STAFETA

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

merlin
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la merlin » sub ožu 31, 2007 2:37 pm

"1.Osuđuje se donošenje saopštenja za javnost SO Prijedor koje je skupštinska većina uputila 15. marta 2007. godine i koje je potpisala predsjednica Skupštine!

2. Daje se puna podrška svim prozvanim liderima povratnika u navedenom saopštenju te njihovom istupanju od 08.03.2007., a koja su se odnosila na veoma težak život povratničke populacije!

3. Daje se puna podrška bošnjačkim odbornicima SO Prijedor i poslanicima u narodnoj skupštini Republike Srpske, u njihovom zastupanju bošnjačkih interesa u zakonodavnim tijelima.

Satko,
1.ne govori li se u prvoj tacki o necem sto je potpisala prdsjednica skupstine?
2.Nije li Azra ta koja tvrdi da se u Prijedoru zivi dobro iako odbornici upucuju na tezak zivot povratnicke populacije.
3.Nije li ona mozda jedini odbornik kojoj se nedaje podrska od bosnjackih odbornika i od koje se definitivno trazi da da ostavku.
Ona je trenutno nas problem broj 1 i dok se to nerijesi nemozemo ni okakvoj boljoj buducnosti za bosnjake u opstini Prijedor govoriti pa ti pricaj sta hoces i brani je kolko hoces

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sub ožu 31, 2007 3:00 pm

U pravu si Merline. Da ne bih dalje ulazio u diskusiju o Azri, u pravu si s ovim zadnjim.

Ponovicu jos jednom (ako smijem). Pravi problem je iza nje. Problem je sama vlast, ta skupstinska vecina koja se odnosi macehinski prema povratnicima i donosi odluke koje ona kao predsjednica skupstine kao institucije potpisuje. Kad dodje novi predsjednik (uzmimo da ce nas poslusati i otici, pretpostavimo) i on ce te iste i mozda gore odluke potpisivati ili morati podnositi ostavku. Iza njega isto tako sljedeci...
Znaci ona je na povrsini te sante leda ciji najveci dio se danas ne vidi. Mi sad udaramo cekicem po vrhu, ali izici ce novi vrh, a led ce ostati. Da bi se problem rijesio, santu treba izgurati u toplije vode da se potpuno otopi.

I da na duzim i ne docaravam dalje svoje istrzane misli, procitajte Arcijevu reakciju na moj prvi post. Nisam bas brojao, ali ne vidim da je Arci, (poslanik u toj istoj skupstini, koji o situaciji zna vise od sviju nas zajedno) puno pisao o predsjednici, a rekao je jako puno. Nadam se da nam on ne mora objasnjavati zasto.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

merlin
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la merlin » sub ožu 31, 2007 6:15 pm

Siguran sam da dosta nasih odbornika nebi to potpisivalo bas za Arcija mogu garantovati i kad bi se zbog toga smjenjivali jedan za drugim i to bi otvorilo oci javnosti pa se upitali a zasto oni uvjek nekoga smjenjuju,
Ovako imamo situaciju gdje jedna gospodja mirne duse potpisuje sve te dekleracije i tvrdi da se u Prijedoru dobro medjusobno zivi,odlazi na pregovore sa inostranim ulagacima,prodaje i njima tu dobru sliku i pobiljsava srbski uticaj u opstini prijedor samim tim sto ih mirotvorcima pravi.
A ta santa leda bi se mogla puno lakse otopiti da se protesti nasih odbornika pojacaju i da se predsjednik stavi na stranu te grupe nasih ljudi.
Ovako svi drugi protestvuju a ona im prkosi i nevidi razloga da da ostavku.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sub ožu 31, 2007 6:55 pm

slazem se;
mozda ja danas previse gledam 'u dubinu'; inace ne volim trazenje dezurnih krivaca, a problem negdje drugo; ne volim vidjeti ni to da se povratnici kose medjusobno, a oni o kojima se radi sa strane posmatraju...ali opet kazem, slazem se (nadam se da sam malo jasniji svima kojima sam postao kontradiktoran);

Sto se tice protesta i prkosa, predsjednica skupstine opstine je dosla u nemogucu poziciju i ne moze negirati ovo otvoreno pismo. Izbor je po meni ili ostavka ili argumentovana diskusija upravo s ovim ljudima. Iako zakonski nije duzna polagati racune pojedincima, vec skupstini, moralno jeste, a to je u danasnjoj situaciji bitnije. Ako cita, nek' to dobro utuvi. Sve ove ljude se ne smije negirati.
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

merlin
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la merlin » sub ožu 31, 2007 8:14 pm

Eh,da ona ima morala nebi radila sve ovo sto radi,
neznam,nevjerujem da ce se i milimetra pomaci od pozicije koju sad radi al ako ipak to uradi pokazace da ima makar malo savjesti.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned tra 01, 2007 11:23 pm

Jel' ima neko od citaca da prozbori par rijeci... ne radi se o vrecama krompira na pijaci...

Selam Kozarac

Probudi se nesto se desava, tvoja se sudbina rjesava

merlin
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la merlin » pon tra 02, 2007 9:17 am

Izgleda Satko da je sve receno......

beny
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la beny » pon tra 02, 2007 11:17 am

Od prevelike price mene samo zabole usta, a dok mi pricamo....oni rade po svome.....................................

Završna faza etničkog čišćenja gradova u RS

Bošnjaci i Hrvati "legalno" ostaju bez imovine

Dva zakona omogućavaju da se pod izgovorom "opći interes" oduzima privatna imovina, a da vlasnici nemaju pravo žalbe

Osnov za završnu fazu etničkog čišćenja urbanih sredina manjeg bh. entiteta, tvrde predstavnici povratnika, predstavljaju Zakon o eksproprijaciji RS i Zakon o građevinskom zemljištu RS, koji su na snagu stupili krajem prošle godine.

Boljševički manir

- Osim što se u najboljem boljševičkom maniru krši Evropska konvencija, umanjuje se vladavina prava, a krši se i Ustav RS, kojim se garantuje zaštita ljudskih sloboda i prava u skladu s međunarodnim standardima. Nakon deset godina mukotrpnog povrata u ratu oduzete imovine, sada će ona zakonski ponovo biti oduzimana - kaže Salem Čorbo, izvršni direktor Udruženja građana "Povratak" iz Bijeljine, obrazlažući Inicijativu za pokretanje postupka ocjene ustavnosti ovih zakona, koju je uputio Ustavnom sudu RS.
Čorbo ističe da su ovakvu inicijativu političari, prije svega oni koji zastupaju interese nesrpskog stanovništva u RS, morali ranije pokrenuti.
U izjavi za "Dnevni avaz" potpredsjednik RS Adil Osmanović tvrdi da za to nema ovlaštenja, dok potpredsjednik NSRS Å evket Hafizović ističe da samo članovi Predsjedništva BiH mogu pokretati takve inicijative. Hafizović također, kao i Čorbo, smatra da je ovim zakonima ugrožena imovina Bošnjaka i Hrvata u RS.

Regulacioni plan

Novi Zakon o eksproprijaciji utvrđuje da se nepokretnosti, u slučaju općeg interesa, mogu eksproprisati i za potrebe stambene izgradnje i uređivanje zemljišta za te potrebe. Budući da je proglašenje općeg interesa uvjet za pristupanje eksproprijaciji, zakonodavac je riješio i ovu dilemu stratega etničkog čišćenja. Dosadašnje procedure proglašavanja općeg interesa u slučajevima gradnje svedene su na jedno - usvajanjem regulacionog ili urbanističkog plana smatra se da je utvrđen opći interes, čak i u dijelu stambeno-poslovne izgradnje.
Budući da se zna ko čini većinu u skupštinama općina, te u direkcijama za izgradnju gradova u RS, nije teško pretpostaviti čija će imovina biti na udaru i to bez prava žalbe, što je vladika Kačavenda na primjeru proširenja Eparhijskog doma već pokazao.
Rijec sjece glavu brze od najostrijeg maca........

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » čet tra 26, 2007 11:44 pm

Dr. Azra Pašalic napusta Stranku za BiH
Saopštenjem za javnost danas se oglasila Predsjednica SO Prijedor Dr. Azra Pašalic

U saopštenju izmedu ostalog stoji :

"Ovim saopštenjem prestaje moje clanstvo u stranci za Bosnu i Hercegovinu i funkcija clana opštinskog odbora stranke za Bosnu i Hercegovinu a ja cu odgovorno nastaviti obavljati funkciju Predsjednice SO na zadovoljstvo gradana Prijedora, vecine odbornika SO i izvršne vlasti Opštine Prijedor i moje licno ime. "

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » sub tra 28, 2007 7:38 pm

Pocetak kraja jednog tragicnog konformizma.

Selam dijaspora

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sub tra 28, 2007 8:39 pm

Istina, ko da sam ja reko... ;)

Selam Kozarac iz Kalimera

jakupovicnazmija
Početnik
Početnik

PostPostao/la jakupovicnazmija » ned tra 29, 2007 2:44 pm

AFERIM TAKO KAZU U BOSNI I HERCEGOVINI I JA ISTO.

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » ned tra 29, 2007 3:29 pm

Upravo sam procitao clanak u Avazu gdje g. Murselovic govori o preuzimanju vlasti od SDS-a, otvaranju logora, etnickom ciscenju, genocidu, povratku... Kad je rijec o povratku, on navodi da se je vratilo oko 20.000 nasih ljudi i da su suoceni sa mnogo problema, tesko dolaze do svojih prava, diskriminacija hara. Manje, vise, to su poznate cinjenice, ali mi nije jasno, zasto je to tako tesko prevaliti preko jezika ko ipak postize zavidne rezultate u povratku, obnovi, borbi sa opstinskom birokratijom... Iznosi podatak da je u srpskoj agresiji poruseno 33 dzamije, pa kad vec spominje dzamije, zasto ne rece da je prva dzamija u RS-oj izgradena bas u Kozarcu! Bili smo marginazirani prije rata, hocemo li dozvoliti da se taj trend nastavi!?

merlin
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la merlin » ned tra 29, 2007 5:54 pm

Bio sam odsutan par dana pa tek sad procita da se nasa"predsjednica"povukla iz stranke ali nazalost ne i iz fotelje ali kao sto rekosmo to je ipak jedan vazan korak u daljnjem politickom zivotu pomenute gospodje.
Vjerovatno cemo morati pa htjeli mi to ili ne zivjeti sa njom do isteka njenog mandata :( ali mozda imamo onda dovoljno vremena da se dobro organizujemo za nove izbore.
Ove sedmice bio sam u Kozarcu i dosta razgovarao sa komsijama pa i o politici i sta je za cudjenje je to da oni na sva usta hvale politiku Mursela te kako on nema dlaku na jeziku kad razgovara sa srbima,kaze im sve u oci i istinski se bori za bosnjacka prava u prijedorskoj opstini.
Moze biti i da su u pravu ali na moje pitanje sta je sa Arcijem i drugim kozarackim politicarima oni nemaju pravih odgovora,vjeruju samo u Mursela i gotovo.
Ja sam ipak zato da kozaracki politicari preuzmu kozaracku politiku u svoje ruke ali je stvarno pitanje koliko su oni sami aktivni kad se ovako prica zato momci budite aktivniji i nedozvolite da nam Prijedorski politicari kroje kapu a da mi od te politike nemamo skoro nista.

kapo
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la kapo » ned tra 29, 2007 10:01 pm

Gospodja Pasalic ne odustaje, ona se drzi svoje pozicije i uopste joj ne znaci nista cinjenica da narod koji ju je izabrao sad vise ne zeli da ga ona zastupa... Stranka za BiH je nije uspjela skinuti sa njene "visoke" pozicije a ona kao da je i gluha i nijema na sve oko sebe..

Ima mandat od 4 godine moze da radi sta hoce ali ne i dokle hoce...Zakon je na njenoj strani a njen postupak legalan, uistinu necasan ali legalan....

Eto ti merlin nase politike...Sto se tice ostalih politicara i ja bih ih pozvala da se angazuju oko priprema za slijedece izbore...Treba dijasporu prvo podsteci da prijavi mjesto boravka (inace nema glasackih listica) a onda poslije te prijave dolazi glasanje...a raja ce glasati ako bude bio pravi kandidat....Kozarcanin ili ne...

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.