Znam ja njih...

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

G92
Početnik
Početnik

PostPostao/la G92 » sub sij 10, 2009 10:00 pm

Da li se u Prijedoru desio genocid? Citajuci ove komentare vidim da se izgleda jos nije desio tj. jos nije dovrsen. Kako je moguce da bivsi isljednici rade u institucijama? Da li iko podnosi krivicne prijave? Na koji nacin se to moze sprijeciti?

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sub sij 10, 2009 10:54 pm

cercek,
nije meni ponestalo argumenata vec mislim da se ne razumijemo i ne vrijedi dalje da diskutujemo.

Pises:
koliko jos obecanja je dato a biraci poput tebe danima pretrazuju internet u nadi da ce pronaci povratnu informaciju o obecanjima,a nju ni sa google ne mozes pronaci.
Pa ako je tako, zasto bi onda kandidati iz PD trebali da imaju bilo kakvu prednost u odnosu na kandidate iz inostranstva. Ako narod nema neke koristi od loklanih politicara i ako se sve svodi na gomilu obecanja, zasto su onda oni bolji predstavnici naroda od kandidata iz inostranstva?

Ili posto je tema Azra Pasalic i posto si dobro upucen u politiku, objasni mi zasto je ona bolja od bilo kog drugog ko se kandidovao? Molim te navedi mi primjere: koja je to nasa korist od njene politike? Na koji nacin mozes da mi objasnis da je normalno da Azra cestita dan RS? Cega bolan dan i kakva cestitka?
Ne ocekujem od nje da se bori protiv RS dok mi sjedimo sa strane ali ako nista drugo, zar bar nije mogla da precuti taj dan? Da je RS nastala mirnim putem, referendumom, bez zrtava i svega sto se desilo u PD, OK nek cestita. Ali nije. I sta im to cestita? Eto ako dobro poznajes nasu politiku, objasni mi zasto to radi?

cercek
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la cercek » pon sij 12, 2009 9:55 am

cercek,
nije meni ponestalo argumenata vec mislim da se ne razumijemo i ne vrijedi dalje da diskutujemo.

Pises:
koliko jos obecanja je dato a biraci poput tebe danima pretrazuju internet u nadi da ce pronaci povratnu informaciju o obecanjima,a nju ni sa google ne mozes pronaci.
Pa ako je tako, zasto bi onda kandidati iz PD trebali da imaju bilo kakvu prednost u odnosu na kandidate iz inostranstva. Ako narod nema neke koristi od loklanih politicara i ako se sve svodi na gomilu obecanja, zasto su onda oni bolji predstavnici naroda od kandidata iz inostranstva?

Ili posto je tema Azra Pasalic i posto si dobro upucen u politiku, objasni mi zasto je ona bolja od bilo kog drugog ko se kandidovao? Molim te navedi mi primjere: koja je to nasa korist od njene politike? Na koji nacin mozes da mi objasnis da je normalno da Azra cestita dan RS? Cega bolan dan i kakva cestitka?
Ne ocekujem od nje da se bori protiv RS dok mi sjedimo sa strane ali ako nista drugo, zar bar nije mogla da precuti taj dan? Da je RS nastala mirnim putem, referendumom, bez zrtava i svega sto se desilo u PD, OK nek cestita. Ali nije. I sta im to cestita? Eto ako dobro poznajes nasu politiku, objasni mi zasto to radi?
dogovoreno necemo vise,ali kad mi prvo pojasnis jednu stvar.Zasto meni imputiras ulogu advokata pomenute politicarke?,zar nebi bilo puno svrsishodnije da si spakovala kofere i dosla na teren pa izvrsila anketu medju njenim biracima na terenu,ima ih oko 850+glasovi dijaspore.Vjerovatno bi dobila mnogo adekvatnije odgovore nego sto ih mozes naci na internetu.Nije mi jasno i sto se ne razumijemo,zar nam
treba neki prevodioc da bi nam to uspjelo,evo spreman sam u tu svrhu uciti jezik zemlje u kojoj se nalazis da mogli bolje komunicirati.
Ovako, pored savjetodavne politicke uloge moram jos analizirati psiholoski profil pomenute politicarke i
tebi i slicnima tebi servirati razloge njenog djelovanja.Nadam se da sam ti dao malo inspiracije da pored digitalnog svijeta paznju obratis na realni zivot,on nudi mnogo vise odgovora na tvoja pitanja.
Evo i jednog pitanja tebi,zar svi politicari ne bi trebali da se pridrzavaju smjernica politicke partije kojoj pripadaju?Po toj logici pomenuta politicarka sa svojim izjavama sljedi politiku svoje partije,zar ne?
Zakljucak koji ja izvlacim iz toga da bi (S)veopsta (D)emagoska (P)olitika trebala biti predmet kritike,zar ne?
Ja se raspiso pravo,pozurio.Jer ne znam da li cu aprilu moci nastaviti,kao sto znas treba imati tih para da bi se mogao javljati.Bilo kako bilo sve se opet dogada u realnom zivotu i desit ce se da ce na ovom portalu samo dijaspora moci sebi permitirati pisanu rijec na ovim stranicama.I to je patriotizam,ako imas para imas informaciju i imas pravo i mogucnost da pises i iznosis misljenje.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » pon sij 12, 2009 10:23 am

Ja se raspiso pravo,pozurio.Jer ne znam da li cu aprilu moci nastaviti,kao sto znas treba imati tih para da bi se mogao javljati.Bilo kako bilo sve se opet dogada u realnom zivotu i desit ce se da ce na ovom portalu samo dijaspora moci sebi permitirati pisanu rijec na ovim stranicama.I to je patriotizam,ako imas para imas informaciju i imas pravo i mogucnost da pises i iznosis misljenje.
Mislim cercek da polako prelaziz liniju zanimljivog savjetodavca, i da pocinjes gurati nos tamo gdje mu nije mjesto... Nemoj mi samo ti objasnjavati sta je patriotizam, sit sam takvih, kojima je puno dati 50 KM godisnje, a vole ovako svakom loncu biti poklopac, sto i ti ne spakujes kofere pa ne dodjes na teren, pomjeriti makar kakav kamen, a ne ovako, anonimno glumiti savjetnika i mudraca... da si sutio bio bi mudrac...
Zadnja izmjena: svabo, dana/u pon sij 12, 2009 10:24 am, ukupno mijenjano 1 put.
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Arman
Forum beg
Forum beg

Nudim podrsku

PostPostao/la Arman » pon sij 12, 2009 10:23 am

Svabo, ako doticnom gospodinu zafali u aprilu para, pa "poplavi", nudim svoju finansijsku podrsku, tj. preuzeo bih placanje njegove clanarine na ovoj stranici. Jer, ovakva pamet, ovakv metodoloski pristup, zdrave logicke konstrukcije, patriotizam bez granica - sve ovo nema cijene. Pa sta kosta-da kosta. Ne dozvoli Svabo, molim te, da nam Cercek iz jednog trivijalnog razloga kao sto je novac, odlozi svoje vispreno pero.

hannas
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la hannas » pon sij 12, 2009 5:13 pm

Bogami generacijo pravo si dzometan. Ali neka si ,i treba. Neznam hoces li uskociti da pomognes i onim plavima koji su se tesko borili da steknu prvi milion, pa sad nemogu okrnjiti. A svakako treba pomoci te "zdrave" kriticare i patoloske patriote koji su toliko dusevni, da ih komotno od milja mozes nazvati "dusman".

Secko_K
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Secko_K » pon sij 12, 2009 6:09 pm

Cekrek misli da moze kad hoce da uleti a kad hoce da izadze lutaj ko muha bez glave tako rade otkaceni

cercek
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la cercek » uto sij 13, 2009 12:13 am

polako ljudi,ne mogu svima istovremeno dati odgovor koji u stvari i nije bio namjenjen vama ali eto prozvan sam pa da krenem redom.Velikodusnim zahvaljujem na zanimljivoj ponudi,pitam se samo da li
ce i zato biti potrebno organizovati jedno sijelo pa da se njih desetak ucipa za moju malenkost,ako je tako zahvaljujem svima unaprijed,nadam se da sa time nece okrnjiti kucni budet.Velikodusno nema sta.

Da li prelazim granicu ili ne,ne znam ni ja sam.Znam da nisam nikome namjeravao objasnjavati sta je patrotizam u odgovoru koji sam namjenio nadimku koji misli da sa dovoljno para moze selektirati sa kim ce diskutovati.Uostalom ako se sutnjim postaje mudrac to vazi i za ostale,sutite i bit cete mudraci.
Cini se da i ti koristis informacije koje posjedujes da se javljas,isto cinim i ja,a ako sam povrijedio necije sujete i neka sam to mi je i bila namjera.Uostalom ti u svojoj funkciji mozes puno lakse doci do informacija o meni pa se malo raspitaj kako stoje stvari sa tim pomjeranjem kamenja,ponekad su to i ostale stvari,koje bi mogle da uticu na tvoju prezasicenost ovakvih kao ja.
Ovdje moram da dodam da je stvarno impozantno kako neki koriste tvoje javljanje,da naprave klizeci a nikada nisu igrali lopte,a drugi opet ne zasluzuju odgovor jer moraju znati o cemu se radi,treci sebi opet
dozvoljavaju da svakoga nazovu dusmaninom,jer eto oni nemaju misljenje,cekaju da im ga neko servira.

Sta mi preostaje poslije ovoga sveobuhvatnog kriticnog javljanja prvih perjanica ovoga portala o mom
pisanju?Postati mudrac,ili se vratiti na naslov ove teme?
Zavisi od argumenata koji se iznose,postao sam izbirljiv jer nisam ocekivao da se ovoliko clanova ukljuci
u diskusiju i svi redom nesto meni zahatorili.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » uto sij 13, 2009 12:24 am

Cini se da i ti koristis informacije koje posjedujes da se javljas,isto cinim i ja,a ako sam povrijedio necije sujete i neka sam to mi je i bila namjera.Uostalom ti u svojoj funkciji mozes puno lakse doci do informacija o meni pa se malo raspitaj kako stoje stvari sa tim pomjeranjem kamenja,ponekad su to i ostale stvari,koje bi mogle da uticu na tvoju prezasicenost ovakvih kao ja.

Sta mi preostaje poslije ovoga sveobuhvatnog kriticnog javljanja prvih perjanica ovoga portala o mom

Zavisi od argumenata koji se iznose,postao sam izbirljiv jer nisam ocekivao da se ovoliko clanova ukljuci
Sto se mene tice cercek, mozes postati mudrac, a ako i dalje budes zelio vrijedjati necije sujete, mozes i nestati, ne volim to reci, ali sasvim mi je svejedno da li ces ti biti na ovoj stranici, jer sam zaista prezasicen takvih kao ti koji samo presipaju iz supljeg u prazno... Mozes se vratiti i na temu, kako god zelis, tvoj je izbor, mozes cak pritisnuti i to crveno X gore u desnom cosku tvoga ekrana iza kojeg se krijes, a zelis ovdje drzati moralne lekcije...

Nemoj samo reci da nismo obratili paznju na tebe i da ti nismo pruzili gostoprimstvo, cak su i prve perjanice izasle da ti odaju pocast...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

cercek
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la cercek » uto sij 13, 2009 11:32 am

Sto se mene tice cercek, mozes postati mudrac, a ako i dalje budes zelio vrijedjati necije sujete, mozes i nestati, ne volim to reci, ali sasvim mi je svejedno da li ces ti biti na ovoj stranici, jer sam zaista prezasicen takvih kao ti koji samo presipaju iz supljeg u prazno... Mozes se vratiti i na temu, kako god zelis, tvoj je izbor, mozes cak pritisnuti i to crveno X gore u desnom cosku tvoga ekrana iza kojeg se krijes, a zelis ovdje drzati moralne lekcije...

Nemoj samo reci da nismo obratili paznju na tebe i da ti nismo pruzili gostoprimstvo, cak su i prve perjanice izasle da ti odaju pocast...
Ti si vlasnik carobnog stapica na tebi je da li cu nestati na svu srecu samo sa ovoga portala.Svjedno je i meni,jer izgleda da moramo imati isto ili slicno misljenje da bi mogao ostati njegov clan.Sit i prezasicen sam i ja svega i svacega,izmedju ostalog i toga da se svaka diskusija svodi na personalni obracun.
Bujrum brisi,tvoj je izbor.Mogu da zamislim kako ce nekima biti drago,nadam se da se niste konsultovali
oko smjernica tvog djelovanja.
Zahvaljujem na pruzenom gostoprimstvu,bilo je veliko zadovoljstvo diskutovati sa renomiranim clanovima
naseg drustva,moralnim gromadama,intelektualnom elitom.Anonimus kao ja zelio je da pokaze i dokaze da je vazna sustina,al ne moze.
Sasvim mi je svejedno da li cu biti na ovoj stranici,u krajnjoj liniji kao sto rece sutnja je zlato,sutnjom kreiram slobodno vrijeme.Umjesto da ovdje prosipam iz supljeg u prazno mogao sam ciniti mnogo korisnije stvari za sebe,bio si u pravu preso sam granicu iza koje je ovo cinilo zadovoljstvo.
Brisi,skidaj,obecavam da cu imati vlastito misljenje,brisi.

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » uto sij 13, 2009 12:30 pm

Ja umisljena co'jeka. Ovdje ima pozitivnih likova i negativaca, ali si ti ostao na nuli, nistica. Nevazan si, nepismen i dosadan kao problem sa probavom. Ubi mi ovu temu k'o da te Gospoja narucila da odvaracas paznju od njenih zlodjela.

A smijem li se Svabo posluziti Dzonijem koji bi za ovog anonimnog lika rekao: ''laprda medju krajnostima kao rijetko g...o''. Mislim nisam ja nista ruzno napisao vec citirao legendu proslih i buducih vremena J.B. Stulica...

Bolje da idemo dalje drugovi, evo ovaj forum je probudio mozdane vijuge u savezu sestrinskih stranaka pa su se dosjetili napisati saopstenje, doduse tek nakon sto je cuveni Dan republike srpske prosao. Kozarac.ba, dakle, utice na ovdasnju politicku scenu i nije da niko (od ''politicara'') ne cita. Volju naroda mozemo i ovdje iskazati kada smo na izborima vec bili tukci, mulci i ostali apstinenti.

U duge cetiri godine, a tek prva zima, imace ova tema preko hiljadu komentara i sto hiljada ucitavanja. Gospoja jos nije ispucala sve svoje adute, smijat cemo se mi jos, mada nam je vec od tog smijeha prisjelo da gore (haman) ne moze biti.

Kada dodju iduci izbori opet cemo se ponadati rjesenju svih nasih problema i zaokruzivati najbolje medju nama, pa ce se opet pokazati da je upravo Gospoja to najbolje sto imamo. Kao i svaki diktator sa kojim sam imao do sada posla a bilo je raznih likova medju kojima posebno mjesto imaju Mehmed Alagic i Mirsad Veladzic i Gospoja izaziva moje divljenje zbog nesebicne podrske sirokih narodnih masa.

Ako zanemarim licne razloge kao sto je izdaja i prodaja bosnjackih interesa, definitivno unistavanje zrtava, ili pak slanje neuracunljivih srpskih bojovnika da me zastrase, onda mi Gospoja dodje nekako i draga. Sta bih ja da nije ona tamo gdje jeste? Morao bih se razocarati u nekog od ostalih sedam patuljaka odbornika. Ovako je bolje da Snezana sama tamo gradi sa Markanom bajke o Prijedoru u ocima medjunarodne zajednice i ostatka Bosne. Iza tapaciranih vrata. U svojoj debelo placenoj fotelji.

bosnjanin
Početnik
Početnik

PostPostao/la bosnjanin » čet sij 15, 2009 1:03 pm

Sramotno je mali gospodine da u isti red stavljaš osobe sumnjivog morala, poput Azre Pašalić, i jedne bošnjačke veličine kao što je bio rahmetli general Mehmed Alagić .
Govoriš o nekim diktatorima a istovremeno tvoj diskurs je izuzetno autokratski ,bez trunka razumjevanja za mišljenja i stavove drugih.
Zato,mali gospodine sa dugim jezikom,mučni glavom i shvati da nisi jedini pametni na ovom svijetu.

,,Ja sam Bošnjak,dičan junak,
vjeran svetom domu svome,
vjeran slavi svojih djeda ,
i,narodu Bosanskome!!!!!!!!!!!!

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » čet sij 15, 2009 1:28 pm

Za sve vas koji znate citati mozete na sluzbenoj stranici opstine Prijedor vidjeti kako su nam nasi odbornici rasporedili budzetska sredstva.

http://opstinaprijedor.org/images/store ... 011-08.pdf

Udruzenje Prijedorcanki ''Izvor'' je uputilo zahtjev Odjeljenju za privredu i drustvene djelatnosti, ali i bosnjackim politickim partijama koje imaju odbornike u SO Prijedor, da nam dostave informaciju o procedurama za podnosenje zahtjeva iz budzetske stavke 6142003 koja je namijenjena za ''Troškove sahrana nestalih i nezbrinutih lica'' gdje je predvidjeno 50.000 KM. Koliko je nama poznato iz ove stavke je do sada isplacivano jedino odboru za organizaciju kolektivnih sehidskih dzenaza i ta sredstva su rasporedjvana za uredjenje mezarja. Iz te stavke je opstina Prijedor u tri navrata isplacivala sredstva za prevoz porodica zrtava do koricanskih stijena i nije nam poznato da li je bilo koja porodica nestalih dobila isplatu za sahranu.

Ja sam u vise navrata molio odbornike u bivsim sazivima da informisu gradjane o proceduri za dobijanje sredstava iz ove stavke jer se dosadasnjom praksom tek trecina sredstava isplati dok ostalo ide u rebalans i za pokrivanje srpskih aktivnosti u Prijedoru. Odbor za kolektivne dzenaze nije bio bas zainteresovan da seustroji procedura za gradjane jer su se bojali da njima onda nece biti sredstva dodijeljena, mada mislim da ta bojazan ne postoji jer je 50.000 KM sasvim dovoljan iznos da se i odboru i porodicama izadje u susret. Nekada je ova stavka iznosila 80.000 KM i nema razloga da se prema potrebi u narednom budzetu i uveca.

Cim dobijemo povratnu informaciju mi cemo informisati gradjane o nacinu na koji mogu dobiti isplatu iz opstinskog budzeta za pokop nestalih osoba i oni ta sredstva mogu, ukoliko njima licno ne trebaju, uplatiti za uredjenja mezarja, za nadgrobne nisane, za fondove solidarnosti...

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » čet sij 15, 2009 1:52 pm

Pa sad, ako cemo posteno i o moralu, kada je u pitanju gospoja Azra P... koliko znam ona nije kaznjavana, protiv nje se ne vodi niti jedan sudski proces i ne vezu se nikakve vanbracne afere za nju... formalno-pravno ona je sasvim moralna osoba, sa druge strane rahmetlija i diktator kojeg ti bosnjanine trpas u nekakve ''velicine'' je osudjen na 4 godine kod Kantonalnog suda u Bihacu, gdje su ga procesuirali Bosnjaci, za pronevjeru, utaju i druga nenamjenska trosenja javnih budzetskih sredstava.
Bio sam urednik nezavisnog medija u Sanskom Mostu gdje je on stolovao, a sasvim slucajno ga znam i iz ratnog generalskog izdanja, pa mislim da sam poprilicno mjerodavan da procijenim da li je on diktator ili ne. Ne samo da je bio diktator nego je bio i silnik, autoru ovih redova je pred vise od stotinu njegovih najblizih dupelizaca rekao: ''Vama koji citate Polikitu, treba uvaliti ovoliku kitu'' i docarao to svojim ogromnim rucerdama, te izazvao gromoglasan smijeh u sali hotela Sanus. Svjedok tog dogadjaja je nick ledenik i tekst objavljen u Novom ogledalu. General je to u naponu svoje moci rekao ratnom vojnom invalidu iz njegovog korpusa bez nekog veceg razloga osim prosipanja i demonstriranja sile. Ponosan sam sto sam doprinio rusenju te ''velicine'' iako je u vrijeme prve krize kada mu se zaljuljala stolica od svih njegovih poslusnika i svih drugih medija u BiH jedino ledeniku i meni dopustio da ga nadjemo u njegovoj kuci i uradimo intervju. Silnik je ipak imao respekta prema onima koji mu nisu podilazili i to moram ovdje priznati.
Na kraju, nije mi bilo drago kada je skoncao onako neslavno u klozetu jednog sanskog restorana, jer tada je to bio sasvim drugi covjek, slomljen i popljuvan od onih koje je najvise zaduzio. Niti sam mu bio na dzenazi niti sam ikada i pomislio da ga se sjetim u dragim uspomenama. Svijet bi bio bolji, narocito u Sanskom Mostu, da je Alagic ostao u biznisu sa alkoholnim picem cime se bavio u vrijeme kada su ga Sanjani bezuspjesno pokusali ukljuciti u organizovanje otpora 1992. godine.
O silniku i diktatoru Veladzicu neki drugi put.

G92
Početnik
Početnik

PostPostao/la G92 » pet sij 16, 2009 7:47 am

Pa sad, vecina generala po svom svojstvu su silnici (ne znam za nekog koji nije). Ne bih ulazio u to sta je ko radio tu postoje sudovi ali ima jedna druga stvar: ja mislim da je Alagic jednostavno kopirao srpsku tehniku i bez obzira na sve, ono sto je izgradio na legalan ili ilegalan nacin ce ostati i S. Most jeste razvijeniji nego sto je bio prije rata (iako vjerovatno zahvaljujuci "filovanju" i muzenju dijaspore i izbjeglica). Pogledajmo Prijedor: na hiljade bespravno izgradjenih objekata, unisten izgled grada tzv. modernizacijom glave ulice itd. Dakle Alagic je shvatio da ono sto se fizicki napravi tesko da ce se srusiti, prije ce se legalizovati. Prije rata je Keraterm bio jedna od najvecih zgrada na putu Pd-BL. Sada je jedva primjetan od silnih skladista, Servuda i Zeljogradova. Mislim da to nije slucajno vec namjerno da se logor "izgubi u masi". Dakle bez obzira na sve ja mislim da je nama trebalo vise generala poput Alagica jer iako je vjerovatno megalomanski krao on je i davao i nesebicno je financirao eksumacije za razliku od sarajevskih generala. Dakle nastranu njegova licnost a na stranu ono sto je konkretno uradio. Ovo je samo moje misljenje, upuceniji mozda znaju vise.

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 15 gostiju.