STRANKA ZA KOZARAC - NGI

Ovdije ide sve sto je vezano za Kozarac

Moderator/ica: Aaly

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

STRANKA ZA KOZARAC - NGI

PostPostao/la Satko » čet lis 05, 2006 9:18 pm

Citajuci diskusiju o izborima i ideje o osnivanju stranke za Kozarac, zanima me sta mislimo o tome. Pogotovo ako se Kozarac u sljedece dvije godine ne odvoji od Prijedora, bilo bi vazno da se nas glas u onoj opstini konacno cuje.

Jos nesto, osnivanje lokalne stranke koja djeluje na nivou opstine nije nista cudno ni novo. Ima ih u svim demokratskim zemljama i veoma su djelotvorne jer su male, transparantne, s jasnim ciljevima i s 'malim' problemima. Kozarac bi, kako vec ekonomski i radi, uz jaku dijasporu koju ima, na taj nacin i politicki postao faktor u opstini Prijedor i time stekao preduslove za Opstinu Kozarac 2010.

Jesmo li za Kozarac.Ba 2006?
Zadnja izmjena: Satko, dana/u ned vel 10, 2008 12:35 am, ukupno mijenjano 1 put.
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

fikreta
Početnik
Početnik

PostPostao/la fikreta » čet lis 05, 2006 10:43 pm

JESMOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!! thumbup

arci
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la arci » pet lis 06, 2006 8:49 am

Ova ideja je stara, ali mislim da je došlo vrijeme da se i na tome nešto konkretnije poradi. Ovdje mislim na onaj tehnički dio, koliko potpisa, koliko to osnivanje košta i.t.d. Mada sam ja razmišljao i o jakoj koaliciji ove tri bošnjačke stranke na našem području, ali bi za to bio preduslov prvo jačanje rada sve tri pomenute stranke (SDA; S BIH i SDP) lokalno. Trenutno samo SDA ima nekakav rad (ljudi iz ove stranke nešto i rade), a ove ostale ja ne primjećujem, jer za ulazak naših ljudi u općinsku skupćinu nije bitna politička opcija, nego da su spremni nešto kvalitetno da odrade, možda bi to jedna zajednička lista najsposobnijih i riješila, samo je stvar dogovora, ako se može napraviti................ARCI..........

suhi-brod
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la suhi-brod » pet lis 06, 2006 4:47 pm

Ja mislim da bi trebalo pitanje biti hocemoli glasati ili ne na iducim izborima.Jer u cemu je razlika kod arcija bio on SDA ili kozaracka stranka.Pa on daje sad vec sve od sebe za nas Kozarac ali izgleda nema za koga (cast izuzecima).Nas program treba biti kako ubijediti ostale kozarcane da glasaju. Treba im objasniti da je svaki glas vazan da se procentualno racuna od svih gradzana koji su u opstini prijaviti ili u drzavi ili entitetu a ne kad cuju izislo je u republici srpskoj 56%glasaca da kazu pa i oni ne glasaju jer oni su izasli 80 % a mi i hrvati 20%. TO JE STVARNI PROBLEM NAS KOZARCANA a ne kako se zove stranka u kojoj je Arci

suhi-brod
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la suhi-brod » pet lis 06, 2006 6:02 pm

CIK
Saopćeni posljednji rezultati izbora za Parlament BiH

U Federaciji vodi SDA, u RS ubjedljivo SNSD

Izborni prag u FBiH prešlo još šest stranaka, a u RS samo tri

Centralna izborna komisija sinoć je na svojoj web-stranici predstavila najnovije rezultate prebrojavanja glasova s posljednjih općih izbora, održanih u nedjelju.
Prema tim podacima, od ukupno obrađenih825.803 glasa (a pristiglo je 895.045), najviše glasova u Federaciji BiH za Zastupnički dom Parlamenta BiH osvojila je Stranka demokratske akcije- 210.562 glasa ili 25,50 posto. Zatim slijede Stranka za BiH s 186.190 glasova (22,55 posto),SDP s 128.522 (15,56 posto), HDZ - Hrvatska koalicija -HNZ 67.149 (8,13 posto), Hrvatsko zajedništvo (HDZ 1990 HZ - HSS - HKDU - HDU - Demokršćani) s 51.278 (6,21 posto), Bosanskohercegovačka patriotska stranka - Sefer Halilović s 36.531 (4,42 posto), te Narodna stranka Radom za boljitak s 27.027 (3,27 posto). Ove stranke prešle su izborni prag od tri posto, a prema posljednjim podacima, blizu je i Patriotski blok BOSS-SDU s 22.661 (2,74 posto), dok HSP čapić - dr. Jurišić i NHI - Koalicija za jednakopravnost ima 19.184 glasa, odnosno 2,32 posto. Ostale stranke iz FBiH osvojile su manje od dva posto glasova.
U Republici Srpskoj, nakon obrađenih 531.401 glasa (glasalo ukupno 538.285 građana) i dalje ubjedljivo vodi SNSD - Milorad Dodiks 259.508 ili 48,83 posto glasova.
Sljedeći je SDS s 106.950 (20,13 posto) glasova, a slijede PDPRS s 27.954 (5,26 posto), te Demokratski narodni savez - DNS s 19.772(3,72 posto) glasa. Najbliže prelasku izbornog praga su Srpska radikalna stranka RS 15.601 (2,94 posto), SBiH 14.750(2,78 posto)SRS Vojislav Å ešelj 14.471 (2,72 posto) i SDA s 13.401, odnosno 2,52 posto glasova.
Sve zajedno 17,872 iz cijele republike srpske za nase stranke.To je problem dragi moj Satko.

Satko
V.I.P
V.I.P
Kontakt:

PostPostao/la Satko » pet lis 06, 2006 6:15 pm

Po meni ako za sljedece opstinske izbore bude postojala stranka za Kozarac, imacemo 10-20% mjesta u skupstini opstine, mozda i vise.

Drugacije je kada Kozarcani glasaju za svoje mjesto i za ljude koje znaju, kao Arci, Svabo, Adnan, itd. ili ako glasaju na drzavnim izborima kao ovaj put. Te cifre jesu pokazatelj mnogo cega ali Kozarcana vani i u Kozarcu ima dovoljno da budu faktor u opstini Prijedor. Ostalo je na nama ... ;)
"Ima Bosne, beglerbeze i Bosnjana u njoj! Bili su prije vas i, ako Bog da, bit ce i poslije vas!" - Husein beg Gradascevic

"Ovako nesto je trebalo dozivjeti ali je jos bolje ovako nesto prezivjeti!"-dr. Eso Sadikovic, logor Omarska

[email protected]
Klub pisac
Klub pisac

PostPostao/la [email protected] » pet lis 06, 2006 9:29 pm

Moje mišljenje je da i nismo svi za politike, a ono što je najžalosnije jeste i da nas ovdje na terenu i nema mnogo. Kada kažem da je moj narod nepismen ja ne želim da ga vrijeđam već govorim istinu koja boli i mene samoga, prije svega trebamo raditi na tome da to promjenimo...

Kako je moguće da u Kozarcu i u Kamičanima pobjedi Mursel, Arčija?

Čitam na jednoj našoj susjednoj stranici anketu gdje se postavlja pitanje: Koja se stranaka, po vasem misljenju, najbolje zalaze za interese Kozarca/Kozarcana?

SBiH (Silajdzic)
SDP (Lagundzija)
SDA (Tihic)

trenutni rezultati su: SBiH (Silajdzic) 57 % (11)
SDP (Lagundzija) 21 %(4)
SDA (Tihic) 21 % (4)

Naravno ovo nije relevantan pokazatelj stanja ali ovdje mi je nesto drugo zapelo za oko a to je da nijedan od pomenutih u stvari i ne pomaze Kozarcu, ako bi gledali lokalno onda u Kozarcu djeluje jedino SDA a anketa bi trebala izgledati recimo ovako:

SBiH EsKula
SDP Mesici
SDA Arci

Ono sto zelim reci jeste ako bi sutra krenuli praviti Kozarac.Ba stranku opet bi gledali u Arcija a neki dan smo imali priliku da glasamo za njega ali nismo jer nam je smetao njegov plast SDA. Nemojte misliti da sam ja neki simpatizer SDA, naprotiv i ja bih joj imao svasta za reci ali u ovom slucaju se trebalo gledati o kome se radi?

Da ja sad ovdje ne skrecem puno s teme, moje misljenje je da bi Kozarac.ba trebao da bude udruzenje građana i koje bi kao takvo imalo na tezini u svojim nastupima a dokazali smo vec da se razne akcije mogu odradzivati, ujedno bi pozvali u savez Udruzenje Kozarcana u Chicagu, Optimiste 2004 i Jetime.de. Za ljeto bi mogli pripremiti prvi Kongres udruzenja...

deni1976
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la deni1976 » pet lis 06, 2006 9:56 pm

Mi ovdje zaboravljamo da je Arci nas. ma nije bitno u kojoj je stranci kad je Arci moje skolske Dajdja, Rizin kolega a komsija moga moga tetka Rame.A uostalom nije se on ovamo ukljucivao u stranicu da pridobije koji glas vec je putem foruma i svojim izlaganjima pokusavao nam objasniti sve te politicke zavrzlame.Ako Arci i ostane nas Arci kakav je dosad bio pa ja mislim da je logicna da nam je on svijetla tacka ovog zamrsenog politickog bunila.Denijal

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » pet lis 06, 2006 10:13 pm

Mislim da je ideja za osnivanje stranke dobra.

suhi-brod: "Jer u cemu je razlika kod arcija bio on SDA ili kozaracka stranka." Nije razlika u Arciju i koliko i kako ce on raditi ako pripada jednoj ili drugoj stranci, razlika je u ljudima i tome kako i koliko oni shvataju izbore. Razlika je sto ce ljudima valjda biti jasnije koga treba da podrze i ko se stvarno bori za bolji Kozarac. Ako Kozarcani i onako ne odlucuju o bosnjackom clanu Predsjednistva BIH, zasto onda ne bi vise razmisljali na nekom lokalnom niovou i podrzali ljude koji se bore da u Kozarcu bude bolje.
Mislim da ih je vecina glasala za drugu stranku i ne razmisljajuci da time Arci nece proci i da ce imati manji uticaj u opstini.

Ako Kozarcani ne bi podrzali ovakvu stranku, ne znam da li bi podrzali i projekat opstine. Pretpostavljam da bi isti ljudi bili ukljuceni i u vodjenje neke buduce opstine. Ako nemaju povjerenje u ljude da oni mogu nesto korisno i dobro da odrade u sadasnjoj opstini kako ce imati povjerenje kasnije?

Ne vjerujem da ce se neko drugi vise zalagati za Kozarac od ljudi koji zive u Kozarcu i zasto onda davati glasove drugima?
Uostalom, ako ljudi ne bi podrzali ovakvu stranku, uvjek imamo i opciju: da sjedimo i citamo Paviceve izjave kako nam je svima LEPO i sigurno u opstini i da se zalimo kao i dosad kako nema vode, nema struje, ... nema ni Jutarnjeg Traca danas :D

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sub lis 07, 2006 6:11 am

Vidim malo ima komentara na ovu temu. Kao prvo i ja sam za osnivanje jedne nove stranke sa predznakom kozaracke. Samo neznam da li bi kao prvo iskupili dovoljan broj potpisa da se moze registrovati stranka jer kad citam koliko nas je glasalo na izborima i kad bi ti isti dali svoje potpise nebi nam bilo dovoljno za prijavu nase stranke. Isto tako znam prilican broj ljudi u Kozarcu i vani koji nebi htjeli biti u istoj stranci jer licni interesi se nebi poklapali. Moj prijedlog je kao mozda i arcijev za jednu jaku koaliciju (zasad) u Kozarcu izmedju SDA, SzaBiH i SDP u interesu gradjana , mjesta i u osnivanju buduce opstine jer samo tako se mozemo suprostaviti Pavicu i ostalima. Ova koalicija bi trebala sjesti za sto i saciniti program prioriteta za Kozarac i stim nastupati dalje kako na nivou mjesne zajednice tako opstine , RS, i drzave BiH.Ovo govorim iz cinjenica koje su se desile, kao prvo u vezi bolnice.Do sad su se tri puta javljali donatori sto je ovde pisano cak je kod zadnjeg puta noseno i i komadi ostatka dijelova gradjevine na analizu koliko se jos moze iskoristiti stare bolnice i sve je uradjeno sa projektom samo se cekao pocetak ali se pojavio neko kome to nije bilo u interesu i bi sta bi ostadosmo bez bolnice.Zbog ovakvih stvari Kozarcu treba jaka koalicija .A sad za osnivanje novog udruzenja mislim nema potrebe jer vec imamo dosta udruzenja npr.Udruzenje gradjanaVILA- zaboravio sam ime koje je dugo cekalo samo da se registruje i registrovano je ali vise nista ne cujem o tome pa Srcem do mira ,BHF, pa fk klub, pa lovacko drustvo, www.kozarac.ba, kozarac.com , kozarac.org i itd. pa na kraju i islamsku zajednicu koja djeluju u Kozarcu te bi organizacije trebalo spojiti i popricati o svemu cak i o ovom u vezi stranke i kako nastupati za boljitak Kozarca, a Kozarac.ba i ostale internet stranice se takodje udruziti u jedinstvenost informacija kad se radi o interesu Kozarca i Kozarcana.Ovo je samo moje misljenje, iako sam ja politicki laik pa sam to ovako ispisao mojim jezikom. selam mojim kozarcanima ,kozarcankama,bosancima i bosankama ma gdje bili Ferid-leka

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub lis 07, 2006 9:24 am

Ja se Leka ne bih složio u neki stvarima koje navodiš, prvo u vezi bolnice napisao si da se se pojavio neko kome to nije bilo u interesu i da ostadosmo bez bolnice. Volio bih kada bi nam o ovome nesto vise rekao jer mi je to prvi haber.

Kada govorimo o politici spominjemo sve te neke stranke ali ko su ti ljudi u Kozarcu? Ko je Stranka za BiH u Kozarcu? To je Mursel. Jednostavno receno jedini iz Kozarca koji su politicki aktivni su Sejo i Arci ali nazalost oni su iz SDA a nama trebaju manje nacionalni ljudi.

Sto se tice udruzenja gradzana Kozarac.ba ja to manje vise vec imam, imam i zelene clanove koji placaju clanstvo i kada sam spominjao to udruzenje mislio sam samo da "ozakonim" ovu stranicu pa da ona ima na svojoj tezini kada djeluje, a cini mi se da ona djeluje i vise nego sto mi to mislimo. Ti spominjes ovdje Libera vilu a i sam kazes da nisi vise o tome nista cuo, dobro si i rekao i nema vise nista i zasto sad bi to udruzenje smetalo ovome kada svakako nista ne radi, nabrajas i druga udruzenja koja nemaju zajednickih dodira kao sto su BHF, lovci ili IZ sto znaci da sama kao takva trebaju da djeluju, kao sto su i Optimisti i Jetimi...

Sto se tice internet stranica, mene si licno uvrijedio kada si ovu stranicu usporedio s kozarac.org, ako nesto samo nosi naziv kozarca ne mora znaciti da to i jesu, sta je to org uradio za kozarac, koji za mene nije vrijedan ni da se spominje na ovome forumu, kozarac.com, ima svoju furku i svoju ulogu ali ih odvojenost od čaršije malo zeza. Ako ćemo iskreno pa vidis da ni banere nismo razmjenili a kamo li sta drugo, a niti imamo potrebe za to.

Odavno sam prestao u carsiji vuci ljude da rade i pitati sviju, treba jednostavno raditi i povezivati se s onima s kojima mozes raditi. Slicno ko i EU par drzava se ujedinilo a sad druge traze da pristupe, a svi u Evropi...

Mozda se nisam dobro izjasnio o svemu ali jos bolje ne bi li bilo vise komentara...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

Ferid
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Ferid » sub lis 07, 2006 11:16 am

Sto se tice bolnice sve sto sam napisao za uzorak da je nosen na analizu , i oko priprema za rekonsterukciju mislim da ti to isto znas jedino ovo sto sam napisao da je nekome nije bilo u interesu da se ne gradi to sam napisao onako jer inace bi se bolnica gradila .Sjetise utakmice FK.Nur i Bratstva gdje je doslo do nesporazuma izmedju pojedinaca zbog dolaska Osmanovica gdje su se pobunili Ibro Kahrimanovic, Es kula, sto nije posvan nike ispred stranke za Bih pa Turkanovic i jos neki ljudi iz SP zasto i iz te stranke nije niko pozvan pa sam mislio da su to kozaracki prestavnici tih politickih stranica.Za osnivanje udruzenja ja nemam nista protiv ali i za to treba vremena a i materijalni srestava pa sam mislio da bi bilo bolje ukomponovati ovo sto imamo oprobati sve staviti u jedan staf a ako budes osnovao udruzenje znaj da cu biti i ja clan tog udruzenja.
Internet stranice sam spomenuo onako i mislim da se nemas sta ljutiti jer ja ne usporedjujem nikog vec samo govorim gdje se iskupljaju kozarcani. U ostalom sam iznio samo svoje misljenje a ako sam te uvrijedio izvini.

svabo
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la svabo » sub lis 07, 2006 11:33 am

Nisi me uvrijedio svojim misljenjem vec s nekim tim sitnicama sto sam ti vec rekao, nazalost nasa podvojenost je cinjenica koju nikada necemo promjeniti, ovdje na Kz.Ba postoji jedna masa istomisljenika, ako nista slazu se s tim da podrzavaju stranicu a i to je jedan veliki pomak, ova stranica jedina ima ovakvu vezu s dijasporom, i preko ove stranice se odradilo masa stvari koje se pripisuju drugim udruzenjima, nadam se da se nece naljutiti ili pogresno svatiti ali ni Optimisti, a ni Jetimi nisu nista drugo nego Kozarac.ba, a stranica se sama dotice svega ostalog FK Bratstvo IZ itd.

Ovo udruzenje, je naravno samo ideja i sto se mene tice i ne mora zazivjeti, ali sam siguran da bi do sada bolje radilo nego sto radi Libera vila, bio bih najsretniji kada bi Libera preuzela ulogu zbog koje je i formirana ali za sad je tako kako je...
"Svi se Allahovog uzeta cvrsto drzite i niposto se ne razdvajajte."

(baned)
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la (baned) » sub lis 07, 2006 1:42 pm

Ukljucicu se u ovu diskusiju i pozdraviti sve ovo sto ste naglasili.Moje osobno misljenje i moj lican stav kao jednog gradjanina Kozarca je da osnivanje "Stranke za Kozarac"u ovom trenutku je besmisleno i glupost.Sto to kazem a razloga je puno pa cu vam navesti par.Ta stranka bi bila lokalnog karaktera pa bi kao takva morala bi ici u koaliciju sa nekim drugim strankama da bi uspjela progurati na nivo opcine neke poteze prema Kozarcu a tek kao bi nesto progurala na entitetski nivo ili drzavni pa promislite kako to izgleda.Dacu vam primjer nezavisni kandidata na izbornim listama malen je postotak prosao(svi zajedno imaju jedno mjesto)a bilo ih je ove godine za maslna.Znaci nisu prosli jer nisu imali glasaca nit ih ima ko podrzati od vecih.Mi nemamo onaj ovdje moralni cin koji treba jer za nerad imamo izgovor da je to "neka politika,on ili oni su lopovi to cine zbog sebe,ma ko je on ili ona,netreba to nama".Angazovanje ljudi na drustvenom planu je vrlo tesko u Kozarcu jer ljudi su nekako vrlo nekorektni za rad na tom polju (CAST IZUZETCIMA).Tako da ta Kozarcka stranka nebi dugo ni zivjela.U Kozarcu postoji na papiru SDP i Stranaka za BiH koje barem po carsijskim kuloarima ne rade nista dok neka SDA i neki ljudi koji uopce nisu ni u jednoj stranci rade najvise na drustvenom polju pa nemaju podrsku nikakvu.Mozda ce zvucati cudno da su ljudi koji su kozarcani na ovim izborima vise radili za Mursela npr.nego za svoje ljude koji su im pri ruci.Zato nam se to i desava,fala bogu Svabo nam daje onog poleta ili Adnan,Ekrem Arci koji razumiju sta je odgovoran rad.Mislim da Kozaracka je stranka utopija koju niko nece ostvariti jer to kazem iz iskustva koje sam okusio ovih godina.Gdje je puno price a malo rada rezultati su samo pocetni a to je prica. Ja bih volio da od toga bude nesto to bi svesrdno podrzao ali to u ovoj situaciji sad mi zvuci nerealno.Moguc je zajednicki dogovor sa ostalim strankama sa platformom za Kozarac je to nam je zajednicko.Tesko je pomiriti nase stavove koji vode od tzv.nacionalista,komunista,demokrata,socijal-liberala,patriota,itd.Mislim da va je sad jasno koliko toga ima zajednickog a koliko razliticosti.Puno Selama i pozdrava za sve opcije a koje su u in teresu naseg mjesta.

malidiv
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la malidiv » sub lis 07, 2006 9:02 pm

Zar ovo nije trebalo biti na temi kozaracke provale?

Natrag na “Kozarac sve o Carsiji”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.