Odgovor kanadskog Bosanca Čitano

Sama rijec kaze vicevi in here !!

Moderator/ica: Aaly

Almira
V.I.P
V.I.P

Odgovor kanadskog Bosanca Čitano

PostPostao/la Almira » čet pro 08, 2005 8:58 am

8O
Dragi nasi,
Ne mozemo jos da konfirmujemo nas dolazak ovog ljeta, ali kako sada stvari stoje, izgleda da cemo morati kanselovati tikete koje smo bukirali, jer nas ubi morgidz za taun haus sto smo kupili. Doduse, za tikete imamo,
ali ne mozemo skupiti za prezente svima vama, dajdzi i ostaloj
familiji. A hebiga, bez toga ne ide da dolazimo jer necemo da
nas smatraju za nekakve pankove, kao sto su pricali za Seju i njegove kad su svojima donijeli po 100 dolara, kako su fukara i kako nista nisu
uradili u Kanadi. Mi tako necemo. Jal' dolazimo k'o hadzije - jal' nikako.
Zato smo se i dogovorili da sejvujemo sto mozemo vise i da sve
odlozimo za sljedeci vekejsn.
Inace, mi zivimo dosta dobro. Ja radim ful tajm i jos dva part
tajma, a Razija je nasla i treci part tajm preko vikenda, ali smo dobro uskladili sihte pa mozemo da se vidjamo svakog drugog vika. Mozda je to malo nezgodno za Dzesiku, ali njoj placamo dej ker poslije skole, a odatle je uzima bejbi siterka i dovodi kuci na spavanje. Ona, iako je mala, konta da mi
ovoliko radimo za njeno dobro i da ovako mora sve dok ne
otplatimo morgidz. Svaki fri tajm koristimo da budemo sa njom, pa smo je tako last samer (ili to bjese pretproslog?) vodili cijeli dan na Grejt Lejks. Kupili smo joj i hot dog i ajs krim i od tada stalno svima prica kako joj je bilo bjutiful.
Ja imam dosta posla oko taun hausa - katujem travu, cistim
atik i nekako ugrabim par sati dnevno da sredjujem bejsment jer hocemo da ga rentamo i tako povecamo inkam. Kao sto vidite, da je lako - nije, ali
kad je covjek hard vorker i kad dobro isplanira skedzual moze na
sve stici. Ja sam lijepo dotjerao liniju na 130 paunda, pa se
neki nasi kokuzi odavde segace da sam se osusio zato sto puno radim i spavam samo cetiri sata, ali to je samo zato sto su oni dzelos na mene, a i ne znaju da ja uvijek ugrabim bar 45 minuta slipa u sabveju.
Covjeku vise i ne treba, a i to je samo prvih 25-30 godina,
dok ne otplatimo morgidz, a poslije cemo da uzivamo. Sve je lako kad
imas svoj target.
Cuo sam da Sejo i ove godine ide za Bosnu. Hebiga, moze mu se kad vec deset godina cuci na velferu i jos razvozi picu za kes, a zena mu otvorila Bjuti salon u stanu pa ove nase guske navalile ko nezdrave na her kat u nje. Ali, sta im vrijedi kad ne znaju da investuju nego sve
spiskaju na putovanja i neke druge stjupid seme. Zato ce sav
zivot biti fukara koja rentuje svoj apartment, a mi imamo properti i sejving akaunt u banci. On stalno mejk fan od mene i prica okolo kako sam ful i ne znam da zivim. Ali polako, doce maca na vratanca i njegovog apartmenta! Ja
sam vec obavijestio Revenju Kanada o njegovim biznisima, pa cu ga pitati kako se zivi kad bude poceo placati taksu za sve ove godine. A to sto on misli kako mi ne znamo da zivimo, malo se zaj.ebo! Skoro svaki satrdej uvece , ja i moja Raza popijemo kejs piva - onaj mali od siks. Doduse,
ona popije samo jedno zato sto mora na najt sift od devet, ali se zato ja rileks i smazem sve ostalo jer u sandej radim tek od osam ujuto . Zato, kad ga vidite nemojte vjerovati sta prica jer on nije covjek za rispekt. To je rizon sto vam nisam poslao dolare po njemu, jer znam da ce reci da sam goljo i da grabim samo za sebe. Vi znate da to nije zbog toga, nego zato sto sam temporari short, ali i to je samo dok ne otplatimo morgidz, prvih 25-30 godina. Poslije cemo svi da uzivamo.

> >> > > Pozdravlja vas sve vas brat Ibro iz Toronta, Ontarijo.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
[/b]

Silda2_Suad
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Silda2_Suad » čet pro 08, 2005 10:06 am

Evo vec pola sata mi suze teku od smjeha...svaka ti cast,ne pamtim kad sam se zadnji put ovako smijao..aferim and sellam from svicerska...

Ella_80
Početnik
Početnik

PostPostao/la Ella_80 » čet pro 08, 2005 12:33 pm

Haha,dobra prica....nazalost ima nasih ljudi kojiupravo zive na ovaj nacin....(ali ce jednog dana poslije svi da uzivaju.....hahaha).
Pozdrav!

beny
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la beny » čet pro 08, 2005 12:55 pm

AFERIM..............

satu19
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la satu19 » čet pro 08, 2005 5:46 pm

:D
786

Aaly
Glavni i odgovorni
Glavni i odgovorni
Kontakt:

PostPostao/la Aaly » čet pro 08, 2005 6:36 pm

coolgun Motherf*** I`m a Bosnian Yeahhh :lol:
slika

picadilly
Kozaracki Forumas
Kozaracki Forumas

PostPostao/la picadilly » pet pro 09, 2005 5:07 pm

wave

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » ned pro 18, 2005 5:45 pm

:evil:
smijesno jest ali i jadno jer je istinito ponekad

iznogud
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la iznogud » ned pro 18, 2005 6:14 pm

Nije ni u Bosni puno bolje, tamo nesto: apliciraju,tendiraju, pretendiraju, doniraju, marginalizuju, permitiraju...a najvise komplikuju.
Da Bog da crk'o rock-n- roll kad ga svako svira.

negra
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la negra » pon pro 19, 2005 8:40 am

haha zivjela bosna i dijasporci
to je kao ono: komm hier da ti nesto zagen :D

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pet pro 23, 2005 8:45 am

E vala fino je nasrajbovao, sve prava istina, koda mi iz duse spreha. Nije ni nama u Dojclandu bolje sto arbajtujemo od jutra do sutra. Jebote baustela ti razvali ledja a kada je hladno citerujes.
Tako neki dan spaciram kad trefi Ibru. Vi gec ibro, vicem a on ni mukajat. Nema cojek cajta nizakoga, nit kog vidi nit kog cuje, samo leti na arbajt i sa arbajta.
Al nista me brate ne more iznervirati ko ovi kada u Dojclandu zaborave svoj jezik pa sprehaju pola nas pola njemacki. Da te od toga sacuva bog. Cijeli si zivot govorio naski, jal bosanski jal hrvatski a sada englobosanski ili svabobosanski.
Hej raja, nemam vise cajta, odo frustukovati pa arbajtovati. Nek ste mi zdravi veseli i debeli. Vas Ramo

Almira
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la Almira » pet pro 23, 2005 9:01 am

Kako je moj strikan Allah rahmetile govorio, ako visis covjeka ulicom da ide i sam sa sobom govori, ili gradi kucu ili zivi vani :cry:

AdsBot [Google]

PostPostao/la AdsBot [Google] » pet pro 23, 2005 9:14 am

Tako je, a ako ga vidis da pjeva i skace ko da ga neko iglom ubada onda znaj da taj sigurno i radi vani i pravi kucu.
Eto ja se da izvinis razgulio dok napravi ono malo kucerka. Hem osjedi, hem se osusi ko trklja. Al nije mi zao, hej bolan, da mi praunuci imaju gdje tefericiti. Da ne bude svadje ni prepirke koje je cija soba.

(baned2)
Trudbenik
Trudbenik
Kontakt:

KeKe

PostPostao/la (baned2) » pet pro 23, 2005 3:54 pm

Almira to sma i ja postavio na nekoliko Foruma keke, zakasnila si majkice pepepe... :evil: :twisted:
I'am proud to by KOZARCANIN

Plave Ruze, Crni Konci naljepsi su Kozaracki Momci..

Almira
V.I.P
V.I.P

Re: KeKe

PostPostao/la Almira » sri pro 28, 2005 1:48 pm

Odusevljena sam sto si se sjetio 8)
:P

Natrag na “Vicotheka”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.