Znam ja njih...

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

cercek
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la cercek » pon svi 24, 2010 10:32 pm

moze li malo konkretnije?Sta je poenta tvoga javljanja na ovu temu osim da nam se predstavis kao potparolica sebe same ili nekoga?

koliko_je_istina
Početnik
Početnik

PostPostao/la koliko_je_istina » uto svi 25, 2010 6:51 am

Postovani,

Dobro jutro, uz jutarnju kaficu...

Malo sam iznenadjena buduci da od citavog posta nista drugo vam nije tako "palo u oci " kao saljivi potpis (uzgred, poRtparolica).

Hmm...znakovito:-)
"Istina ima više i raznih. Dovoljno da svaki čovjek bude u pravu." ?!?!?!

cercek
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la cercek » uto svi 25, 2010 9:04 am

i tebi pozdrav uz malo kasniju kahvu.Sta je trebalo drugo da mi/nam padne u oci?Beskorisno natezanje oko ispravne terminologije koja se koristi u pojedinim postovima ili da nam ti nudis nekakvu drugu percepciju zivotnih okolnosti na koje smo osudeni upravo zbog samoproklamovanih zastitnika nasih interesa.
Uz vinjenje sto sam vas lingvisticki degradirao zelim vam ugodno piskaranje na ovme forumu.Nije valjda da se srdite zbog toga?

Nisad-Sisko-Jakupovic
Početnik
Početnik

PostPostao/la Nisad-Sisko-Jakupovic » uto svi 25, 2010 11:10 am

potparolko( bilo cije il nicija ),
znam ja da ti dobro baratas s engleskim jezikom i da namjerno pogresno prevodis ali za one s manje znanja u engleskom jeziku ovo se prevodi:

"Bosnia and Herzegovina will continue as a sovereign state within its present internationally-recognized borders. It will consist of two entities: the Federation and the Bosnian Serb Republic."

kao

Bosna i Hercegovina nastavlja kao suverena drzava u sadasnjim granicama koje su medjunarodno priznate. Sadrzavat ce se od dva entiteta: Federacije i Bosanske Republike Srpske.

Spominjanje granica u medjunarodnom okviru odnosi se na Bosnu i Hercegovinu a medjuentitetska granica je nazvane medjuentitetskom u doslovnom smislu( inter-entity).

Znaci BiH nastavlja da traje (continue) i sadrzava (consist).

Ovo o Titu je samo magla da pomislimo kako se radi o nekoj bosnjackoj gradjanki.

koliko_je_istina
Početnik
Početnik

PostPostao/la koliko_je_istina » uto svi 25, 2010 11:46 am

Bas je neko rekao da "...suverene BiH" nadalje nece biti?
No, kakva je ona nadalje?...Akcenat bi trebao biti na uredjenju.
Zasto inace imamo ovoliko problema u pregovorima sa drugim stranama?

BiH niti je republika niti monarhija, kraljevina itsl... Ali je zato vazno da je Srpska - republika?! Ja se samo plasim da nas zbog ovog republika, pod pritiscima krscanske Europe, jednog dana ne zadesi sudbina unutarnjeg "otcjepljivanja".

"consist" - sastoji, sadrzava ...tu je igra rijeci..."od dva entiteta..."

U nekim dijelovima DU jasno se spominje "division" - engl. podjela BiH, kao i u velikom broju medjunarodnih akata gdje se navodi: "B&H is divided into two entities..."

I, naravno, ovo Srbima ide na ruku: da je podijeljenja (uz ideju o mogucnosti otcjepljenja), a nama, vazda uzivljenim u ulozi zrtve, vise pashe kad cujemo "sastoji se...", dok je realnost zapravo ono prvo.

Moj ummete, moj...Nikad se osvijestiti?!

koliko_je_istina
Početnik
Početnik

PostPostao/la koliko_je_istina » uto svi 25, 2010 11:53 am

Ovo o Titu je samo magla da pomislimo kako se radi o nekoj bosnjackoj gradjanki.
E, da...Uopce me ne cudi ova Vasa sumnja. Ta kroz citavu temu iskrsava nepovjerenje nas samih - jednih u druge dok nam, s druge strane, RS namece jos i suzivot sa inim, bivsim susjedima.

Vjerovatno bi bilo sasvim o.k. da kojim slucajem razmisljamo na isti nacin, no, ljudi nikako da shvate da nismo svi prikljuceni na isti server.
Upravo zbog te i takve netolerancije, meni se i ne vraca.

Svako dobro zelim!

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.