Forum o forumu

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

eminsusic
Početnik
Početnik

Forum?!

PostPostao/la eminsusic » ned vel 25, 2007 11:33 am

Na ovu Satkovu provokaciju morao sam reagovati i izici iz anonimnosti, mada posteno receno ni tamo mi nije bilo lose. Valjda sam se navikao, kroz sve ove godine zivljenja u drzavi Danskoj, da kroz istu koracam sitnim koracima, pognute glave-kao u logoru, da me niko na cesti ne pozdravlja i da se duhom osjecam. Od samo par mjeseci prije dosao sam na stranicu i lagano poceo da ozivljavam. Stupio sam u kontakt sa dragim prijateljima poslije niza godina, neke su mi se komsije javile i ja sam shvatio da sam negdje zivot imao a potvrda je dosla upravo kroz ovu stranicu. Nije lako, kao sa neba pasti te poceti davati komentare na teme i tekuce probleme u Carsiji o kojoj je samo slika proslosti bila u mojim mislima. Ili ponekad osjetis miris cempresa i borovine pa kazes Boze ovakav je miris nekad blagi povjetarac, u lljetnim nocima, spustao sa padina Kozare do nase Carsije uzavrele od mladosti i ljepote. Nekad sam i ja imao ime, i posao, i u svom domenu bio aktivan za napredak Kozarca i zato vas valjda sve, koji ste u to ukljuceni, toliko i cijenim. Vjerujem da cu s vremenom postati aktvniji i dati neki pozitivan doprinos vasem radu, akcijama... Mozda nisam sam u ovakvim razmisljanjima i zelim da vjerujem da ima jos puno ljudi kojima tako mnogo znacite kao meni. Vecinu vas poznajem od vaseg djetinjstva ali bih sad zelio da zahvalim mom Nidi na detaljnom opisu vasih licnosti te podrucja u kojima djelujete a sto ce i meni samom pomocu da razlucim gdje, sta i kako. Nastavite samo da radite i nemojte se pokolebati a da ste dobri u tome sto cinite to dokazuju mnogi programi i akcije koje su iza vas a svakako vrlo bitna karika u svemu tome je i Kozarac.ba koji ste vi stvorili. Neka vam satisfakcija bude i u tome da ste vratili jedan zivot, moj zivot. Danas ne zelim da dajem nikakve druge komentare, primjedbe, prijedloge ili sugestije-bice vremena u buducnosti. Danas zelim da vam se svima zahvalim sa rijecima: hvala sto postojite! Selam Kozarac, Emin.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » ned vel 25, 2007 1:00 pm

Lijepo receno nn. I slazem se sa svakom (valjda zato mislim i da je lijepo receno ;)).

Nido, moram priznati da si opet uspio napraviti lijep i zanimljiv tekst, ali ovog puta na forumu. Na brzinu precizno analizirao ljude o kojima pises. Mozda sad da razmislis i da nam ubududce vise pises o temama i o onom sto TI mislis, a ne o ljudima kao sad (zaboravio si Arcija, ali halalice ti ja mislim).

Api, mene zanima sta pises (mada ne reagujem cesto na tvoje komentare, jer kad bi na svaki, imao bih 3000 reakcija, pa bi tek onda vjerovatno ispao dominantan), kao sto me zanima misljenje svakog clana, pogotovo onih koje poznajem a nema ih nikako na forumu. Mislim da propustamo priliku da se svi jos vise ujedinimo i zblizimo. To je jedan od najvecih uspjeha ove stranice i njenih admina.

Zato mi je drago i vidjeti Eminovu reakciju. O tome sto pises, samo bih rekao da ime nisi samo imao nego ga jos imas. Ne moze ni logor ni zivot vani, kako god se mi osjecali, obrisati ono sto je covjek godinama bio i sto ga covjekom cini. To sto se generacije mijenjaju, sto smo razbacani, ne brise nasa sjecanja na ljude, pogotovo one velike. Ime i lik ne brise ni njihova smrt.

A dok smo zivi, mislim da imamo dosta toga za uraditi za Kozarac i jedni za druge, gdje god bili. I nikad nije kasno da se aktiviramo, bez obzira na zivotnu dob i mjesto gdje zivimo. Cak sta vise, mislim da bez mudrosti i iskustva starijih, mladji brze skrecu s puta noseni elanom i entuzijazmom.

Za kraj, po meni broj javljanja nije mjerilo nikakve dominacije vec u prvom redu interesa. Zato vjerujem da se vise trebamo osvrtati na one 'kojima je svejedno' nego na one koji nesto kazu. Kad bismo svi usutjeli, ova stranica bi osiromasila, da ne pricamo o akcijama, upoznavanju jedni drugih i informacija koje se preko foruma podijele.

Eto... moja 324 reakcija (inace puno pricam, a eto i pisem; halalite kome smetam ... ili nemojte citati ;))

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

nido2
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la nido2 » ned vel 25, 2007 1:51 pm

Zaboravio sam Arcia, pa sam zaboravio hannasa, pa nezu, pa svrgu i jos mnoge. Jasno, to je samo zbog zurbe, cija sam stalna zrtva, no i oni su sigurno moji favoriti. Arci je jedan od najbesprijekornijih momaka, koje sam upoznao. Volio sam njegovog rahmetli brata, Abaza Coska i u arciju gledam njegovo podmladjeno i smireno izdanje. Inteligentan, komunikativan, obrazovan, dobar otac i suprug, vjernik i postovan komsija. Znam da je puno ucinio za nasu vjersku zajednicu, kao i to da je aktivan u svim akcijama na terenu. Hannas mi je osobni prijatelj i tu ne mogu biti 100% objektivan. Jednostavno, momak i pol, ponos svojih Jakupovica, zgodan, elokventan, prosao svijeta, puno procitao i zna napisati dobru pricu, kad nadje vremena izmedju silnih obaveza, kojima je non-stop izlozen. Svrga je posebna prica, tipicni Kulenovic, a pravi kozarcani ce znati, na sto ciljam. Rahmetli Hidajet je imao pet sinova i svi su bili osobiti, bas poput njihovih begovskih predaka. Carsija, ko' carsija, znala je reci da je kod Hide par-nepar, svaki drugi je dobar, a onaj izmedju falsh. I samome su mi trebale godine da spoznam da su svi Hidini sinovi pravi, samo sto cesto nadmasuju prosjek, a to u carsiji zna biti veliki hendikep. Sto se Neze tice, on je od mojih Hadzica, u cijoj sam se kuci, kod starog mlina, rodio, a njegova mater Hamsa me na ruke docekala. Hadzici su, dakle, moja druga familija, a na Nezu me uvijek asocira dobar rostilj, skije i veliki kamioni, e, da i dobrocudnost, koju siri svuda oko sebe.
P.S.
Emine, je l' ti citas privatne poruke!? Jednu sam Ti poslao jos prije desetak dana. A propos, za one koji te ne znaju, ti si zakon, buraz!
Odvojimo istinu od lazi!

cokan
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la cokan » ned vel 25, 2007 8:50 pm

Satko svaka cast tema ti je prava.Ja nisam od onih ljudi koji vole pisati ali zato volim citati,zato samo tako nastavite sa svojim komentarima.Drago mi je da se i Nido javio na forumu svi njegovi opisi i komentari su vrlo rado citani samo tako nastavite.

nido2
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la nido2 » ned vel 25, 2007 11:36 pm

Neka svog, u gori hajduka! :D
Odvojimo istinu od lazi!

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pon vel 26, 2007 2:32 am

Selam aljek svima :
Satko tebi posebno lijep pozdrav ,ponajprije zato sto si pokreno ovakv temu na koju mozemo ponesto napisati, ali ne samo zato , ( imas ti svojih vrlina ) pitanje je samo vide li jih.
Cijenejeni dakle mi jesmo takvi kakvi smo da nismo takvi nebi bili tu gdje jesmo , to je valjda svima jasno, da smo bili malo jedinstveniji nebi prosli ovako kako smo prosli , medjutim to je na svakom od nas po na osob da vidi sta moze sam sa sobom napraviti da bi bio sebi i drugima bolji.
Nije cilj zivota stvoriti sebi i ponijeti sasobom na onaj svijet, to niko od nas nece moci ali se drzimo ko da je to sve sto znamo ,kada bi narod nasao mjeru u ophodjenju prema bližnjemu svojemu vec bi bili na pola puta do napredka . Ali koliko ja vidim i na ovom forumu izmedju ostalog niti se cujemo niti razumijemo ,lijepo je vidjeti da se pokrecu akcije da se radi na boljitku sredine iz koje smo potekli ukoliko je boljitak , cesto puta se desi da zbog ne razmisljanja idemo u potpuno krivom smijeru i niko nas nemoze uvjeriti da nismo u pravu.
Stvarno ovde ne pisem radi isticanja vec uvjek pokusavam nesto da uradim u korist nase zajednice. To se prije svega odnosi na teme donacije,a na druge teme koje budu na forumu javim se opet misleci da cu u necemu pomoci ili da cu upozoriti nekog da mozda pravi gresku sto takodje prihvatam ako neko i mene upozori da ne radim kako treba .Misljenja se stalno ne mogu podudarati ali uvjek mozemo naci neku sredinu.
Nadam se da ce mi Ferid oprostiti sto citiram njega medjutim cinjenica je sve dok nedam da mi se pomogne ni nemoze mi niko pomoci . To je cinjenica koja nas koci i vraca nazad .

Lijep pozdrav svim forumasima , do nekog drugog puta .

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pet ožu 09, 2007 11:40 pm

Opet sutite forumasi... idemo lagano. Nece prst otpasti od par rijeci. Ako ne na ovih pet tema, ima forum, pun drugih...

Sta cemo za Dane Kozarca, sta cemo za 6. august, posjet logoru Omarska, sta cemo sa Udruzenjem Kozarac.ba, sta sa salom, sta sa Knjigom nestalih, sa spomen obiljezjem na Krkicima, sta sa Opstinom Kozarac, groznica subotnje veceri, vatrogasno, nesto novo ??

Nije ovo slika, ovo je internet, ovo je nas, nekad poruseni i prazni Kozarac... Kozarac 2007.

Selam Kozarac
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sub ožu 10, 2007 12:34 am

Sta cemo za Dane Kozarca, sta cemo za 6. august, posjet logoru Omarska, sta cemo sa Udruzenjem Kozarac.ba, sta sa salom, sta sa Knjigom nestalih, sa spomen obiljezjem na Krkicima, sta sa Opstinom Kozarac, groznica subotnje veceri, vatrogasno, nesto novo ??
Skoro se behar javio i pitao sta se desilo sa projektom, dokle se doslo. Nije mu niko odgovorio. spider je najavio neki sastanak prije mjesec dana i nismo dobili nikakve informacije o tome sta je odluceno. Zasto postavljati ponovo pitanje o tome i koga pitati?

spomen obiljezje na Krkicima - koga pitati o tome? Ko treba da vodi diskusiju o spomen obiljezju? Ko uopste slusa nas i cita ovo sto mi pisemo. Ako se to ne broji, zasto da pisemo?

Knjiga nestalih opstine Prijedor: ne znam odakle vi dobijate informacije o tome ali nisam nista procitala na stranici i ne znam sta se planira, kad,... Da li neko moze da napise o cemu se radi?

Opstina Kozarac? Imamo temu na Forumu, ima i komentara.. Ja sam naravno ZA ali to nije dovoljno jer puno toga ne znam da bi mogla o tome nesto konkretno da pricam. Cudno mi je da se mi zalazemo za opstinu a ne glasamo za nase ljude (arcija). Ako mi nemamo povjerenja ili iz bilo kog drugog razloga ne biramo nase ljude, ko ce onda da vodi tu opstinu?

Udruzenje kozarac.ba... o tome drugi put. Prvo da vidim da li ce mi otici prsti zbog prethodnih komentara... :D
Selam

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sub ožu 10, 2007 9:08 am

Evo neznam imam li pravo ovo da objavim ali vidim da se trazi pa cu ipak objaviti. Nasa je duznost da ne zaboravimo nase sehide i treba da ostane zapisano imenom i prezimenom da buduce generacije znaju. Ovim putem bi htio da stvarno pohvalim IZVOR koji sve daje od sebe da izadje ova knjiga a ujedno i OPTIMISTE koji su tu uvjek da se pomognu razni projekti.

Postovani,

Pozivamo Vas da skromnom donacijom pomognete humanu akciju objavljivanja treceg izdanja Knjige nestalih Opstine Prijedor.

Udruzenje Prijedorcanki 'Izvor' je, pored mnogobrojnih humanih akcija za povratnike u Prijedor, ali i akcija vezanih za sjecanja na ratne godine, trenutno zauzeto obajvljivanjem knjige imena i slika 3254 registrovanih stanovnika opstine Prijedor koji su 'nestali' u ratnim godinama.

vi ti ljudi i djeca (njih 123) imaju ime i prezime i red je da ostanu zabiljezeni.

Saznali smo da za izdavanje knjige, na 15. godisnjicu genocida u Prijedoru (za nas je jos uvijek genocid), nedostaje jos financijskih sredstava.

Fondacija OPTIMISTI 2004, koja je vec pomogla ili sama pokrenula vise humanitarnih akcija u Kozarcu i Prijedoru (dosadasnji budzet preko 70.000 eura), ce podrzati i ovu aktivnost. Prvi iznos od 200 eura (od kojih 100 e od nizepotpisanog) cemo prebaciti na racun Izvora dana 22. aprila 2007, tacno 3 godine nakon pocetka prve akcije Optimista. Nadamo se da ce se ovaj prvi iznos do tog dana i uz Vasu pomoc povecati na 1000 eura, koje cemo do 30 aprila predati Izvor-u u Prijedor.

Ovu poruku je veceras anonimno dobilo Vas 75. Ako bi svako dao 10 eura imali bismo 950. U tom slucaju OPTIMISTI daju i onih zadnjih 50 eura.

Naravno nadamo se sto vecem odzivu i donacijama i zahvalni smo za svaku donaciju. Ukoliko se ne zelite odazvati na ovu akciju, ostacete anonimni kao i dosad.

Sa i bez ove knjige, nestali Prijedorcani ce, i s nama i bez nas, imati i ime i prezime i sigurno nam nece zamjeriti ako se ne odazovemo...

Hvala unaprijed.

Vase donacije mozete poslati na: Broj racuna : 44.71.21.960
BIC code: ABNANL2A
IBAN code: NL81ABNA0447121960
Na ime: Stichting OPTIMISTI 2004

ABN AMRO Banka, podruznica Bloemendaal.

S postovanjem,

Satko Mujagic
Predsjednik upravnog odbora
Fondacija OPTIMISTI 2004

ps komentar i reakcije su pozeljni, kao i najava donacija;

Saud_ch
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la Saud_ch » sub ožu 10, 2007 11:09 am

Sellam narode, evo sad ovo citam i zelio bih da odma doniram za knjigu nestalih samo sam htjeo da pitam dali postoji neki pay pal konto ili nesto slicno. Jer kad saljem sa svoje Banke u inostranstvo bezveze placam skupo transfer, bilo bi bolje da te pare idu za optimiste nego Bankama.

Sellam Saud

Sebina
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la Sebina » sub ožu 10, 2007 9:47 pm

i ja bih rado uplatila, ali isto tako mislim da je mnogo jednostavnije preko paypal...Ako je to moguce, bila bih vam veoma zahvalna!

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sub ožu 10, 2007 10:01 pm

Ste rece Ferid, mozda nije moje o tome da pisem ali ako niko drugi ne stize, onda cu ja da odgovorim.
(ako ko i zamjeri, trazicu halal to se ovdje cesto koristi :D )

Pitala sam Masu da li je Ok da uplatim pare preko Jetima i rekao je da je to u redu. Na njihovom sajtu mozete da uplatite preko PayPal http://www.jetimi.de/. Potrebno je takodje naglasiti da je donacija za knjigu jer se donacije skupljaju i za druge akcije.

Mene interesuje koliko je sredstava potrebno za izdavanje knjige, kad se planira novo izdanje ...i sl i mozda bi trebali da kontaktiramo direktno Izvor i da pitamo. Ako neko zna, mozda ne bi bilo lose da otvori posebnu temu i da stavi malo vise informacija.
Ako ne, poslacu ja poruku Izvoru i trazicu dalje informacije.
Selam

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » sub ožu 10, 2007 11:12 pm

Predlozio sam Edinu da zajedno najavimo pocetak ove akcije i trenutno pisemo tekst koji bi objavili i na forumu i kao vijest. Nadam se da cemo ubrzo to i uraditi.

Ova akcija je prvo pocela putem e-maila a za objavljivanje na stranici i javni poziv jos cekamo na saglasnost Izvora i dogovor u vezi teksta.

Mase se vec slozio da se preko pay pala moze uplacivati i preko Jetima.

Selam

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » ned ožu 11, 2007 8:42 am

Mislim da i kozarac.ba s svojim paypalom moze izaci u susret, samo nek se stavi naznaka, sl trebalo bi prvo daala vidjeti, ima li vremena...:)

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.