STRANKA ZA KOZARAC - NGI

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

StariGrad
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la StariGrad » sri pro 12, 2007 8:25 pm

..pravit stranku regionalnu ili isto neku veliku, moje misljenje je da je to jednostavno greska velika!! ..a zasto?? ..pa odgovor je sasvim jednostavan:

-evo primjera, pogledajmo grad Doboj i godinu 1991 ..u Doboju je izbore uzela srpska stranka a srpskog stanovnistva bilo svega 18% A ZASTO? ..zato sto su Bosnjaci tako nepismeni ispali bili, pa podjeljili se na nekih dvadest stranki svojih i naravno da smo izbore izgubili onda, zar nam to treba ovdje u Kozarcu?? ..zar nam trebaju te podelje? ..sutra ce se neka budala iz Kamicana il Kozaruse isto sjetit da pravi stranku da se odjel od Kozarca ..zar nam to stvarno treba i taj riziko??

..srbima je u cilju da se mi podjelimo ako mozemo najbolje odmah na hiljadu stranki jer tako oni mogu vladati nad nama i sa 10% ko sto je u Doboju slucaj bio da su sa 18% vladali nad Bosnjacima a Bosnjaka bilo skoro 3 puta vise!!

..ma daj te molim vas, pa unistit ce te nas sa tom podjelom i tim mini strankama a dok srbi oko nas cvrsto snds i sds forsiraju i ucvrscuju!!

..razmislite malo bolje od tome svemu
Bosna Bosancima!

suhi-brod
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la suhi-brod » sri pro 12, 2007 8:33 pm

Imate priliku pa se organizujte pogotovo u inozemstvu a mi ce mo ovdje.

Sretno i pametno
Prevedi na bosanski nije mi jasno sta zelis reci.

Secko_K
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Secko_K » sri pro 12, 2007 9:40 pm

Samo vi dole nastavite radit i sredite sve oko okupljanja clanstva da ima dovoljan broj za registraciju bez smetnji kad bude sve uradzeno Pravilnik i Statut da se moze registrovati stranka saziva skupstinu i pozivaju se ljudi iz inistranstva da dodzu te se na Skupstini izaberu predstavnici u inistranstvu da mogu obavljati uclanjivanje clanova sa upisom u pristupnice i izdavanje clanski knjizica rezultati ce sigurno biti dobri a ako bude potrebnu mozemo odradit i formalne upise nasih i poslati sa potpisima ako bi to trebalo za registraciju zavisi koliki je broj potreban da se moze registrovati jedna stranka nema potrebe slazem se ija dase pokusaju izbjeci neke rijeci proslosti koje nepodnosim moramo biti respektivni i lijepo se odnositi jedan prema drugom
Spider vama cestitam na vasiem svakom izvjestaju jer tu pokazujete stvarno zalaganje i akobogda uspjesi ce doci da vas nije i pojedinaca kobi

Za stari grad kazem ako ti mislis da su u kamicanima i kozarusi ljudi neke budale koji bi osnovao svoju stranku gresis jer svak ima pravo na svoj izbor i niste u pravu sa svojim komentarom.
K1l2cS3f1k

nihadzeric
Početnik
Početnik

PostPostao/la nihadzeric » čet pro 13, 2007 12:46 am

Ima komentara da se netreba formirati nova stranka jer se razjedinjujemo.Ja smatram da to nije tacno navescu
jedan primjer mene i moju familiju koja nije glasala od 97 godine.Ja nisam zadovoljan politikom koja se vodi u Bosni odnos politicara prema borcima invalidima sehidskim porodicama kao i o izbjeglicama.Politicki bih se aktivirao ako bih znao dacu nesto poboljsati odnosno ako mogu nesto uciniti za svoj kraj i narod.Veliki dio naroda je apatican postao na izbore jer je sve isto i nista se nemjenja.Formiranjem Kozaracke stranke postoji mogucnost dase narod animira da postane politicki aktivan.Incijativni odbor treba dobro da razmisli da nezuri jer ako bude zurio i nebude uvazavao sugestije koje su korisne uspjeha nece biti.Skupstinu treba dobro pripremiti kao i statut koji bi trebao biti tako napravljen da se sto vise gradzana ukljuci u rukovodstvo stranke.procitao sam jedan prijedlog dase formiraju odbori ili nesto slicno u svim zemljama. Koji bi se organizovali i prikupljal clanarinu i druge aktivnosti.Predlog je odlican pami pade napamet logistika sedmog Korpusa.Koja je bila tako organizovana da je imala izvanredne rezultate sigurno tvrdim najbolja organizacija koja je postojala za vreme rata.
Sistem je vrlo jednostavan rukovodstvo stranke bi bilo u Kozarcu prestavnici drzava bi se izabrali i oni bi odgovarali rukovodstvu stranke.Ti prestavnici bi imali ovlascenja da biraju svoje saradnike tako dabi pokrili sto vise prostora doticne zemlje.Prestavnici zemalja bi imali presjednika odbora zamjenika blagajnika povjerenike za zira podrucja.Inostranstvo bi svrstao u tri grupe Evropsku ispostavu Americku i Australsko Novo Zelandsku.Za sve ove grupe bi trebalo izabrati glavnog prestavnika stranke njegova duznost bi bila da organizuje sastanke za podrucje gde je izabran na tim sastancima bi se infomisali gradzani o postignutim rezultatima kao i buducim zadacima naravno dabi glavni prestavnik bio spona izmedzu rukovodstva stranke i aktivista stranke.Uporedo bi mogli ida vodimo i humanitarne akcije.Trebalo bi da se registruje najmanje po jedna ispostava u nekoj Zemlji .Takodze bi trebali imati blokove stranke koji bi se zaduzivali i razduzivali u centrali.Radi stvaranja takmicarskog duha bi se za sve grupe slala povratna informacija.Mi Kozarcani smo bili vecina koji smo vodili logisticke centre pa bi mogli pomoci ako zatreba.Zelim se takodze staviti na raspolaganje stranci jer imam iskustva to mogu potvrditi svi vidzeni Kozarcani.Vodio sam logisticki centar koji je bio jedan od najvecih centar sedmog Korpusa.Nije mi poznato koliko i kakvo iskustvo ima incijativni odbor u organizovanju i politici ali bi sigurno bilo dobro da se i neko od njih oglasi osim Svabe nama u dijaspori.J pozivam ovom prilikom incijativni odbor da se povodm predloga dijaspore oglasi kako bi zajednicki napravili statut koji obecava dobre rezultate.Postovana gospodo Zaboravimo sve rovove talase i druge nacine borbi ujedinimo se jer ovo je poslije rata po mom misljenj najbolja sansa dase udruzimo .premostimo jaz izmedzu dijaspore i onih koji zive u nasem Kozarcu imamo zajednicki cilj napredak naseg mjesta.

Secko_K
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Secko_K » čet pro 13, 2007 9:49 am

Postovani nihadzeric kazes niste glasali od 97 trebao si i to raditi jer neglasanjem nisi doprinjeo nista a svi izgubimo prijavi se za sledece izbore moze se prijavljivat kroz cjelu godinu samo nazoves izbornu komisiju u Sarajevu jer vazno je koce voditi drzavu a nasa kozaracka stranka ce se boriti za status u Opstini i tuje nasa sansa u Opstinskim izborima toje moje predvidzanje stanja opet ce to znati bolje nas izabrani odbor i ljudi koji su strucni za to jer imamo fine ljude samo ih moramo podrzati sve ovo sto si rekao je super i tako je bilo jer ijasam ucestvovao u logistici za 7 Korpos pa znam kako ide u inostranstvu bice insanlah dobro samo polahko Mahsuz Selam
K1l2cS3f1k

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » čet pro 13, 2007 1:43 pm

slika
slika

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » čet pro 13, 2007 7:47 pm

Za prevod na Bosanski jezik znaci da imate priliku da se ujedinite i postavite stvari na svoje mjesto.

Kako,najbolji odgovor je dao g.Cercil kada je u najvecim napadima na Veliku Britaniju rekao

Boricemo se i na zemlji,vazduhu i vodi,na polju,fabrici kucnom pragu i nikad necemo se predati.

E to ko moze znaci moze uspjeti.
Kozarcani su za moj pojam veliki kalkulanti i to nije lose ali sta nas moze ujediniti u jedno su svakodnevne potrebe kao npr.

-vodosnabdjevanje
-bolja medincinska usluga
-zaposljavanje
-kultura
-tradicija
-poboljsanje infrastrukture
-itd
Sad je red na vas da se unutar zemalja u kojima zivite nadjete minimalnog prosotora

Ovdje ce se to organizovati ali dok god bude kaklkulisali e to je problem.

Nemoj te ocekivati da 10 ili 20 ljudi rade a ostali sjede skrstenih ruku i cekaju sta i kako.

Ja cu svoj doprinos dati onako kako najbolje znam,a to znaci aktivno ucesce za bolji Kozarac.

saldumovicsalko
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la saldumovicsalko » čet pro 13, 2007 9:02 pm

ovdje kod pikadilliyanaznam ko pise sabit ili zinajda

kamenac
Početnik
Početnik

PostPostao/la kamenac » čet pro 13, 2007 9:27 pm

ovdje kod pikadilliyanaznam ko pise sabit ili zinajda
Nijedno od to dvoje :lol:

sitka
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la sitka » čet pro 13, 2007 9:54 pm

nije bitno koje napiso, napisoje dobro...sellam

ElvisM
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la ElvisM » čet pro 13, 2007 10:38 pm

Selam i vama svima!

Prvi put se javljam uvezi ove teme i da sad nebi puno razglabo....:)
Zelio bi samo cuti vasa misljenja (jedan mali brainstorming) sta bi mi u dijaspori mogli konkretno uraditi da bi pomogli oko ujedinjena kozarcana..
Negdje moramo poceti...a sad nam je sansa...

79202
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la 79202 » čet pro 13, 2007 10:56 pm

Selam i vama svima!

Prvi put se javljam uvezi ove teme i da sad nebi puno razglabo....:)
Zelio bi samo cuti vasa misljenja (jedan mali brainstorming) sta bi mi u dijaspori mogli konkretno uraditi da bi pomogli oko ujedinjena kozarcana..
Negdje moramo poceti...a sad nam je sansa...
Elvise....mozemo uraditi puno toga.
Sad prvi put glasamo sasvim sigurno za nas Kozarac.
Ja prvi put osjecam veliku potrebu da probudim sve kozarcane ovdje u mom mjestu da glasaju i sigurno cu aktivno ucestvovati u predizbornoj kampanji.Ti Elvise i mnogi tvoji prijatelji mogu dosta pomoci za vrijeme izbora...Poznas sigurno puno nasih starijih kozarcana kojima treba pomoci i uputiti ih kako da glasaju,a isto tako one mladje mozes trgnuti iz sna da je doslo vrijeme da se glasa za nas Kozarac....

JM1986
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la JM1986 » čet pro 13, 2007 11:26 pm

StariGrad,
zaista udaraš u prazno svojim stavom! Kozarčani su sad toliko podjeljeni u čak četiri stranke da je ujedinjenje u jednu nužno! Ja se lično nadam da neko iz Starog Grada neće osnovati svoju stranku, a "budale" iz Kozaruše ili Kamičana imaju većih problema nego ljudi iz samog Kozarca pa im je političko jedinstvo među Kozarčanima i više nego potrebno!

79202
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la 79202 » čet pro 13, 2007 11:45 pm

StariGrad,
zaista udaraš u prazno svojim stavom! Kozarčani su sad toliko podjeljeni u čak četiri stranke da je ujedinjenje u jednu nužno! Ja se lično nadam da neko iz Starog Grada neće osnovati svoju stranku, a "budale" iz Kozaruše ili Kamičana imaju većih problema nego ljudi iz samog Kozarca pa im je političko jedinstvo među Kozarčanima i više nego potrebno!

Vec smo na desetoj stranici price a Stari Grad pominje neko razilazenje.
Ovdje se upravo vodi prica o ujedinjenju.Bilo bi dobro da SG procita sve sto je od pocetka napisato na ovu temu pa tek da onda komentarise.

PAS
Početnik
Početnik

PostPostao/la PAS » pet pro 14, 2007 7:06 pm

Milsim da stranka sa predznakom Kozarac bi bila manje efektna nego stranka na nivou BiH. Ja ne mislim da je Kozarac mali da osnuje stranka koja moze prerasti u nazovimo je "drzavnu'. Ja nisam pobornik lokalnog. Bolje da "mislimo globalno i eksponiramo se na drzavnom nivou a da radimo lokalno za dobrobit Kozarca. Mi svakako imao ljudi i koji u Sarajevu i Banja Luci mogu lobirati za Kozarac. Mislim da je veca korist ako su ti ljudi bar formalno vezani (pridruno clanstvo ili tako nekako) nego da ih vezemo lokalnim patriotizmom. Isto tako moramo misliti o prosirenju Kozarca u opstinu koja bi ukljucila okolna gravitirajuca srpska i hrvatska sela.
To bi donijelo kvalitet i mogucu pomoc od ljudi koji zagovaraju mulit-nacionalne sredine. Razmislimo o ovome...
Formalno bavljenje politikom nam ne treba (primjer fromalnog boravka mnisra Halilovica). Trebamo postaviti zadacu i kontrolisati jeli uradjena...Trebamo uspostaviti dijalog sa banja Lukom i traziti da nam novcano pomognu...Dodik se hvali kako su nas "izgradili"...Kako bi se hvalio da uloze sredstva za recimo zaobilaznicu oko Kozarca prema Mrakovici...
Ponavljam da stranka mozda ne bi trebala biti lokalna i zbog ostalih koji cine Kozarac (Kozarusa, Trnopolje itd.). Malo provokativne bi djelovalo i bez velikih izgleda da se stranka prosiri ...Znaci lokalisti forever.
Prijedlog ...EUROPSKA DEMOKRATSKA STRANKA ( da se ne naljute oni iz Amerike - SORRY....).
Ili nesto slicno sa zvucnim skrecin imenom...Predlazite ljudi!!

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.