”Dani Kozarca “ 2007

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » sub lip 16, 2007 9:22 pm

Eh Mase, kud taj dan kad se moram vracati... :roll: Nije vazno, bitno je da se vi zabavite...

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » uto srp 03, 2007 8:57 pm

Evo polako je dosao i Juli. Jedni se spremaju, jedni vec putuju prema carsiji pa reko da samo vratim temu na forum da se podsjetimo programa za "Dane Kozarca"

Selam Kozarcani

13
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la 13 » uto srp 10, 2007 11:27 am

Vec duze vrijeme nema informacija o "Danima Kozarca". Na prijedloge koje sam objavio, postavljajuci ovu temu na forumu, nije mi niko konkretno odgovorio. Medutim, izgleda da je Manifestacija uopsteno postala manje aktuelna. Mozda mi se samo i cini. Moguce je da je sve organizovano i da se sada samo ceka na pocetak :?:

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » uto srp 10, 2007 2:11 pm

Mislim, sem sto fali malo vise informacija, da je sve spremno. Sve je podijeljeno u vise segmenata i svi oni koji se prihvataju odredjenog segmenta za sada ne placu, znaci pripremili su to kako misle da je najbolje. Mozda bi se malo vise trebali pozabaviti sa KONGRESOM KOZARCANA, kako bi i on protekao u sto boljem redu i kako bi se iz tog sastajanja osjetili pozitivni impulsi. Manjina koja priprema ovaj KONGRES je pomalo i pesimisticna zbog slabog odziva kada je prijavljivanje za ucesce na njemu tema, ali se ipak nadamo da ce aktiviji odnos biti od otvaranja manifestacije DANI KOZARCA biti puno konkretnije, pogotovo ako oni koji budu tada u Kozarcu, budu i sami svjesni tog zadatka i cilja koji se zeli postici samim KONGRESOM (ili cemo po onoj narodnoj PRVI SE MACICI U VODU BACAJU, cekati neku novu priliku, a vrijeme neumitno prolazi), pa se aktivno ukljucili u njegovu pripremu (vezano za detalje i protokol njegovog odvijanja). Mislim da bi ovaj KONGRES trebao biti osovina desavanja na ovogodisnjoj manifestaciji, pa bujrum, da kroz zabavu i kulturu, uradimo i nesto pametno za buducnost kozaracke regije. Bitan je dogovor o ciljevima i nacin dolaska do njih ce biti laksi ako smo u tome jedinstveni, a sve se vrti oko ljudi (kadrova) i sredstava (naravno lova je za sve bitna)...............razmislimo, o ovome se puno pisalo sada je i doslo vrijeme da uradimo nesto konkretno, do sada se diskutovalo sada sa rijeci na djela, Kozarac i Kozarcani to mogu i hoce, imamo snage, dogovor je bitan, pa onda ni opcina nece biti u magli.................ARCI......................

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » uto srp 10, 2007 2:13 pm

Na tu temu mogu samo ovoliko reci kao administrator ovog portala. Dani Kozarca su u organizaciji Savjeta mjesne zajednice Kozarac. Svako njihovo obavjestenje za javnost mi objavljujemo na stranici, mi se nadamo da ce se oni uskoro javiti sa informacijama vezanima za predstojece manifestacije. Ervin Blazevic nije vise clan savjeta, prosle godine je bio a njegovo mjesto je bilo pozicija zaduzena za medijsko obavjestavanje i odnose sa javnoscu pa se moglo i vise procitati prosle godine nego ove. Ko je sada zaduzen za odnose sa javnoscu neznamo.

Savjet kao krovna organizacija ovogodisnjih dana Kozarca je jedina odgovorna i validna za davanje informacija za javnost. Mi kada dobijemo oficijelne informacije iza koje stoji savjet te informacije ce biti i objavljene.
slika

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » uto srp 10, 2007 2:17 pm

Ja i Aaly u isto vrijeme pisaali svoje komentare, pa i to uzmite u obzir, obojica, po mom misljenju, pokusavamo biti konkretni............ARCI...
P.S. Da li je to kasno, vrijeme ce pokazati.............

nido2
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la nido2 » sri srp 11, 2007 7:28 am

Reci cu samo zato, da netko ne kaze da sam naknadno postao pametan, da ta stvar s Kngresom nikako ne klapa. Ne znam kako bih to lijepo rekao, jer sam postovalac ljudi, koji rade na tome, ali to o cemu se sad prica ne moze i ne smije imati nikakve veze s Kongresom. Spreman sam to izelaborirati na nekom sastanku otvorenog tipa, koji bi mogao zamijeniti(privremeno) ovu ideju sa Kongresom. Ako to budem radio ovdje na Forumu, mogu izazvati efekte koje ne zelim ili povrijediti nekoga, koga ne bih htio. Imam toliko elemenata za ovo sto govorim da cu izazvati poplavu cim pocnem govoriti. Dakle, nikome nista ne prijecim, niti to mogu, no tu stvar gledam na posve drugi nacin i molim da se to uzme na znanje, naravno kao moj osobni stav, koji nikoga ne mora obavezivati. No, ako se zaletite, ta stvar ce se razbiti i nikad je vise necete moci sastaviti, to sam vam duzan reci, a da ne bi bilo: “Lako je poslije bitke”¦!” Voli vas Nido!
Odvojimo istinu od lazi!

Sebina
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la Sebina » sri srp 11, 2007 8:12 am

I mene zanima kongres kozarcana, mada iskreno nisam razumijela Nidu, izuzev da mozda, kao i meni, je sve to nesto nejasno?

Molila bih nekog ko zna vise da nam nesto i kaze ovdje. Recimo u koliko ce se sati taj kongres odrzati i da li ste poslali pozivnice individualcima koji mislite da bi trebali da budu na sastanku, a recimo nisu aktivni ovdje na stranici. U krajnosti, neki ljudi mozda i ocekuju da su pozvani?...Da li ce doci, kakav je program rada itd.

Plasim se da jedan tekst objavljen, poprilicno davno, na stranici nije dovoljan da ovaj kongres bude plodan. Ili ce se plan i program rada odluciti isti dan, tokom sastanka? Nadam se da grijesim!

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » sri srp 11, 2007 8:42 am

Uz onaj tekst objavljena je i e-mail adresa mz kozarac na koju ih mozete kontaktirati. dok se sami ne jave predlazem taj nacin komunikacije sa odgovornim licima jer je trenutno jedini.
slika

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » sri srp 11, 2007 2:03 pm

Zamolio bih nidu i sebinu da svoje prijedloge i vidjenja ipak napisu (do sada se niste javili na [email protected]), jer jos nije kasno, a time cemo mozda i doci do necega, a da to ne bude KRAH, kako nido pretpostavlja. Mislim da se o kongresu pisalo po forumu i sada je ipak kasno da o tome pocinjemo diskutovati, treba konkretno sve one diskusije iskoristiti, kako bi pripremili kvalitetan KONGRES, ako nam kao takav treba u ovom trenutku. Nista nije zabetonirano da se nebi moglo mijenjati, ali opet ponavljam da je pala zastavica kada je diskutovanje na forumu o ovoj temi u pitanju. Javljajmo se na email Mjesne zajednice Kozarac i iskoristimo ove preostale dvije hefte ( a oni koji se nadju u Kozarcu, neka se ne stide iznositi svoja vidjenja i traziti ljude koji su ukljuceni u ove prpreme, Savjet MZ Kozarac). Ja sam pomalo i ljut sto se ne javljaju ni oni koji barataju ovom tehnikom, ili ce i oni kasnije reci da neznaju proslijediti svoj komentar na email. sutnja i nekakvo cekanje je dovelo do ovog pesimizma, ali hajmo se probuditi i bit ce ako bog da kako treba.......................ARCI...................

nido2
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la nido2 » sri srp 11, 2007 9:50 pm

Ne, ne ide to ovako. Kongres je kuca od 25 katova i nemoguce je ovako komunicirati, a jos manje s nekom internetskom adresom. Ako dodjem dole u vrijeme tog sastanka probat' cu reci sto mi je na pameti, ako ne dodjem, boze moj, pa ni do sad se nisam petljao u politiku, pa ce to sigurno i bez mene ici dalje. Kakve pobogu prijedloge, pa onaj ko sprema takvu stvar za dvije hefte morao bi imati sve, od programskih smjernica, do prijedloga Statuta i kandidacijskih lista vec davno gotovim. Ja, naravno, govorim o KONGRESU, a ako je u planu nekakav informativni sastanak ili nekakva svecana sjednica, onda budite bez brige, sve je OK.
Odvojimo istinu od lazi!

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » čet srp 12, 2007 6:56 am

Mislim da je ova nidina misao rjesenje zagonetke ne javljanja i neucestvovanja (onog aktivnog) po ovoj temi, ali u zadnjih godinu dana od kada se prica o KONGRESU:
boze moj, pa ni do sad se nisam petljao u politiku, pa ce to sigurno i bez mene ici dalje
Posto mi sve smatramo politikom, a ne volimo politiku, tako nam je. Mada ja smatram da KONGRES nije politika, iako ovaj naziv zvuci bombasticno, ali se sjecam naziva tribine KOZARAC DANAS SUTRA koja je u udarnom terminu privukla dvadesetak ljudi. Pitam se kako zaineresovati ljude da se aktivno ukljuce u ozbiljne teme. Nido, ti si u pravu, ali ja uvijek kukam da je uzak front zainteresovanih, ili mi neznamo zainteresovati ljude, a bez siriokog fronta se ne moze nista napraviti, odnosno boljitak u Kozarcu ne treba samo pojedincima, nego svima nama.......................ARCI........................

nido2
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la nido2 » čet srp 12, 2007 9:36 am

Ja i dalje ne razumijem, ali bit”™ ce da je to zato sto sam malko limitiran, a da bih shvatio sto to organizator podrazumijeva pod rjecju KONGRES. Shvatio bih da se radi o Zboru gradjana, Informativnom sastanku, Prezentacijskom skupu, Sjednici ili sl., a li KONGRES, to mi je pretesko. Kad bih ja, recimo bio na celu nekakve Inicijativne skupine(kakva je nuzna, a da bi se i razmisljalo o ovoj ideji), trebao bih uz najvecu mogucu srecu podudaranje i poprilican budget, najmanje dvije godine da izvrsim samo pripremu za ono sto bi moglo, s puno srece, liciti na KONGRES. Ja, naravno, nisam zainteresiran za ovaj posao, posto sam s politikom raskrstio na jednom pravom KONGRESU, jos prije 20 godina, no da jesam napravio bih sljedece, ne zato sto ja to hocu, nego zato jer se to tako radi i postoje primjeri toga, svuda okolo, na kile:
1. Utvrdio bih sa ekipom uglednika i experata(koju u osnivackoj fazi moze odrediti i onaj cija je inicijativa, dakle, MZ, recimo) zakonodavni okvir i podrucje djelovanja KONGRESA
2. Dao bih ekipi da pripremi Dnevni red
3. Dao bih da se izradi popis prioritetnih interesa i podrucja, koja bi KONGRES stalno pratio
4. Dao bi da se utvrde najveci prirodni, drustveni i kulturni resursi
5. Dao bih da se, sukladno tockama 2 i 3 formiraju kandidacijske liste za Komisije, koje ce se baviti odredjenim uzim podrucjima i pripremiti radne materijale za njihovu prezentaciju na Kongresu
6. Pripremio bih glasanje za Kandidacijske liste putem stranice ili uzivo na Danima Kozarca
7. Predlozio bih formu ukljucivanja svih nevladinih udruga, koje bi mogle unaprijediti rad kongresa(borci-veterani, logorasi,sportasi, mladez, itd.)
8. Pobrinuo bih se za propagandu navedenog projekta putem medija i prigodnih materijala, koje bih poslao dijelu zainteresiranih, na ciju suradnju i pomoc racunam
”¦.
Ovo su samo neki prijedlozi, nesredjeni i nedefinirani do kraja, nisu poredjani po redu i sl., ali imaju intenciju pribliziti izgled te zgrade, onima, koji mozda ne znaju kako bi ona trebala izgledati, sto i nije cudo, jer je vecina ljudi apoliticna. No, zato imamo politicare, koji bi trebali putem kampanje, oglasa, predizbornih skupova i sl., zainteresirati raju, jer je to bit njihovog posla. Ja zelim pomoci, ali se nikako ne zelim baviti politikom, pa i nisam duzan znati sve trikove zanata, makar ih znam, jer sam se politikom bavio nekad davno i to na prilicno visokoj razini. No da me se ne bi proglasilo politikantom ili rusiteljem mogu reci da bih , u slucaju da taj KONGRES stvarno zazivi, ali na nacin slican ovome, kako ga ja i ostatak svijeta vidimo, rado prihvatio mjesto u nekoj od Komisija, koja bi radila materijale, vezane za kulturu, umjetnost,skolstvo ili sl., jer mislim da bih na tim poljima mogao dati dobar doprinos. Naravno, i to bih radio volonterski i samo zato, sto je u pitanju moje rodno mjesto, a za samu politiku i dalje totalno nezainteresiran. Fala bogu da postoje ljudi koji jesu. Ne mozemo svi sve. Ja ni od koga ne trazim da pise pricice, zbog kojih mi cesto kazu da sam podjetinjio i “sta si on to umislja”. Ali, molim lijepo, to je cijena mog osobnog odabira i ja je prihvacam. I lovce zezaju, zar ne”¦E, da, ja svoju pricu napisem sam, a Svabo mi samo nalijepi sliku i opet sam mu jako zahvalan kad dobro probere. Nemam nikakvu naknadu za to i gdje god fulam, ne mogu zbrisati, jer stave moje ime gore i svi znaju tko je zeznuo.. Javni posao je cesto izlozen i javnim prosudbama. Arci, zbog tvojih godina, naobrazbe, blagog karaktera(ma i zgodan si frajer), ugleda tvoje obitelji, tvoje religioznosti, zbog toga sto si mi komsija(favorit), smatram te najpogodnijim za kozaracku politicku buducnost i bas zato ocekujem da nas slusas. KONGRES, kao politicka struktura, nadilazi mjesto, drzavu, pa i kontinent i to trebamo imati u vidu dok radimo na njegovom ustroju. On je, dakle, dnevno izlozen oku i prijatelja i neprijatelja i u njegovu radu ne smije biti nikakve povrsnosti, pausalnosti niti diletantizma, iz prostog razloga jer cemo nasim hasumima postati jos bolja meta i znat ce gdje sicati. Zbog toga i jesam puno suzdrzaniji, nego sto bih htio biti. Zelim i njima poruciti da cemo se znati “tuci”, ali im ne bih bas sve otkrio unaprijed. Kongres jedne skupine u specificnom polozaju, u kakvome smo mi, mora imati i djelimicno konspirativne segmente u svom djelovanju i nije duzan polagati racune nikome izvan zajednice, cije bi interesno tijelo, izmedju inog, trebao biti. Probat cu da se ne javljam vise, da ne bi netko pomislio da imam neki osobni interes ili da sam “skrenuo”. Dakle, bilo je to samo malo vjetra u ledja, a sad ceraj dalje!!!
Odvojimo istinu od lazi!

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » čet srp 12, 2007 12:53 pm

Nista mi drugo ne preostaje, nego da zahvalim nasem Nidi...............ARCI...............

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » čet srp 12, 2007 1:18 pm

Sve ovo sto je nas Nido naveo postoji.Mjesto datum i dnevni red na kojem ce mo zajedno akobogda izvrsiti analizu sadasnjeg stanja,stvoriti prava i obaveze koje ce biti upucene sa tog kongresa.Zakljuci koje donesemo bice jednostavni da svak zna sta trebamo.Ovo se prvi put desava da je to kongres i znam da ste skepticni.Savjet MZ Kozarac kao organizator ce dati maksimum za taj dan.
Pozdrav iz lijepog sunacanog Kozarca.

Besic Nedzad-Spider

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.