Akcija nabavka informaticke opreme

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

Akcija nabavka informaticke opreme

PostPostao/la Aaly » sub svi 19, 2007 6:33 pm

Omladinskoj organizaciji mladost su prijeko potrebni racunari kako bi zapoceli odrzavanje informaticke nastave. Nastava bi bila besplatna za sve zainteresovane omladince ili bi kostala samo onoliko koliko je potrebno da se pokriju troskovi struje i interneta.

Ovim projektom zelimo djecu, omladince i sve zainteresovane obuciti za rad na racunaru i pribliziti im pojam informatike kroz laganu oboku prilagodenu svim uzrastima.

Kako se informaticka oprema munjevito unapreduje svi imamo negdje u kuci neki stari computer koji se manje vise ne koristi. Ako imate takav (funkcionalan) racunar nemojte ga baciti donesite ga u prostorije omladinskog drustva u Mjesnoj Zajednici.

Pokusavamo prikupit barem 5 racunara za pocetak a mjesta imamo za 10.
Drustvo bi organizovalo umrezenje racunara i prikljucak na internet.

Ako nemate racunar i zelite pomoci mozete izvrisiti uplate preko paypala na nasoj stranici samo mene obavjestite privatnom porukom ili mailom da ste uplatili za omladinsko drustvo.

Nadamo se da ova akcija ima smisla i da ce mo skupa uspjeti prikupiti nekoliko funkcionalnih racunara. Omladinci ce vam svakako biti zahvalni.

Ispred omladinske organizacije "Mladost" zelim se unapred zahvaliti svima koji su nam do sada pomogli i onima koji ce nam i u ovoj akciji pomoci.

Hvala
slika

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » ned svi 20, 2007 9:00 pm

Nadam se da ovo nece spasti i pasti sad u zaborav, juce nam se javio Enes Mahmuljin i obecao na lijeto donijeti nesto informatice opreme a mozda i pokoji computer.

"Ja imam tu opremu, koja je rabljena ali u dobrom stanju pa ću ju tokom ljeta donijeti u Kozarac. Imam i jedan 8-portni switch, 4-portni wireless router, jednu wireless karticu i jedan USB WI-Fi ključ, jedan 15" LCD monitor i još nekoliko sitnica a probat ću i kakav kompjuter sredit."

thx thx
slika

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pon svi 21, 2007 11:52 am

OPTIMISTI 2004 ce vas pomoci sa 100 eura. Pokusacemo potraziti i par kompjutera.

Komplimenti za trud i zalaganje i samo tako.

Selam Mladost
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » uto svi 22, 2007 12:27 am

Hvala buraz, sad kad se savjet mz preseli u prostorije bivseg teledoma imat ce mo samo gole zidove ali i to je pocetak. Ucestvujemo u raznim seminarima i predavanjima a takvi se nerjetko placaju od strane organizatora tako da smo uspjeli skupiti nesto para taman da popravimo izvaljena vrata od kancelarije i ofarbamo zidove.
slika

menes
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la menes » ned svi 27, 2007 12:53 pm

Baš mi je žao što ova tema nije aktivnija.

Mislim, da je ideja vrlo dobra, jer danas su informaticka znanja isto toliko bitna koliko je bitno biti pismen, i svaka čast Mladosti na ovoj iniciativi.

Mislim, da je na nama da skupa pomognemo i sakupimo sredstva za tu opremu, jer investiranje u znanje je jedina nada za bolju budučnost.

Ja sam malo gledao po ebayu na kojem ima dobrih i povoljnih varianti za kupiti više polovnih kompjutera tzv "bulk", kada se više komada dobija po povoljnoj cijeni. Ja sam pripremljen nešta doprinjeti ako bi se nas više našlo i izvesti kupnju preko ebay-a. Jednin problem je onda kako jih dovesti u BiH sa najmanjim mogučim troškovima (carine, pdv).

Neznam treba li Mladosti namještaj. Ja vam mogu dovesti dva stola i 3 ormara, sve iz jedne kancelarije i sve je u vrlo dobrom stanju, ako vam treba?
Zadnja izmjena: menes, dana/u ned lip 03, 2007 12:59 pm, ukupno mijenjano 1 put.

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » ned svi 27, 2007 1:37 pm

Hvala ti sto si se javio, vidio sam da se malo ko ovdje javlja. Nije ni za zamjeriti kada malo malo ima neka akcija i na sve strane se nesto trazi. Nezlimo nista forsirati ali smo u nadi da ce mo uspjeti opremiti nasu kancelariju u mjesnoj zajednici sa najosnovnijim. Za sad se tamo jos uvjek nalazi namjestaja savjeta mjesne zajednice ali oni se sele u prostorije nekadasnjeg teledoma tako da ce sve sa sobom ponijeti a nama preostaju goli zidovi.

Ako ti nije problem bilo bi nam od koristi da imamo pokoji sto i ormaric za nase knjige i dokumentaciju. Za sad nam je dobro ali kada se namjestaj iznese imat ce mo veliki problem jer se onda ni kurs engleskog jezika nece moci vise odrzavati.

Informatika je zanat buducosti a na zapadu se vec od malih nogu daje mis i tastatura u ruke da se djeca postepeno obucavaju. Mislim da je veoma vazno da svako djete zna barem osnovne pojmove i programe u windows okruzenju.
slika

Hune_Kika
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Hune_Kika » pon svi 28, 2007 4:52 pm

Sellam nasoj Mladost.Podrzavamo omladinu sa 1oosfr.

etina_seka
Početnik
Početnik

PostPostao/la etina_seka » pon svi 28, 2007 4:55 pm

Selam omladino,pokusacu da se isto prikljucim ovoj akciji,iako sam sam vec dosad donosio informaticke opreme i davao sam zainteresiranoj djeci .Ali mislim da ta akcija nije doprinijela neke rezultate jer su roditelji vise sa muzikom na Pc-eu nego onom kom je to stvarno potrebno.Kad dodjem u Kozarac donijecu jedan racunar koji je vec u Kozarcu polovan je ali je kao ispravan kupljen.A ako bude potrebe za to pogledacu jos nekih stvari.Bice mi posve drago da mogu nasoj djeci pri ovoj vrsti edukacije pomoci:Selam svima Armin Paratusic

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » sri svi 30, 2007 1:12 am

Aaly, mozes li nas obavjestavati sta je ko vec donio/obecao da ne dodjemo u situaciju da imate 5 routera a ni jedne netwerk kartice!
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » sri svi 30, 2007 7:00 pm

Zasad nemamo ni jedan computer 100% sve je na bazi pokusat ce mo i vidjet ce mo. Cim bude nesto sigurnije postavit cu bilans na forum.

Jos jednom hvala svima koji se angazuju. Danas smo bili u Banja Luci i predali ponovo zahtjev za registraciju. Rekli su nam za 15 dana da dodemo po odgovor.
slika

Denic_A
Početnik
Početnik

PostPostao/la Denic_A » sri svi 30, 2007 11:56 pm

interesuje me koliko vam treba kompjutera koje jacine,da li radije notebook ili desktop.mogu naci dobrih *komplet* kompjutera inkluziv monitor i tastature,ponegdje i sa stampacem/druckerom.

:idea:

haj pa javte

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » čet svi 31, 2007 10:26 am

Pokusvamo okupiti barem 5 computera, p3 je minimalno za rad u win xp-u . Mislim da je desktop pc laksi za rad pogotovo kod male djece ali ako ih nema moze i notebook.
slika

Denic_A
Početnik
Početnik

PostPostao/la Denic_A » čet svi 31, 2007 10:33 am

ok pokusacu do ljetnog ferija da sredim nesto..

Saud_ch
Trudbenik
Trudbenik

Ciao

PostPostao/la Saud_ch » pet lip 01, 2007 9:06 pm

Evo ja sam nesto trazio po netu pa sam naletio na sljedecu ponudu:

Prozessor Pen III 800Mhz
-10GbFestplatte
-CD Rom
-Floppy Laufwerk
-128Mb Ram
Windows 2000 mit Lizenzkleber
Sound und Grafikkarte onboard 2XUSB LPT Anschluss PS2 ect.inkl.Stromkabel

Znaci samo polovan ispravan Desktop PC funka sa XP, 10 komada za CHF 500.-. Ako bi se jos netko ukljucio samnom, ja bih se pobrinuo da dovezem to na ljeto akoboga dole, posto je to malo previse novca zamene.

Saud_ch
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Saud_ch » pet lip 01, 2007 9:07 pm

Evo jos slika

slika

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.