ko je kozarcanin svih vremena?

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

poljak
Početnik
Početnik

ko je kozarcanin svih vremena?

PostPostao/la poljak » ned stu 19, 2006 12:50 am

ljudi moramo da se postujemo i da se cijenimo a ne da zavidimo jedni drugima!!!!!

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » ned stu 19, 2006 11:24 am

SELLAM jarane ,, ta ti misao ima smisao,, no malo tko se pridzava nje nazalost

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

Prvi povratnici

PostPostao/la abazpoljak » ned stu 19, 2006 1:56 pm

Vrlo je tesko odabrati jednu licnost, ali jako interesantno pitanje. Zato sam se ja odlucio za grupu ljudi, a to su prvi povratnici u Kozarac. Trebalo je puno hrabrosi, samoodricanja i mudrosti odluciti se na taj korak. Zato predlazem da se otkrije jedna spomen ploca sa prvih, recimo deset povratnika, jer bi nas i to podsjecalo na nasu tragediju.

sadik_saki
Početnik
Početnik

PostPostao/la sadik_saki » ned stu 19, 2006 2:30 pm

Nije losa ideja dobar je prijedlog nek istorija ima sta da pise

sendo-h
Početnik
Početnik

PostPostao/la sendo-h » ned stu 19, 2006 3:59 pm

Tesko je to pitanje koje pravi Kozarcanin ja sam misljenja da su svi Kozarcani pravi jer jesu to sto jesu a toje KOZARCANI imanas i vaki i onaki neke udarila slava neke pare al se ja nadam da ce svi doci jednog dana na pravi put,samo je najbitnije da nestane hasumluk i zavidnost.Ima jedno pravilo sto nebi da se tebi uradi necini ti drugima i bice u redu,da prestanemo s onim viste dosle il viste dijasporci shvatimo jednom da smo svi Alahovi robovi.Selam od Sende-Kozarcana.

merlin
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la merlin » ned stu 19, 2006 4:22 pm

Posle drugog svjetskog rata su se po bog zna kojem kriteriju proglasavali narodni heroji pa zato danas i imamo nazive ulica,skola,bolnica,fabrika....po tom ili tom junaku.Danas su sasvim drugi uslovi da bi se po bilo kojem kriteriju moglo tako nesto odlucivati,nema vise heroja ili smo svi heroji.Samo u cetnickoj glavi i dalje kolaju takva razmisljanja pa trg u Prijedoru proglasice trgom onog cetnickog vodje i ratnog zlocinca Karlice.Mi smo svi junaci pa najbolje da Kozarac nazovemo "Junacki Kozarac"
Selam

Redzic
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Redzic » ned stu 19, 2006 5:25 pm

Svidja mi se ova tema, ali moje misljenje je nesto drukcije od prethodnika. Slazem se da je povratak jedan izuzetno hrabar cin, da prvi povratnici zasluzuju sve pocasti, ali Kozarac je bio i prije povratka i dao puno znacajnih licnosti, licnosti koji su pronijeli ime Kozarca po svijetu. Po meni nekoliko je takvih izmedju kojih je tesko odluciti se za prvog. Moji favoriti su:
Husnija Fazlic, Hune koji je najbolji kozaracki nogometas svih vremena i u svoje vrijeme jedan od najboljih nogometasa bivse Juge. To sto nije bio reprezentativac je vise posljedica toga sto je igrao u banjaluckom Borcu iz koga se tesko dolazilo do reprezentacije.
Fikret Hodzic, koji je bio i svjetski prvak u "body buildingu" u svojoj kategoriji.
Ferid Softic, dugogodisnji novinar i urednik u ono vrijeme najcitanijeg sedmicnog lista, sarajevskog Svijeta.
Fikret Cuskic, general i jedna od ratnih legendi.
Redosljed kojim sam ih naveo ne znaci i moje opredjeljenje vec pokusaj da ukazem samo na neke, a sigurno je da se ova lista treba prosiriti pa onda traziti prvog medju velikanima.

Fazlic_S
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Fazlic_S » ned stu 19, 2006 5:38 pm

Mislim da je Ferid pogodio sa imenima i mislim da sa bilo kojim datim izborom nebi pogrjesili.

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » ned stu 19, 2006 6:51 pm

Ako vec i borci ulaze u uzi izbor onda bih prije slavnog generala poredao sve one Kozarcane sehide - pocev od Atifa Fazlica, Sase kahrimanovica, Samira Mujkanovica i brojnih brojnih drugih kojima je Kozarac bio blizi od kragni sve dok su disali. A ako cemo vec cinove uzimati za kriterij onda je tu svakako i general Sakib Foric, ako vam nije poznato on je jedan od ukupno 13 sadasnjih aktivnih bh. generala. On je svakako i u ovom trenutku na radost i diku svim Kozarcanima, a ne samo onda dok je bio najuspjesniji komandant Sedamnaeste Viteske brigade u ratu.
Po uspjesnosti u konkurenciji svakako imate i bivseg generala Sakiba Mahmuljina, ali po mom skromnom znanju on osim uspjeha u vojnoj karijeri nije imao Bog zna kakvih drugih kvaliteta.
Ne bi trebali zaobici ni zive heroje iz proteklog rata poput Faruka Sivca (dobitnika najviseg ratnog priznanja ARBiH) i brojnih drugih Kozarcana gdje posebno izdvajam naseg Svabu koji je status znamenitog Kozarcanina stekao po brojnim kriterijama kako onim ratnim tako i oviom poslijertnim pregalastvom (izraz iz Titinog vremena) a koliko sam cuo i prijeratnom Kozarcu je davao stih.
Predlozio bih, dakle, da napravite izbor najmanje deset znamenitih Kozarcana a svako neka da nominaciju sa kratkim biografskim opisom licnosti i objasnjenjem zasto bas ta osoba ide u prijedlog. Onda neka ziri u sastavu Redzic, Nido, Svabo i jos cetiri pet ljudi naprave uzi izbor od recimo dvadesetak ljudi, pa onda to Aly stavi sve da glasamo popu ankete i to ce biti najvalidniji izbor koji mozemo napraviti na kozarac.ba.

Mislim da bi bilo dobro napraviti izbor naj licnosti na kozarac.ba za ovu godinu po istom principu i prijedlogu glasanja (nominacije, uzi izbor i glasanje) i da na kraju taj pobjednik, recimo, dobije status posebnog pretplatnika, ili crvenu boju.
Mislim da je pretenciozno vrsiti izbor naj Kozarcanina godine jer se izbor ipak ogranicava samo na posjetioce stranice, ali licnost kozarac.ba je svakako stimulativna za sve forumase i donatore za iducu godinu da se takmice za izbor 2007. narocito ako se utvrde kriteriji. Naravno, Svabo je van konkurencije i njega kao administratora i Alya treba uvrstiti u onaj izbor najveceg svih vremena. Ovdje administratori na kozarac.ba nemaju konkurenciju.
Pozdrav, E. R.

MaliApi
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la MaliApi » ned stu 19, 2006 7:13 pm

Ja neznam koliko se ko cega sjeca ja sam to prdlagao na forumu prije par mjeseci da takvo nesto napravimo u sklopu manifestacije "DANI KOZARCA"
Naj Sportista Kozarca
Naj Mozak Kozarca
Naj Humaniji Kozarcanin
Naj Stariji Kozarcanin
ITD...
Cak je bilo prjedloga za jos jednu kategoriju gdje imamo dosta kandidata(cak sam i ja nominiran)
Naj LUDJI Kozarcanin
na srecu se utvrdilo da pripadam Kozarusi

abazpoljak
Forum manijak
Forum manijak

Naj-Kozarcanin

PostPostao/la abazpoljak » ned stu 19, 2006 7:22 pm

Ja se ne bi slozio sa Bracinim prijedlogom, osim, mozda za Fikreta, koji je otvorio bilderski klub u Kozarcu i pokusao uraditi nesto dobro na sportskom polju. Inace, svi su oni radili za svoju licnu karijeru. Druga je stvar ako cemo birati prvu licnost iz sporta, kulture itd. Pa Vehid Gunic je puno vise uradio na promovisanju Kozarca nego recimo Ferid Softic. Ako cemo vec o imenima, sta je sa Husom KLjucaninom koji je dao sagraditi Staru kulu, koja je ipak simbol Kozarca. Bejdo Karabasic je prvi doveo struju, vodu i asvalt u Brdjane, a to je povuklo i ostale da urade isto.

Mase
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Mase » ned stu 19, 2006 7:44 pm

Hahahaha ali Api birace se nekad i u Kozarusi naj naj i tu garant dobijas pehar.Mase
Ono sto vam Poslanik donese, to uzmite, a ono sto vam zabrani, ostavite!

79202
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la 79202 » ned stu 19, 2006 8:27 pm

[quote="Redzic"]Svidja mi se ova tema, ali moje misljenje je nesto drukcije od prethodnika. Slazem se da je povratak jedan izuzetno hrabar cin, da prvi povratnici zasluzuju sve pocasti, ali Kozarac je bio i prije povratka i dao puno znacajnih licnosti, licnosti koji su pronijeli ime Kozarca po svijetu. Po meni nekoliko je takvih izmedju kojih je tesko odluciti se za prvog. Moji favoriti su:
Husnija Fazlic, Hune koji je najbolji kozaracki nogometas svih vremena i u svoje vrijeme jedan od najboljih nogometasa bivse Juge. To sto nije bio reprezentativac je vise posljedica toga sto je igrao u banjaluckom Borcu iz koga se tesko dolazilo do reprezentacije.
Fikret Hodzic, koji je bio i svjetski prvak u "body buildingu" u svojoj kategoriji.
Ferid Softic, dugogodisnji novinar i urednik u ono vrijeme najcitanijeg sedmicnog lista, sarajevskog Svijeta.
Fikret Cuskic, general i jedna od ratnih legendi.

Pozdravljam Braco tvoju listu i samo da pridodam Vehida Gunica i naseg efendiju Teufika Hadzica za kojega nema potrebu objasnjavati zasto i kako :!: on....Pozdrav svim forumasima i hajmo formirati neku listu pa kako pomenu mali div da svi glasamo... :!:

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pon stu 20, 2006 10:02 am

ja

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pon stu 20, 2006 10:03 am

Abaz Muretcehajic i Fikret Hodzic i moj BABO naravno

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.