana/u ned ožu 11, 2012 1:06 am, ukupno mijenjano 1 put.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned ožu 11, 2012 1:04 am

Ponavljas se i smrduckas k'o zaboravljena riba na tezgi
k'o lega...
nema vise argumenata i cinjenica, samo mizerije i gluposti.
pisi s drugima, odoh spavati

ps. :) sto mijenjas tekst? Ne pozivaj se ni na interne Mittalove dokumente, Donald ih je pisao, sjecas se ko je on?
A pres konferecija na youtube je bila najvece postignuce za MC od 1992. do danas, jesi ti svjestan toga? U po Banja Luke! I nema vise. sad samo hodamo po logorima, ako nas puste

"Nemoj ovu, Jack...."
sjecas se onog crtanog, Dusko Dugousko i brane sto je Dzek topom stalno rusi.
Nemoj vise rusiti branu, Jack

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » ned ožu 11, 2012 1:25 am

John Stuart Mill:

"The worst offense that can be committed by a polemic is to stigmatize those who hold a contrary opinion as bad and immoral men."

"Najgore djelo koje može počiniti polemika je da se osobe koje imaju protivno mišljenje stigmatiziraju kao loše i nemoralne."

Takav pristup se naziva i "ad hominem" polemikom - napadaš čovjeka, a ne ono što čovjek govori.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned ožu 11, 2012 1:34 am

:)
ccc... ko ono mene jednom, tek onako, prozva 'braniteljem drzavnosti RS-a', egoistom, sta ono jos...??

hajd, bolan Johne, Stuarte, ne provaljuj se vise.

Davno sam rekao, sad ti pisem tvojim jezikom jer moj nacin diskutovanja je tebi bio hrana da se silis. Milla sam ja davno ucio, ali zaboravio da se kod nas drugacije diskutuje.
Prema tome, pusti i ti Milla, ne googlaj vise, odspavaj malo, pa popij kahvu sa Svabom, i ja sam danas. I sjede mi.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » ned ožu 11, 2012 1:46 am

Meni je ta kafa veceras prisjela :( jer smo jedno razgovarali a veceras ti drugo radis, zaista ne razumijem cemu sve ovo, ali do tebe je :(
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned ožu 11, 2012 1:54 am

Meni nije presjela i nece i ne radim nista sto nisam do sad.

Edin Ramulic veceras odjednom izvadi ovu diskusiju iz naftalina optuzujuci mene na osnovu (nekih kao novih, a) starih, internih dokumenata Mittala i Duse Evrope, koji su nam dostupni od 2006. I jedino sto radi je ponavljanje i prepisivanje onog sto tu pise. Stara vijest koju zna i Kemo i Lee, i Sebina, a vjerovatno i svi mi iz 2006. jer pricali smo o ovome na (danas zaboravljenim) sastancima, ali mu je neko doturi ovih dana...

Buraz, meni je dosta glume i mazanja ociju i meni i narodu. Ovo je najobicnija lakrdija sto taj covjek veceras radi i opet kazem, meni je kafa sjela, razgovor jos vise.

Mozda bi i njemu da malo pusti mene na miru, a radi ono sto narod misli da inace radi.

Al' dobro. Mozda je, kad sve reakcije saberem, vrijeme da se ja pokupim

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » ned ožu 11, 2012 2:01 am

Ja ne znam da li ti vidis svoje reakcije, i kome se to prica o Omarskoj dokazuje? Narodu, raji na kz.ba koja vise nista ne razumije, niti treba, oni vide samo bespotrebnu svadju, a tu temu nije Edo izvadio vec Sebina. Bilo bi bolje usmjeriti snage u drugom pravcu, a ne vidim da ti to pokusavas, procitaj sta si sve veceras napisao i vidi kako to izgleda...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

beka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas
Kontakt:

PostPostao/la beka » ned ožu 11, 2012 10:11 am

Mislim da ovo nije dobro Treba hladne glave sjesti i dogovarati se kako sto bolje zavrsiti zapoceto.
Nemojte mi zamjeriti ali imam pravo na svoje misljenje. Sto se tice SATKA on ima dobar posao finansiski ne zavisi ni od koga a ni politicki nije zavisan pa zato sto radi je od srca i nikakav interes licni. I zato vjerujem u Satka sto radi .
Ovdje nisam a tamo me nema

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.