Interesantni video snimci

Zanimljivosti sa interneta

Moderator/ica: Aaly

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri tra 08, 2009 12:22 pm

Senada,

ja ne vidim nikakav razlog da se bilo ko od Bosnjaka osjeca inferiornim u odnosu na Srbe ili bilo koji drugi narod. Ja o nekom inferironom polozaju nikad nisam ni razmisljala, ne mogu da cjenim ljude samo po toj pripadnosti. Iz tog razloga mi nije ni palo na pamet da je Emir prihavtanjem uloge u ovom filmu pokazao da se on osjeca inferiornim ili da smo mi generalno inferiorni u bilo kom pogledu.

kvadriranjekruga: ne znam da li se u svakoj prijedorskoj kafani dnevno okretalo 4-5 razanja u toku rata ali znam da sam skoro citala kako je par ljudi u PD izvrsilo samoubistvo zbog izuzetno lose materijalne situacije. Pa ako im je sad gore nego '93, onda svakako treba da se zamisle o svoj buducnosti i sta im je RS donijela.

S-V
Forum beg
Forum beg

PostPostao/la S-V » sri tra 08, 2009 1:50 pm

NN.u prdhodnom pisanju ti si sama postavila tu temu,sta ako nasi glumci igraju sami ili sta ako ponovo to nebude prihvaceno
ili zabranjeno u RS pa nece valjda svijet propasti,i onako mi namamo nista od toga naj bitnije da mi osvajamo neke od svijtskih epiteta,a vrijeme je najbolji pokazatelj sta mi sve mozemo.Ili ti mozda mislis da ja ovo pisem zbog uloge konobara koju je nas Emir odigrao.Pa nebudimo naivni.Senada.....

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » sri tra 08, 2009 10:17 pm

Senada,

"ako nasi glumci igraju sami ili sta ako ponovo to nebude prihvaceno ili zabranjeno u RS pa nece valjda svijet propasti..." - Nije kraj svijeta ako publika u RS ignorise takav film i nisam ja to pisala zbog toga sto se osjecam inferiornom ili zato sto mi je zao sto i taj dio publike ne bi imali....Ako se ne radi o nekom ratnom filmu, potpuno mi je svedno hoce li oni to pogledati ili zabraniti...

Medjutim, mislim da je dobro ako se pojavi neko od Srba ko moze i drugacije da gleda na stvari, ko je u stanju da jednog muslimanskog komadanta prikaze kao normalnog, humanog covjeka i da u isto vrijeme kaze: jeste, istina je da su nasi 'pesnici' odlazili u Bijeljinu i pricali o etnickom ciscenju, istina je da su paravojne jedinice odlazile u Bosnu.... Ako takve scene snimaju Bosnjaci, Hrvati... - onda se takvi filmovi proglase antisrpskim. Ali, ako takvu scene snimaju Srbi, onda valjda srpski narod, djeca treba bar malo da se zapita da li je u redu ono sto im je do tad receno i u sta vjeruju.

Pokusacu da objasnim to drugom primjeru. Na ovoj stranici je objavljeno dosta prica o Omarskoj, nasi ljudi pisu price,mi citamo price, mi odlazimo u Omarsku...mi znamo da je bio logor u Omarskoj. Ali sa druge strane, od strane prijedorskih Srba, ne cujemo nikakve osude tog logora, niko od njihovih zvanicnika se ne pojavljuje prilikom posjeta logoru, niko to ne zvanicno ne osudjuje. Sta mogu djeca u RS da misle o tim logorima? ... Oni vjeruju u price koje im roditelji pricaju. Njihovi roditelji, nastavnici...vrlo dobro znaju da je Kozarac unisten '92, da je sav narod protjeran...ali o tome se ne prica i to se ne osuduje. Oni prolaze kroz Kozarca, idu na Mrakovicu i posjecuju svoj muzej u kojem je prikazana patnja srpskog naroda i to je ono u sta oni vjeruju.
Kad bi neko od Bosanjaka snimio film o tome sta se desavalo '92 u Kozarcu, Omarskoj ...oni bi to tretirali kao propagandu i nastavili bi da vjeruju u ono sto im je do tad receno. Ali KAD bi neko od Srba snimio takav film, mozda bi se djeca malo i zapitali o tome sta je istina. Zbog toga mislim da je bitno ko snima film i mislim da je dobro sto je Turneja napravljena u Beogradu.

kvadriranjekruga
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kvadriranjekruga » čet tra 09, 2009 1:24 am

nn pa sta je za SANU priznati neki nedefinisani fiktivan dogadjaj u ratu (gdje ARBiH opet ubija civila) u odnosu na proturanje gnusnog izraza: "etnicko ciscenje". Bolje je da ne prave nikakav film nego onaj koji iskrivljuje istoriju. Neboj se napravice i prijedorski "heroji" film za jedno 50 godina gdje ce biti prikazano kako su Bosnjaci sami sebe ubijali u Keratermu koji je bio njihova vojna baza i slicno.

Sto se tice samoubistava zbog ekonomske situacije to je izolovan slucaj i prije da tu ima nesto vise. Sta je sa borcima ARBiH? Dakle analogija nije bas najbolja.

Mislim, ne moze se gledati sa zapadnim standardima na balkansku klaonicu i donositi zakljucke o dogadjaima na osnovu zapadnih standarda jer su zlocinci nastojali da uklone tragove koji su po zapadnim standardima potrebni da bi zlocin bio evidentan.

Sva_Bosna
Forum manijak
Forum manijak

PostPostao/la Sva_Bosna » čet tra 09, 2009 7:15 pm

http://www.youtube.com/watch?v=nNUciOyH ... re=related

Tema je interesantni video snimci.Od politike me vise glava boli , pusti ba ceraj dalje !

kvadriranjekruga
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kvadriranjekruga » čet tra 09, 2009 10:13 pm

kvadriranjekruga
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kvadriranjekruga » čet tra 09, 2009 10:17 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LJhcYDp47w8&feature=related[/youtube]

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » čet tra 09, 2009 10:52 pm

kvadriranjekruga, u kojoj sceni je prikazano da ARBiH opet ubija civila?

izvinjavam se ako moji komenatari i diskusija nisu za ovu temu. imali smo temu o filmovima na Forumu ali nisam uspjela da je najdem a nisam htjela da otvaram novu temu ...

kvadriranjekruga
Trudbenik
Trudbenik

PostPostao/la kvadriranjekruga » pet tra 10, 2009 1:28 am

Pa tamo kad su sisli s koridora, nasi ih uhapsili i onda odvode onoga sa sesirom i cuje se pucanj. Bez obzira sto je on sirio mrznju on je tehnicki civil.

nn
V.I.P
V.I.P

PostPostao/la nn » pet tra 10, 2009 10:16 pm

kvadriranjekruga:
mislim da nije bilo nikakvog pucnja i da ti se to ucinilo. Poslije ovih scena, glumici ulaze u autobus i raspravljaju o tome sta ce biti sa Ljubicem? (da je bio ubijen, ne bi o tome pricali). Sofer im sarkasticno odgovara: bice pusten, da se brani sa slobode... Ovo je Bosna, ovdje niko nikog ne slusa i ne razumije...(Iako je on pretodno bio saslusan i pusten).

Natrag na “Internet”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.