Istinski Islam ili nesto drugo :)

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » čet ožu 08, 2007 12:54 pm

Hadis

Poslanik s.a.v.s. je rekao:

"Ko pomogne svome bratu muslimanu u nevolji, Allah ce njemu pomoci u njegovoj nevolji,

ko otkloni nedacu jednog muslimana, Allah ce njemu otkloniti jednu od njegovih nedaca na Sudnjem danu.

A ko prikrije nedostatke (mahane) jednog muslimana, Allah ce prikriti njegove na Sudnjem danu.

Allah ce pomagati svome robu, dok on pomaze svome bratu."

(Muslim)

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » čet ožu 08, 2007 7:51 pm

SREČNO PUTOVANJE

U okviru priprema za iznenadna svakodnevna putovanja nudimo putnicima pojedinosti jednog takvog (putovanja).

1. Licna karta:

Ime: sin Ademov
Drzavljanstvo: zemlja (prasina)
Adresa: kuca prolaznosti.
Starost: "Allah sigurno nece ostaviti u zivotu nikoga kome smrtni cas (edzel) njegov dodje."

2. Mjesto trenutnog boravka:

Kuca sa cetiri zida”¦
Prvi zid zavrsava smrcu.
Drugi zid zavrsava u kaburu.
Treci zid zavrsava s polaganjem racuna.
Cetvrti zid zavrsava ili s dzennetom ili s dzehennemom (da nas Allah sacuva).

3. Pojasnjenje oko putovanja:

Tacka polaska: Dunjaluk-kuca prolaznosti.

Termin putovanja: "Sasvim neocekivano ce vam doci."

Rezervacija karte: Nema potrebe za rezervacijom niti za njenom ovjerom, "”¦svako zivo bice ce smrt okusiti."

Obaveze osiguranja: "I bojte se Dana kad cete se svi Allahu vratiti”¦" (Qur'an).

4. Stvari koje je dozvoljeno ponijeti:

-Kefini i konci.
-Stalna sadaka.
-Dobro djelo.
-Nauka kojom se okoriscava.
-Cestito dijete koje moli za njega.

"I onim, sto vam je potrebno za put, snabdijte se."

Napomena; Da bi putovanje, insa'Allah, bilo srecno i uspjesno trazi se od svih putnika slijedjenje uputstava koja se navode u Allahovoj Knjizi i sunnetu Resulullaha, s.a.w.s.

Zatim, biti pokoran Allahu, voljeti Ga i osjecati strahopostovanje prema Njemu i ciniti dobrocinstvo roditeljima.

Takodje, tvoja hrana, tvoje pice i tvoja odjeca trebaju biti halal.

Uz to potrebno je stalno se prisjecati smrti.

Radi vece obavijestenosti pozeljno je biti u stalnoj povezanosti s Allahovom Knjogom i sunnetom Njegovog Poslanika saws.

"”¦I nastojte da zasluzite oprost Gospodara svoga i dzennet prostran kao nebesa i Zemlja." "

....

MaliApi
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la MaliApi » pet ožu 09, 2007 10:59 am

ja mislim da se ovde promjenila tema,ovde netreba da se raspravlja o Islamu i netreba da pisemo Hadise to sve je vec napisano i netreba da ponavljamo,koga interesuje ima to sad na raznim jezicima,ovde niko ne sumnja u Islam pa da nam sad "branite"i "pisete" o Islamu,ovdje je trebalo da se raspravlja o nekim "sektama" koje tvrde da je "njihov Islam pravi Islam" neka se oni ostave Islama a nek svoju novu "vjeru" nazovu kako hoce jer to nema nikakve veze sa Islamom,"samim pokusajem mjenjanja Islama gaze nase mrtve koji su poginuli za Islam i sto su BOSANSKI MUSLIMANI" i mislim da te osobe netreba da slusamo kad nam daju predavanja o "njihovoj vjeri" ovdje u zapadu svaki dan na vratima imas nekog ko zeli da te uvjeri da je vrijeme da se "vratis prvoj vjeri" toliko od mene i neka svak "vjeruje" u ono sto misli da je najbolje za njega na kraju kad budemo odgovarali na pitanja dobit ce mo i prave ODGOVORE

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » pet ožu 09, 2007 3:43 pm

Mislim Api da grijesis, jer bas kroz izucavanje Allahove knjige i Sunneta Poslanika, sve je manje smutnje...

Islam je jasan i pravi put se jasno razlikuje od zablude, vjera je lahka, puna olaksica, samo ako je izucavas...

kako ces ti kritikovati neke sekte ako ne znas ni sam svoju vjeru...

Da li je do sada ista napisano sto se kosi spram ucenjem nasih didova, a nas praotac je Adem...

Ako ti ne zelis da saznajes o vjeri vec samo zelis da pljujes po nasoj braci koja su malo zastranili u nacinu djelovanja i pozivanja i koji ne vide vrijeme u kojem se nalazimo niti izvlace pouke iz sire Boozijeg Poslanika, a vjeruj mi da se istorija uvijek ponavlja, strasti su uvijek iste, poroci su uvijek isti, Bog je uvijek isti kao i vjera..., pust nas koji to zelimo, ili

daj ti mene poduci sta to propovjeda nasa vjera i ja cu ti biti zahvalan, vjera se temelji na cvrstim dokazima, prema tome ako zelis razgovarati o vjeri onda trebas podastruti i dokaze...

Selam iz kahvane, ne iz dzamije, za cudo i u kahvani se pocelo pricati o vjeri, islam se budi samo vi to ne vidite...

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » pet ožu 09, 2007 4:46 pm

Hadis

Najteza iskusenja su imali vjerovjesnici, a zatim njima bliski (pobozni) ljudi.

Covjek dolazi u iskusenje prema jacini svoga vjerovanja, pa ako mu je vjera cvrsta, iskusenje je teze, a ako mu vjera povrsna i iskusenje ce biti u jacini njegovog vjerovanja.

Nevolje i iskusenja nece napustiti covjeka sve dok taj hoda po povrsini Zemlje i dok ne bude bezgrijesan.

(Tirmizi, Nesai, Ibn Madze, Ibn Hibban, Hakim)

MaliApi
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la MaliApi » pet ožu 09, 2007 11:04 pm

eto vidis nas Islam se cak nalazi i u kafani a ne samo u Djamiji.TO JE EVROPA

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » sub ožu 10, 2007 2:01 am

Ko ti je slagao da je islam samo u dzamijama...heheheh sram ga bilo...

satu19
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la satu19 » sub ožu 10, 2007 7:51 am

slika
786

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » sub ožu 10, 2007 8:22 am

Ebu-Hurejre, radijallahu ”˜anhu, prenosi da je Poslanik, sallallahu ”˜alejhi ve sellem, rekao:

"Sedam vrsta ljudi bice u Allahovom hladu, na dan kada nikakvog drugog hlada nece biti;

- pravedni vladar,

- mladic koji odraste u pokornosti Allahu,

- covjek cije je srce neprestano vezano za Dzamiju,

-prijatelji koji se vole samo u ime Allaha, takvi su kad se sastaju i kad se rastaju,

- covjek kojeg lijepa i ugledna zena pozove na blud, pa kaze; Ne, ja se bojim Allaha,

-covjek koji udjeljuje milostinju, tako da mu lijeva ruka ne zna sta je desna udijelila,

-covjek koji se sjeti Allaha u samoci pa pusti suze".

(Muttefekun alejhi)

JFBuco
Početnik
Početnik

PostPostao/la JFBuco » sub ožu 10, 2007 12:37 pm

Ne znam [email protected] ali sto se tice ove pete teze, ako to mogu nazvati tako;ja sam nekada davno cuo ;"da je haram odbiti zensko",do sada sam se drzao toga,a ubuduce cu morati dobro razmisliti i svakako korigovati se !

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » sub ožu 10, 2007 12:51 pm

Eh, JF, drzao sam se i ja nekada raznoraznih teza, ali to ne znaci da sam bio u pravu, bitno je znati istinu a svako neka se drzi onoliko koliko je moze podnijeti...

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub ožu 10, 2007 1:19 pm

Svi se cvrsto Allahova uzeta drzite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugma neprijatelji, pa je On slozio srca vasa i vi ste postali, miloscu Njegovom, prijatelji; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objasnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali. (Ali-Imran : 103)

Ebu Hurejre (radijallahu ”˜anhu), prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao: “Ne zavidite jedan drugom, ne mrzite se medusobno, ne okrecite ledja jedan drugom, ne namecite se u kupovini, nego, o Allahovi iskreni robovi, budite prava braca.

Musliman je muslimanu brat, on ga nece oštetiti, niti potcjeniti, niti ga na cjedilu ostaviti.

Takvaluk je ovdje i pokaza na svoja prsa, tri puta.

Dosta je covjeku zla da omalovažava svog brata muslimana. Sve što je vezano za muslimana haram je drugom muslimanu, njegova krv, njegov imetak i njegova cast.” (Muslim)

U jednoj verziji od Muslima, prenosi se da je Allahov Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao “Musliman je prema muslimanu dužan šestoro:

1. Ako ga sretneš nazovi mu selam
2. Ako te pozove, odazovi mu se
3. Ako ti zatraži savjet, posavjetuj ga iskreno
4. Ako kihne i kaže “Elhamdulillahi”, reci mu “Jerhamukellah”
5. Ako se razboli, obidi ga
6. Ako umre, isprati ga (prisustvuj dženazi)”

Allahov Poslanik, sallallahu 'alejhi ve sellem, je rekao: “Ako neko slast vjere zeli da osjeti, treba da nekog voli u ime Allah.” (Ahmed).

"Ko stane u zastitu casti brata muslimana, to cemu biti zastita od Dzehennema. " (Tirmizi) i

"Nema covjeka muslimana koji ce stati u odbranu casti svoga brata, a da Allah nece uzeti Sebi u obavezu da ga zastiti od dzehennemske vatre na Kijametskom danu. " (Ahmed)

Ebu-Zerr, radijallahu ”˜anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ”˜alejhi ve sellem, rekao: "Nemojte nipodastavati i omalovazavati bilo sta od dobrocinstva, pa makar da sretnes brata muslimana vedra lica". (Muslim)

Od Enesa, radijallahu anhu, prenosi se da je neki covjek bio kod Vjerovjesnika sallallahu `alejhi we sellem, pa je pored njega prošao neki (drugi) covjek i rekao: ”Allahov poslanice! Ja doista volim ovog covjeka.” Na to ga je Vjerovjesnik sallallahu `alejhi we sellem upitao: ”Da li si ga obavijestio o tome?” Odgovorio je: ”Nisam”. Rekao je: ”Obavijesti ga.” On ga je sustigao i rekao mu: ”Ja te, doista, volim u ime Allaha.” Odgovorio je: ”Allah te zavolio koji je ucinio da me ti zavoliš u Njegovo ime.” Bilježi Ebu Davud, sa vjerodostojnim senedom.

“Primjer vjernika u medusobnoj pažnji, milosrdju i saosjecanju je kao primjer jednog tijela. Kada oboli jedan njegov organ, svi ostali organi mu se pridruže u bolu sa nesanicom i temperaturom.» (Buhari i Muslilm)

"Ko muslimanu oprosti njegovu pogresku, Allah ce mu na Kijametskom danu oprostiti njegovu." (Ebu Dawud)

Prenosi se da je Resulullah, sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao: "Kada covjek uci dovu za svog odsutnog brata, melek govori: 'Neka je i tebi isto sto i njemu trazis'. " (Ahmed i Muslim) i

"Dova brata za drugog brata koji je odsutan se ne odbija. " (Muslim)

"Muslimanu nije dozvoljeno da prekine odnose sa svojim bratom preko tri dana, i kada se sretnu da okrenu lice jedan od drugog, a bolji je onaj, od njih dvojice, koji prvi nazove selam." (Buharija i Muslim)

Abu Musa al-Ash”™ari od Resulallah, sallallahu 'alejhi ve sellem, prenosi da je rekao: " Vjernici su kao zidovi zgrade, jedan drugog podupiru." (Buharija i Muslim)

“A vjernici i vjernice su prijatelji jedni drugima, traže da se cine dobra dela, a od loših odvracaju i molitvu obavljaju i zekat daju i Allahu i Poslaniku njegovu se pokoravaju. To su oni kojima ce se Allah sigurno smilovati-Allah je doista Silan i Mudar.”

(At Tewba ”“ 71)
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

merlin
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la merlin » sub ožu 31, 2007 11:08 am

Preminuo vehabija: Barcic prolazio i kroz crveno

Barčić je poznat po tome što je dugo godina vozio neregistrirane automobile ne poštivajući prometne propise, čak ni crveno svjetlo na semaforu, a naročito ograničenja brzine.

TUZLA - Jusuf Barčić, vehabija iz Kalesije, koji je zadobio teške tjelesne ozljede u prometnoj nesreći preminuo je sinoć u 20:40 sati u Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla.

Još uvijek su nepoznati svi detalji oko ovog slučaja, za koji se sumnja da je bio pokušaj samoubojstva.

Kako se doznaje od glasnogovornice Tužiteljstva Tuzlanskog kantona Jasne Subotić, Tužiteljstvo je naredilo kompletno i detaljno tehničko vještačenje vozila i nalaz je pokazao da je šteta na motoru i vozila nastale uslijed siline udara u stup rasvjete.

Također je izvađena krv nastradalog kako bi se izvršila određena testiranja.

U tuzlanskoj bolnici rekli su kako je Barčić zadobio teške ozljede glave i mozga, zbog kojih je bio smješten na Odjel reanimacije i liječnici su se borili za njegov život.

Barčić je u ulici 18. hrvatske brigade, na ulazu u Tuzlu, nedaleko od bolnice ”Kreka “, izgubio kontrolu nad automobilom Mazda i udario u stup ulične rasvjete.

- Istraga još traje, ali prema prvim pokazateljima, najvjerojatniji uzrok nesreće je vožnja neprilagođena uvjetima na putu, rekao je glasnogovornik MUP-a TŽ Miralem Malkić.

Poznat po neregistriranim vozilima

Barčić je poznat po tome što je dugo godina vozio neregistrirane automobile ne poštivajući prometne propise, čak ni crveno svjetlo na semaforu, a naročito ograničenja brzine.

Policijska uprava Kalesija nedavno mu je oduzela vozilo Mazda, koje nije bilo registrirano, a protiv njega je pokrenut postupak zbog kršenja carinskih propisa.

- Vozilo kojim je Barčić udario u stup električne rasvjete također je Mazda, nešto starija, koja je bila registrirana na njegovo ime. Mazda koju je nedavno PU Kalesija privremeno oduzela nije mu vraćena - kazao je Malkić.

Nesreća na istom mjestu

Prije nešto manje od dvije godine skoro na istom mjestu na kojem je stradao Barčić dogodila se strahovita nesreća u kojoj su tri mladića poginula, a trojica teško ozlijeđena. I tada je zbog velike brzine automobil udario u stup rasvjete i bukvalno se prepolovio.

Vozački polagao u Saudijskoj Arabiji

Brojna su nagađanja ima li Jusuf Barčić uopće ima vozačku dozvolu. No, potvrđeno je kako posjeduje internacionalnu vozačku dozvolu, kojoj je istekao rok važenja. Vozački ispit najvjerojatnije je položio u Saudijskoj Arabiji.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub ožu 31, 2007 11:31 am

Inna illahi we inna ilejhi radziun
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » sub ožu 31, 2007 11:39 am

Sad nema Jusufa, sad mozemo svi u dzamije...

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.