Znam ja njih...

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » pet pro 15, 2006 10:32 pm

Milimo na isto merline i to mi daje ponovo snagu da prevazidjemo situaciju u kojoj nas politicki vrh u PD se nalazi.Ja nisam Azrin advokat i upravo to mi daje pravo da kazem ono sto znam.Nas Azra nalazi se u kolu neintelktulaca vec opasnih ljudi,obratite joj se licno na mail ili postom i vidjece te o kome se radi.Ona sto je izjavila za povratnike i njihovu sigurnost u PD je puno bolja i efikasnija nego prije godinu dvije ili vise a sto ne znaci da nemoze biti jos bolja.Ako budemo citavo stoljece pricali kako je nista ne valja ne mogu vidjeti da i druga strana pocne razmisljati jos vise kako da nam zagorca zivot a oni to i ocekuju.Mudrost nasa je samo u nama barem ja prolazim tako i imam uspjeh u tome na bilo kojoj razini a kad napadas moras znati da ces biti napadnut.Ja nisam kukavica ili poltron ali kada su u pitanju interesi Kozaraca onad sam najagilniji.Kad analiziramo neke izjave mozemo uticati na puno bolji nacin nego na nacin koji sprovodi buduci Murselov potparaol Edo Ramulic.Mislim da ste me u potpounosti shvatili i jos nesto Azra je upravo na stranici.Selam svima ma gdje mi bili Nedzad Besic

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la abazpoljak » pet pro 15, 2006 11:23 pm

Kad je bila 100-godisnjica prvih Bosnjaka na tlu Sj. Amerike, pred nastup g. Fikreta Cuskica, najavljivac ga je predstavio da je g. Cuskic iz Trnopolja kod Prijedora. Poslije je govorio i Ilijaz Zenkic i pozdravio generala Cuskica iz Kozarca. Rekao je da svi Kozarcani podignu ruku. Komentar nekog covjeka pored mene bio je: pa i nema vas puno. Moj odgovor je bio da nas nema puno ali postizemo najbolje rezultate u BiH. Sta hocu sa ovim da kazem. Malo nas ko voli, nesto iz prosle Istorije, nesto iz ljubomore. Kako rece G. Senudin Safic u svom izvjestaju o dolasku vatrogasaca iz Austrije, Kozarac je zaboravljen i od Sarajeva i od Prijedora, ali ide naprijed. Zato se mi moramo grupisati i traziti najbolji izlaz za Kozarac.

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » pet pro 15, 2006 11:56 pm

Nisam ni ocekivao da ce mi mnogo ljudi ovdje priznati lucidnost kada je nasa lokalna politika u pitanju, tacnije ocekivao sam bijes zluradih (pise se portparol a ne potparaol).
Pomalo mi imponuje da je ova tema foruma ubrzala proces kada je Pasalicka u pitanju a jos sam sretniji da kao medij imamo vec uticaj da mijenjamo stvari (i ljude). To sto ce Pasalicka biti nogirana iz Stranke za BiH nije i kraj njene politicke karijere. Ona ce nas degradirati i krcmiti nase dostojanstvo do sljedecih lokalnih izbora, kako sam vec najavio ovdje. Ima ona nekoliko opcija, od prelaska u nezavisne kandidate pa do ulaska u Pavicevu DNS, ali bi svakako najbolje rijesenje za sve (cak i nju)bilo da se povuce iz politike i posveti pedijatriji.
Naravno ostaje odgovornost Muharema Murselovica u svemu ovome, Azra nam se ne bi desila da je on nije poturio glasacima, a upravo je on najbolje znao njen slab karakter i nema sanse da se tek tako ogradi od njenog dvoipogodisnjeg budalesanja u politici.
Pozelimo da nam se vise nikada ne ponove Izet Kadic i Azra Pasalic. Da Bog da. Mada cisto sumnjam.
E. Ramulic
Sutra (subota) gostujem na bijeljinskoj BN televiziji pa bujrum u 14:30 h, tema je procesuiranje ratnih zlocina.

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sub pro 16, 2006 12:33 pm

Doktor Edo Ramulic (serlok holms)nase istorije u svemu se trudi da bude najpametniji pa cu mu predloziti da njegova malenkost bude buduci Presjednik Skupstine.
Tada ce njegova kreativnost doci do (s)jaja i Prijedor ce biti kao u doba Kulina bana imace Kozarac vode ,bolnicu,puno radnih mjesta i djece ako bogda a socijala ce biti velika tako da i netrebamo raditi.Moj dobri bosnjo nadji se u onom poslu koje mozda znas da radis a ne da trabunjas ko pojedinci sa poznatih novinski ureda.Zapalio si narod za Koricane pricajuci kako ce vlasi koristiti asfalt ako se postavi spomen ploca poginulim,mc omarska je dio tvog bolesnog razmisljanja tako da smo na pocetku ponovnog procesa i jos mnogo toga.Ja nisam zadovljan sa mnogo stvari ali pokusavam da ih rjesim zajedno sa drugim i jos uvjek sam volonter i bez stalnog uposlenja pa ne stvaram zavjeru kakvu je ti imas u glavi.I kad se nesto desava kao npr mc omarska ili koricani ti si taj koji stvoris negativnu atmosferu ili zapnes za nekog moga kozarcanina pa neznas stati.To radis vrlo svjesno racunajuci da ce Izvor stajati iz tvojih ledja,pazi kad budes izgubio podrsku i njih a cinimi se da ti se to u Izvoru od nekih sprema jer tvoja nepromisljnost dovodi ih u vrlo nezgodnu situaciju.Nemam nista protiv tebe licno ali me iznenadjujes sa mnogim glupostima i neracionalnim razmisljnjima daj Ramulicu saberi se od senzacija u ovom smislu nema nist.Konsultuj se sa ljudima sta bi bilo dobro za napredak u ovom naseme mjestu podrzacu te u mnogome.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub pro 16, 2006 1:47 pm

Ne vidim Nedzade da je Edo odgovoran za Kozarac, bolnicu i puno radnih mjesta, a za ono sto je odgovoran on to radi najbolje sto umije.

Ti branis Pasalicku a ja zaista ne znam po kojim osnovama, i sta je to ona ucinila za Mjesnu zajednicu, osim što je htijela na Savjet prebaciti vruć krompir i tražiti da Savjet traži smještaj za ambulantu.

Ovdje ulijeces klizecim a sve nesto nemas nista protiv, pa ako vec branis one koji nesto rade onda brani i Ramulica, ne vidim nista dobro za nas u ovome momentu da se to cini...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sub pro 16, 2006 2:15 pm

tacno Svabo ali je isto tako ispostovala nasu odluku da nemamo kvalitetan prostor za tako nesto.Pitam tebe kada si otisio do Pasalicke ili bilo kog u opcini i pokusao da odradis nesto ili da nesto izmjenis.Otprilike ono sto ja znam zapnete na prvim vratima.Ne ulijecem klizeci vec govorim ono sto je bilo a posebno me cudi tvoj stav kad i ti to znas kao i ja.Nedo bog da nam je Edo odgovoran nesto za Kozarac mislim da bih se odselio tad iz ovog mjesta.Odgovorno tvrdim da nam je nakon svega ovog ista Azra nam je isposlovala mogucnost da poslije nove godine tacnije mjesec januar 2007 dobijemo drugu smjenu u ambulanti u Kozarcu i 24 hitnu pomoc gdje je obezbjedjeno par radnih mjesta.Radi na lobirnju da se VD Kozarac udje u budjet opcine i ako udje u budjet opcine veliki udio u tome ima dr Azra Pasalic ali ti najvejorovatnije nisi upucen u to jer nemas vremena za to.Mi ovdje iznosimo probleme Svabo i to treba ali malo ih daje rjesenje tih problema ili idemo u pogresnom smjeru vec je najbolje rjesenje da se ovdje optuzujemo i skidamo kvalitetan ljude.Edi Ramulicu svaka cast ali nemogu da skontam da unazad par godina da samo moze da napada i grize a nikad da ponudi rjesenje.

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sub pro 16, 2006 2:31 pm

Vidim da se skrece sa teme. Dobro je da ima neko i da kaze drugo lice gosp. Pasalic ali kao sto neko rece davati kojekakve izjave i to srpskim medijima i prepucavati se po tim medijima sa stranackim kolegama nije ni za jednu doktoricu a ni za jednog ugostitelja(politicara) a ni za dobrobit naroda kojeg prestavljaju. Ja nevidim neka poboljsanja od vlasti u Prijedoru za nas muslimane jer sve sto dobijemo dobijemo za nase pare a i to neko obezbjedjenje koje imamo (policiju)sami ih placamo kroz nase poreze.Daj te nam jedan jedini primjer sta je opstina uradila za Kozarac i brdo.I to obezbjedjenje koje ima opstina Prijedor malo je slucajeva rijesila gdje se napadaju muslimani ili muslimanski ili vjeski objekti. Kako moj pobro kaze bolje nam je jeste bolje nam je ali i njima u federaciji je bolje, a sto nam nebi barem to obezbjedili da budemo slobodni jer automatski i njihove se kese pune, ako oni nama ne obezbjede kakvu takvu sigurnost i ravnopravnost nema ni nas tu a i njima nema dobiti.Zato sam htio da kazem da nam je jos uvjek potrebno zajednistvo a ne da se prepiremo i blatimo narocito po medijima ako imamo sta reci jedan protiv drugog ucinimo to na drugi nacin. Ovde stvarno neznam ko je za koga ali ali da nam nije Ramulica , Satka, Sabine i jos par nebi znali sta se desava oko MC nebi znali za nase mrtve ,nebi znali jos puno puno toga, takodje organizovati neke posjete ici boriti se za neka ljudska minimalna prava u RS je pravi podvig i zato ja mu skidam kapu sto covjek sve radi. Takodje ovde nebi htio da umanjujem ni volonterski rad Necke Besica koji se sa svim srcem bori za Kozarac i okolinu. Zato ostavite se medjusobni prepucavanja i zajednickim snagama krenite za i to malo muslimana sto ima dole da im bude bolje i lakse jer niko im drugi nece pomoci ako sami sebi ne pomognu a toje ako im vi ne budete pomogli. selam

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub pro 16, 2006 3:33 pm

Dobro priznajem, ja nisam niti jednom otisao do Opstine, jer smatram da nisam u stanju tu nista odraditi, ali kad se vec malo pucamo, da cujem sta je to uradio veliki Necko Besic?

Sto se tice VD-a i ulaska u budzet ja vrlo dobro znam ko tu i sta radi i tu sam dovoljno informisan, sto se tice ambulante zanima me gdje ce to obezbjediti drugu smjenu, jer ovo mi je zaista prvi haber...

Arman
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la Arman » sub pro 16, 2006 5:41 pm

Sve ove vrste nesporazuma nastaju, jer Bosnjaci nemaju razvijen odgovoran sistem informisanja. Politicare nema ko da pita,a oni se ne osjecaju pozvanim "malim" novinarima podnositi racune. Informacija je vazna kao kruh,ko vlada informacijom,taj vlada i sa ljudima.Kuloari i mahalske price nastaju tamo gdje novinari nedovoljno i politicari netransparentno obavljaju svoje uloge.Zato Kozarcu poput ambulante ili vatrogasnog,obavezno treba informativni centar koji bi sluzio istini i funkciji.Naravno,da sve to kosta,ali jos vise kosta neznanje ili kasna,ili jos teze pogresna informacija.Sto se tice gospodje Pasalic,mislim da je pogresno bosnjacku politiku podvesti pod personalni problem.Azra je samo produkt sistema u kome bukvalno i zadnji politicki amater moze krojiti sudbinu nobelovca.No,to je faza kroz koju moramo proci,jer je prociscavanje naseg politickog bica ravno deratizaciji,dezinfekciji i dekontaminaciji.Stvar u ruke moraju preuzeti oni koji se ne sjecaju ni puno Tite,a ni puno rahm. Alije,jer su ovi politicki reperi natovareni teskim istorijskim naslagama.Mi trebamo nove ljude,sa "drugacijim" glavama,gdje je interes,pragmatika politicka vodilja.Dosta je na Balkanu bilo umiranja za kojekakve principe,dajmo buducim generacijama sansu da zive,a ne da trijumfalno umiru u potvrdi slavne nam istorije,koju ionako nismo pisali mi,Balkanci,nego razni zavojevaci i okupatori.U tom fonu i gdja Azra treba kao i ja sam,zakljucati vrata sopstvenih zabluda i raditi ono sto najbolje zna,lijeciti djecu,a ne narode po brdovitom Balkanu zatrovane karcinomom sopstvene nabijedjenosti i istorijskoj velicini svoga jada i prdeza. Bez namjere da bilo kaga povrijedim,jer nam je rana i previse,uzdam se u razboritost i spremnost ljudi da nadju kompromis tako potreban u zakomesanom bosanskom loncu. Nedim Kadiric
Mislim, dakle postojim!

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sub pro 16, 2006 8:00 pm

posto vidim da gospodin Blazevic nije informisan onda ce mo to malo detaljnije bice jedan od primjera.Ukazivanjem na postojece stanje oko uvoza vatrogasni vozila na tri mjeseca prije sam ukazivao da nesto nije uredu i da nas neko zavlaci sa vremenom ti si isti na tom sastanku iznio da su to moje izmisljotine.Upute i smjernice koje se dobijale od adekvatnih mjesta kao sto su Direkcija za inderektno oporezivanje,spediterske kuce sa pedigreom i mnogo ostalih za tebe i neke slicne su bile puste price,cak i vazeci drzavni zakoni za tebe nisu bili validni.I to moje ubjedjivanje ljudi koji ko fol zajedno rade sa tobom njima to je smjesno zapravo nejasno i tako sve do dvije sedmice prije odlaska u austriju tacnije 06.11.2006 godine na sastanku upravnog odbora VD da mi nemozemo uvesti ta vozila jer je jedan sekretar tako izrekao i da to se treba prolongirati za neka druga vremena.U toj ekipi si i ti bio.Moram reci samo da je u tome jedini Adnan Kljucanin nije pristao na tu odluku.Posto sam ja jedini kontaktirao sa nasim donatorima upuceno mi je da ja obavim razgovor sa njima nasto ja nisam pristao.Cak sam se tebi obraco neformalno gdje si rekao citiram:"nemoj se ti oko toga truditi pa sta ako to propadne sta ima veze"Za tri dana od utorka do petka sam sve imao u ruci od carine,spedicije,izlobiranog novca od strane majki,medjlisa i mjesne zajednice,cak i pripremljen rezervni plan od strane nacelnika opcine Sanski most.ako ovo ne uspije ,dok je neko pio kaficu i orandjinu neko je radio posla.Koliko sam odradio tacno i precizno znao sam ko ce biti carinik zaduzen za nas postupak i tacna cifra placanje carine i PDV ali velika hvala Kljucanina Adnanu,Emsudi Muajgic,Svetozaru Sunjki Ekremu Hadjicu,Zinajdi Mahmuljin, Arciju i Azri Pasalic na podrsci koji su mi dali u te dvije sedmice.Eto veliki svabo a ti se i dalje divi svojoj mudrosti ja nisam mudar ali znam pitati.Ti i nisi bio tako los kako ti je bio neko iz tvog okruzenja .Moleci neke pojedince iz Upravnog odbora da se prikljuce pa i presjednika Upravnog odbora koji je imao najbolji izgovor da se nemoze da se ceka,da ce se rjesiti na sljedecem sastanku kad nam ostane jos par dana itd.Sve sam vas te kvazi velike vidio sta ste i vasu osobnu (ne)sposobnost a sad spocitavate neka pravila igre.Fino je bilo biti u Austriji i ono sto je Senada pripremila a vidio si to dobro trebalo je propasti zbog par tvrdih glava koji samo sebe razumiju e tako ce biti i sa sa Satkom i njegovim projektom skolske sale dovesce te covjeka do lrazmisljanja ko je ko ovdje pa evo ovo je prvi put da prestavimo pravu sliku o nama samim.Ja za ovo nisam zalio sebe ni vrijeme ni novaca ali fala bogu i narodu sto su izisli mi u susret,zalosno je da neko ko i nije iz Kozarca izidje u susret a tvoji te deru ko jarca.Do sada sam cutao od sad nemam razloga jer u mnogo sam sutio i odobravao ali vise nemam razloga svabo u dvije godine sam dobro razgledao oko sebe ko sta moze i kako moze.Sve moje veze nisam sklopio u Savjetu MZ ni na tvojoj stranic vec dugo prije a sad se sve kockice poslozile.Za sad toliko ako ti bude trebalo vise ima jos

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sub pro 16, 2006 8:17 pm

Izvinjavam se svim prisutnim forumasima ako sam skrenuo sa teme ali nemogu vise sutiti i prelaziti prko neki stvari

Nedzad Besic

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub pro 16, 2006 9:11 pm

Hehheh, prvo sam mislio da sam pretjerao, ali sad tek vidim da nisam, ti si se Necko osokolio ovom akcijom za VD i sad sve sebi prepisujes, ti cak nemas respekta i prema Mustafi Fazlicu, koji je posjedio u Vatrogasnom a kako bi tek imao respekta prema meni, zaboravljas da smo i mi ucestvovali u svemu ovome kao i u samoj realizaciji i nisi ti namakeo sredstva vec Mustafa Fazlic koji se potpisao i koji sada vraca te pozajmnice. Cini mi se da sam i ja isao u Meridijan nositi nekakve papire itd. itd.

Ne kazem da nemas zasluge u ovoj akciji ali si se na kraju pokazao ko krava muzara koja da 20 litara mlijeka i onda to sutne nogom.

Ja necu ovdje isticati svoje zasluge u ovoj akciji, niti u Kozarcu, necu iz razloga jer je i ovaj forum dio mojih zasluga, ja cu ti reci samo da sam ja vrlodobro informisan sto se toga tice i zao mi je samo kao vatrogascu sto se i ovo pokusava ispolitizirati...

Sto se mene tice Nedzade drzim ti fige, drago mi je da su se kockice poslozile, nadam se da ce to doprinijeti boljim rezultatima...

merlin
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la merlin » sub pro 16, 2006 9:29 pm

Akcija za vatrogasna vozila je bila mozda nesto najljepse sto smo imali do sada u Kozarcu i zato nemojte MOLIM VAS ovde iznositi neke ruzne stvari o toj akciji iako ih je mozda bilo.Ostavite nas da zivimo sa tim lijepim a ako bas morate onda rjesite to izmedju vas a ne na ovom forumu.Hvala

nac
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nac » ned pro 17, 2006 1:06 am

jbs temu na kojoj se pljuje,
makar bilo i kulturno ili ne, forum je za rjesavanje ne za ponizavanje,
skim se god dogovoris da zajedno potegnes jedna su ledja vise pa je svima lakse, koga god odstranis iz procesa, slabis svaki daljnji rad.
najbolji lideri konstruktivno kritikuju da upute druge da jos bolje podmetnu ledja, onda se svi najmanje umore da do rezultata dodju.

satu19
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la satu19 » ned pro 17, 2006 1:20 am

Akcija za vatrogasna vozila je bila mozda nesto najljepse sto smo imali do sada u Kozarcu i zato nemojte MOLIM VAS ovde iznositi neke ruzne stvari o toj akciji iako ih je mozda bilo.Ostavite nas da zivimo sa tim lijepim a ako bas morate onda rjesite to izmedju vas a ne na ovom forumu.Hvala
Potpisujem!
786

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.